عکس‌های برتر سال ۲۰۲۱ و داستان های شگفت انگیزشان

عکاسانی که معروف ترین عکس های سال از تصادف گرفته تا مرگ و میر عروق بیماری کرونا و جنگ را گرفته اند، از احساسات و تجربیات خود در حین گرفتن این عکس ها می گویند.

به گزارش بیگ نیوز، گاردین مجموعه ای از تصاویر را با عنوان “تصاویر برتر سال 2021” منتشر کرده است. در ادامه با انتخاب این عکس ها و داستان کوتاه آشنا خواهید شد.

تشییع جنازه قربانیان در کرونا، بمبئی

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکاس: Divyakant Solanki / اروپا Persfoto

عکاس در 23 آوریل در حالی که در روستایی بمبئی زندگی می کرد، خبر آتش سوزی در بیمارستان عروق بیماری کرونا را شنید. عکاس به محل حادثه رفت تا بیماران را به بیمارستان دیگری برساند. وقتی به بیمارستان رسید متوجه شد که بیش از 10 نفر در آن بیمارستان جان باخته اند.

به گفته عکاس، مراسم تشییع جنازه بسیار غم انگیز بود. 10 یا 12 نفر از مبتلایان به بیماری عروق بیماری کرونا را روی جنگل گذاشتند و بستگانشان با چشمانی اشک آلود آنها را محاصره کردند. او معتقد است پرداختن به احساسات اقوام و نزدیکان یکی از سخت‌ترین بخش‌های یک عکاس جدید در روایت یک رویداد است.

مقاماتی که مانند مرد تصویر در این مراسم شرکت کردند، در عصر خضوع نقش مهمی در تشییع جنازه داشتند. آنها آخرین افرادی بودند که اجازه داشتند آخرین مناسک مذهبی را انجام دهند. متأسفانه به دلیل نبود تجهیزات امنیتی برای بستگان، آنها نتوانستند وارد محوطه مراسم شوند و به اجساد عزیزان خود نزدیک شوند.

این عکاس از این اثر به عنوان عکسی یاد کرد که تاثیر زیادی بر احساسات او گذاشت و گفت که با وجود اینکه در این سال ها بدن های زیادی را دیده است، اما هیچ یک از آنها چنین تاثیری روی او نداشته است. عکاسان بر این باورند که نگاه کردن به عکس مردی که با تجهیزات حفاظتی ویژه از کنار یک دستگاه هیزم سوز عبور می کند، به راحتی اثرات بد این بیماری همه گیر را آشکار می کند.

در انتظار یک قایق چوبی برای کمک، در لامپدوزا، ایتالیا

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکاس: سانتی پالاسیوس / آسوشیتدپرس

این عکاس در 25 جولای هنگام گشت و گذار در آب های بین المللی در جنوب جزیره لامپدوزا، صدای ماهیگیران را در مورد حضور یک قایق کوچک حامل 17 نفر شنید.

به گفته این عکاس، یکی از سخت ترین مشکلات کار در دریا، امداد و نجات است. مسیر دریایی لیبی به ایتالیا یکی از مرگبارترین مسیرهای مهاجرت در جهان است. شما در میانه راه هستید و شرایط می تواند بسیار سخت باشد، به خصوص در شب. اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که در ماه کامل راه بروید، به عنوان یک عکاس این فرصت را خواهید داشت که از مهاجران تنها عکس بگیرید.

این عکاس گفت که او همیشه نگران بود که این عکس ها نشان دهنده وخامت اوضاع نباشد. مردم تصاویر زیادی از غرق شدن مهاجران در دریای مدیترانه دیده اند و همه می دانند که هنوز هم همینطور است. بنابراین هدف از گرفتن عکس در این مکان، گرفتن عکس هایی است که بتواند وضعیت سخت مهاجران را بهتر نشان دهد.

خانه پوشیده از خاکستر، جزایر قناری، اسپانیا

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکاس: امیلیو مورناتی / آسوشیتدپرس

این عکاس گفت زمانی که برای اولین بار به لا پالما رفت تا فوران آتشفشان Camber Vijay را پوشش دهد، ورودی مسدود شده تحت حفاظت پلیس بود، بنابراین او نتوانست به آتشفشان نزدیک شود. در نتیجه این عکس در سفر دوم او به لا پالما گرفته شده است. عکاس خانه ای را دید که کاملا پوشیده از خاکستر بود. او ابتدا قصد داشت در نزدیکی خانه قدم بزند، اما به دلیل سنگ های داغ و صخره هایی که از آتشفشان سرازیر می شدند، این امکان وجود نداشت. عکاسان بر این باورند که استفاده از کوادکوپتر نمی تواند احساسات را به خوبی ثبت کند، اما گاهی اوقات تنها گزینه و تنها راه برای ثبت ابعاد حادثه است.

این آتشفشان بیش از یک ماه پس از فوران، ماگما و خاکستر را به بیرون پرتاب کرد. با وجود اینکه عکاس چندین خانه پر از خاکستر دید، اما این خانه را برای گرفتن عکس انتخاب کرد. چون معتقد بود تصویر این خانه به دلیل دوری و خلوت بودنش از خانه های دیگر چشمگیرتر است.

راهبه ها علیه پلیس میانمار تظاهرات کردند

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکس از: مجله خبری Myitkyina

آنگ سان سوچی که پس از انتخابات نوامبر 2015 به عنوان رهبر میانمار و پس از آوریل 2016 به عنوان مشاور دولت شناخته می‌شد، در جریان کودتای نظامی در 1 فوریه از قدرت برکنار شد. صدها نفر از جمله ده ها کودک در نتیجه اعتراضات توسط نیروهای امنیتی کشته شدند. این عکس که توسط یک عکاس ناشناس گرفته شده، یک راهبه را نشان می دهد که به سرکوب پلیس در شهر شمالی مایتکینا معترض است.

عکس از گروه خانه تشییع جنازه یوگیاکارتا، جاوا

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکس از: Ulet Ifansasti / Getty Images

در ماه های ژوئیه و آگوست، اندونزی برای کنترل همه گیری کرونا در این کشور تلاش زیادی کرد. عکاسان این اثر می‌خواستند با نمایش یک سکانس تشییع، تأثیر همه جنبه‌های زندگی را از طریق پروتکل‌های کووید نشان دهند.

به گفته عکاس، یوگیاکارتا یکی از مناطقی بود که بیشترین آسیب را از فوران دلتا گرفت. صدای آمبولانس ها همه جا را فرا گرفته بود و تشییع جنازه در حرکت بود.

عکاس در 12 اوت، حدود ساعت 23 در حالی که در بیمارستان بود، تماس گرفت و در نتیجه با تجهیزات حفاظتی ویژه به قبر رفت. طبق پروتکل های کووید، افراد باید در آخرین لحظه از خانواده دور باشند. این عکاس گفت بسیار ناراحت کننده است که می بینم مردم در خارج از قبرستان نماز می خوانند و می دانند که اجساد عزیزانشان با لباس محافظ به غریبه ها تحویل داده شده است.

تام دالی که قبل از بازی آخر سکوی المپیک 10 متر توکیو بافندگی انجام می دهد

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکس از: کلایو رز / گتی ایماژ

عکاس این عکس از المپیک 2008 پکن از تام عکس گرفت و گفت که عکس گرفتن از تام لذت بخش است.

او این عکس را دقایقی پیش از پایان مرحله 10 متر المپیک گرفته است. طبق پروتکل های کوید، زمان کافی برای بازگشت او به شهر المپیک و سرحال شدن وجود ندارد. در نتیجه، تام سوزن خود را از استخر در گوشه ای ساکت بیرون آورد.

این عکاس معتقد است که تضاد بافتنی و ورزشکاری جالب است به همین دلیل وقت گذاشت و عکس گرفت.

به گفته عکاس، المپیک توکیو به دلیل تاج المپیک عجیب است، اما ورزشکارانی که در میانه المپیک می بافند نیز مهم هستند. چند سال بعد، مردم ممکن است بافت او را بهتر از مدال هایی که به دست آورده به یاد بیاورند.

قصد عمومی برای ورود به کنگره ایالات متحده، واشنگتن، دی سی

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکاس: ویکتور جی بلو / بلومبرگ

او گفت: “در 6 ژانویه، همه برای خشونت در سراسر شهر آماده بودند، به ویژه از سمت راست افراطی با گروه های فاشیست، اما صادقانه نیست که بگوییم آنها دقیقا می دانند که چه اتفاقی قرار است بیفتد.”

این عکس آخرین بار در جریان قیام و پس از نامزدی در کنگره گرفته شده است. عکاس با معترضان وارد شد و درست در کنار میدان تیراندازی افسر پلیس کنگره «اشلی بابیت» بود.

به گفته عکاس، ساختمان کنگره بسیار بزرگ بود و حدود 2000 معترض سعی کردند از درهای چوبی وارد ساختمان شوند. پلیس قبلاً تجهیزات مورد استفاده برای کنترل ساکنان را مصادره کرده بود و به ناچار از کپسول های آتش نشانی برای معترضان بیرون استفاده کرد. درست در همان لحظه، یکی از معترضان مقابل در ورودی ایستاد و دستانش را باز کرد که انگار پیروزی ترامپ را جشن می‌گرفت.

پلیس زنان را در تجمعی پس از ربوده شدن و قتل سارا اورارد در لندن دستگیر کرد

عکس های برتر سال 2021 و تاریخ شگفت انگیز آن

عکاس: هانا مک کی / رویترز

عکاس این اثر درباره گرفتن این عکس می گوید که گاهی حس زندگی اجتماعی در لندن بیشتر می شود. به عنوان مثال، شما ممکن است همسایه ها را نشناسید، بنابراین دیدن افراد زیادی در آن روز بسیار تکان دهنده بود، به خصوص دخترانی که به سراغ زنانی می رفتند که نمی شناختند. خیلی ها اشک می ریزند.

به دلیل محدودیت های زیست محیطی، پلیس برای پایان دادن به تجمعات وارد شد، اما بسیاری اصرار داشتند که آنها را ترک نخواهند کرد و به آنها احترام می گذارند. فضا در این مرحله از یک فضای احساسی به یک فضای عصبانی تبدیل شد. پس از آن بود که معترضان و پلیس با هم درگیر شدند.

زمانی که پلیس شروع به دستگیری معترضان کرد، عکاس در مرکز بود. عکاس گفت که نمی‌دانست پتسی استیونسون چگونه ناگهان از روی زمین پرید، اما از این زن عکس گرفت.

این عکاس می گوید مردم بر این باورند که عکس هایی که او گرفته شبیه نقاشی هستند و صورت رنگ پریده و موهای قرمز سوژه بسیار جذاب است. به گفته این عکاس، اما به دلیل تاریک بودن محل و عدم استفاده از چراغ قوه به دلیل لباس پلیس در شب، خوش شانس بوده که این عکس به این شکل ثبت شده است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا