اجتماعی

فارس دومین استان در ثبت مدارس ماندگار در کشور

بیگ نیوز / فارس نماینده شورای آموزش عالی امور مدارس دائمی با اعلام اینکه فارس دومین استان کشور در زمینه ثبت مدارس دائمی است ، گفت: ثبت نام همزمان پنج مدرسه دائمی یک اتفاق تاریخی و منحصر به فرد در دوران تحصیل بود. مدیریت این استان

سید عبدالله محبی هنگام افتتاح پنج مدرسه دائمی در شیراز در روز یکشنبه ، 4 ژوئیه گفت: در سال 2004 ، دبیرخانه شورای آموزش عالی به عنوان بالاترین مقام سیاستگذاری در کشور ، با هدف حفظ فرهنگ کشور ، مدارس را ثبت کرد بزرگتر از 50 سال مدارس طول کشید.

وی با بیان اینکه بیش از 17 سال از تصویب مدارس دائمی می گذرد ، افزود: استان فارس بیست و چهارمین استان ثبت مدارس دائمی در کشور است.

نماینده شورای آموزش عالی در امور مدارس دائمی گفت: “اگر تصمیمی در مورد ثبت نام مدارس دائمی گرفته نشود ، بسیاری از این آثار گرانبها به عنوان میراث آموزش از بین می رود.”

محبی افزود: اولویت و اهداف اصلی در زمینه ثبت نام مدارس دائمی ، حفظ فرهنگ باستان همراه با حفظ این گنجینه های ارزشمند فرهنگی و جهانی است.

وی ادامه داد: بحث مدل سازی بر اساس سند تحول بنیادین با خاکستر مدارس صالح و حیات طیبه و ایجاد فضای ارتباطی برای تعامل با سایر نهادها ، هدف دیگر تأسیس مدارس پایدار بود.

محبی خاطرنشان کرد: در دوره جدید هویت دینی ، انقلابی و ملی دانش آموزان مورد هدف قرار گرفت و از هویت آنها کاسته شد. مدارس پایدار می توانند فضایی را برای تلفیق ، توسعه و شکل گیری این هویت ها ایجاد کنند.

وی گفت: در کارهای پژوهشی باید به عقبه و پیشینه موضوع و موضوع تحقیق توجه کافی داشت و در این راستا مدارس پایدار می توانند یک دائرlopالمعارف ارزشمند مرتبط با تحقیق و مقالات باشند.

نماینده شورای آموزش عالی امور مدارس دائمی که بیان می کند سن این مدارس در آیین نامه جدید مدارس دائمی باید حداقل به 75 سال برسد ، گفت: فعال است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا