فخری: بازی خوبی برابر تیم ملی هند بود/ مریخ: جنگیدیم و بردیم – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، نوزدهمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان آسیا و انتخابی قهرمانی جهان از امروز پنجشنبه سوم آذرماه به میزبانی کره جنوبی آغاز شد. تیم ملی هندبال زنان کشورمان امروز در اولین مسابقه خود با نتیجه ۴۳ بر ۳۵ برابر تیم هندوستان به یک پیروزی با ارزش دست یافت تا کار خود را برای کسب سهمیه جهانی هموارتر کند.

تیم سنگ آهن بافق یزد که به نمایندگی از تیم ملی هندبال ایران در این رویداد حاضر می‌باشد فردا جمعه به مصاف تیم ازبکستان خواهد رفت.

مریم فخری مربی تیم ملی هندبال زنان کشورمان پس از کسب این پیروزی باارزش گفت: تیم ملی در بازی اول به مصاف تیم هند رفت و بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشت. آنچه کادر از بازیکنان انتظار داشت را در زمین اجرا کردند.

وی افزود: ما در نیمه اول به بازیکنان اصلی استراحت دادیم و در نیمه دوم از بازیکنان اصلی مان استفاده کردیم و توانستیم بازی را با اختلاف زیاد پیروز شویم. بچه‌های ما قطعاً بازی به بازی در این رویداد بهتر خواهند شد.

فاطمه مریخ هندبالیست تیم ملی زنان کشورمان که در پایان این دیدار به عنوان برترین بازیکن زمین شناخته شد نیز پیرامون دیدار برابر هند گفت: خدا را شکر با تلاش بچه‌ها توانستیم این بازی را پیروز شویم. اول بازی کمی از تیم هند عقب افتادیم اما جنگیدیم و اختلاف را زیاد کرده و پیروز شدیم.

وی ادامه داد: فردا تیم ما در دومین دیدار به مصاف ازبکستان خواهد رفت، امیدواریم بتوانیم با کسب پیروزی در این دیدار هم دو امتیاز این بازی را به دست آورده و به کسب سهمیه رقابت‌های جهانی نزدیک تر شویم.

هانیه لک دروازه بان اصلی تیم ملی هندبال بانوان ایران هم در خصوص دیدار برابر هند گفت: اولین بازی همیشه شرایط خاصی برای هر دو تیم دارد و هر دو برای بردن آمده بودند. ما اول بازی خوب شروع نکردیم اما رفته رفته نبض بازی را به دست گرفته و توانستیم با یک اختلاف خوب پیروز میدان شویم.

وی افزود: گام اول را خوب برداشتیم و امیدواریم این مسیر بردها ادامه داشته باشد. قطعاً رفته رفته بهتر شده و بازی به بازی پیشرفت می‌کنیم. اگر بتوانیم دو بازی بعد را ببریم صعودمان را به مسابقات قهرمانی جهان قطعی خواهیم کرد.

به گزارش آنلاین، تیم ملی هندبال بانوان ایران در دوره قبل این رقابتها برای نخستین بار سهمیه حضور در دیدارهای جهانی را کسب کرد.

در این دوره از مسابقات قهرمانی آسیا ۶ سهمیه جهانی توزیع خواهد شد.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا