عزاداری محرم به شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی با اولویت استفاده از فضای باز برگزار می‌شود

به گفته شفاف حسین ذوالفقاری در جلسه امروز کمیته ایمنی ، اجتماعی و انضباطی کرونا ، که دکتر آن حضور داشت. ایرج حریرچی – معاون مدیر کل – و دکتر علیرضا رئیسی – معاون بهداشت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی – و نمایندگان دستگاه های ذیربط در وزارت کشور با بیان اینکه وضعیت بیماری در کشور مناسب نیست ، گفت: در شرایط کنونی ، افزایش حداکثر پایبندی به سلامت پروتکل ها به همراه واکسیناسیون سریع زمینه ای برای کنترل و کنترل بیماری فراهم می کند.

تحقیق در مورد نحوه برگزاری مراسم محرم یکی از دستور کارهای مهم جلسه امروز بود که ضمن تاکید بر نقش م ofثر سازمان تبلیغات اسلامی ، تصمیم گرفت: و با اولویت استفاده از فضای باز و هوایی برگزار می شود. -مکانهای شرطی شده

ذوالفقاری که بیان می کند ما سال گذشته با برگزاری مراسم محرم تجربه خوبی داشتیم ، توضیح داد: این تجربه موفق باید امسال با در نظر گرفتن حداکثر پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله اجتماعی تکرار شود.

وی افزود: ایستگاه های صلواتی امسال مانند سال گذشته راه اندازی نمی شود ، اما در عوض آزمایش های بهداشتی برای پراکندگی ماسک ها در نظر گرفته می شود.

رئیس کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا در بخشی دیگر از سخنان خود به راهپیمایی ایام محرم اشاره کرد و گفت: این مراسم نباید به محلی برای تجمع عزاداران تبدیل شود ، بلکه باید به صورت محلی و محدود انجام شود. با رعایت اصول بهداشتی “بودن.

موضوع عدم برگزاری مراسم در ایام محرم از دیگر نکات برجسته جلسه امروز کمیته امنیتی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت بیماری های کرونا بود و در این باره ذوالفقاری گفت: به همین دلیل است که از مردم عزیز کشورمان می خواهیم عزاداری نکنند. مراسم در خانه های خود تحت هر شرایطی

معاون وزیر کشور در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه سازمان بازتولید اسلامی مسئول اعلام و اجرای سیاست کرونا در ماه محرم است ، گفت: منتظر باشید.

افزایش بیماران مبتلا به کرونا در هفته های اخیر یکی دیگر از موضوعاتی بود که در جلسه امروز به آن اشاره شد و در همین رابطه رئیس کمیته ایمنی ، اجتماعی و انتظامی مدیریت کرونا خاطرنشان کرد: بر اساس آخرین گزارشات ، 11 میلیون دوز واکسن وارد کشور می شود. کشور در هفته های آینده امید می رود با این واردات در کنار محصولات داخلی روند واکسیناسیون جهانی تسریع شود.

ذوالفقاری افزود: بر اساس گزارش وزارت بهداشت ، بیماری های کرونری در هند دارای میزان و میزان مرگ و میر بسیار بالایی است و به دلیل نرخ بالای بیماری ، نیاز به تشدید محدودیت های بهداشتی و استفاده از موارد خاص وجود دارد. اقدامات احساس. “دفتر مرکزی ملی مدیریت کرونا ارائه شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت خانه ، وی در پایان گفت: یک سال و نیم تجربه در مورد کرونا نشان داده است که م effectiveثرترین گزینه برای مبارزه با این بیماری ، رعایت حداکثر پروتکل های بهداشتی با دو مکانیسم برای استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی است. همراه با واکسیناسیون وی اظهار داشت: امید می رود با رعایت پروتکل های بهداشتی همراه با سرعت فرایند واکسیناسیون ، وضعیت کلی بیماری در کشور کنترل و کنترل شود.

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا