غرق شدن قایق مهاجران در آب‌های تونس قربانی گرفت

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” غرق شدن قایق مهاجران در آب‌های تونس قربانی گرفت ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

مدیترانه |نوزاد

بر اثر غرق شدن قایق حامل مهاجران روز گذشته (شنبه) در سواحل تونس، دستکم دو تن جان باخته و پنج تن دیگر مفقود شده‌اند.

به گزارش بیگ نیوز به نقل از آناتولی، گارد ملی تونس در بیانیه‌ای اعلام کرد: تیم‌های گارد ساحلی ۱۳ نفر را نیز از این قایق غرق‌شده در سواحل شهر «قابس» نجات دادند.

در مجموع ۲۰ نفر در این قایق بودند و جستجوها برای یافتن افراد مفقودشده ادامه دارد.

همچنین یافته‌های اولیه حاکی از آن است که این دو جسد متعلق به یک نوزاد و یک پسر ۲۰ ساله هستند اما جزئیاتی از هویت آن‌ها ارائه نشده است.

اوایل هفته جاری، یک قایق دیگر حامل مهاجران غیرقانونی در سواحل استان «صفاقس» تونس غرق و منجر به کشته شدن ۱۱ نفر شد. ۴۴ نفر دیگر هم در این حادثه مفقود شدند.

در همین حال، «کامل فکی»، وزیر کشور تونس اواخر ماه ژوئیه سال جاری میلادی (۲۰۲۳) اعلام کرد تعداد اجساد مرتبط با مهاجران غیرقانونی که از سواحل مدیترانه کشف شده‌اند از ابتدای سال به ۹۰۱ نفر رسیده است.

وی گفت: در همین مدت ۱۵ هزار و ۳۲۷ مهاجر دیگر نیز از آب‌های این منطقه نجات یافته‌اند.

هر ساله هزاران مهاجر غیرقانونی به تونس که با لیبی و الجزایر هم‌مرز است می‌آیند به این امید که از طریق دریای مدیترانه برای زندگی بهتر خود را به اروپا برسانند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا