صدور سند تک برگ الکترونیک در تمامی واحدهای ثبتی از سوم تیرماه

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” صدور سند تک برگ الکترونیک در تمامی واحدهای ثبتی از سوم تیرماه ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

بیگ نیوز/خراسان رضوی مدیر کل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی گفت: در راستای طرح تحول خدمات دیجیتال ثبتی از سوم تیر ماه به موازات صدور سند تک برگ، سند الکترونیک در تمامی واحدهای ثبتی سطح کشور صادر و راه‌اندازی می‌شود.

سید مرتضی مولوی پور در گفت‌وگو با بیگ نیوز در خصوص تعداد اسناد صادره از ابتدای سال جاری در خراسان رضوی اظهار کرد: حسب دستور ریاست عالی سازمان و در راستای طرح تحول خدمات دیجیتال ثبتی از سوم تیر ماه به موازات صدور سند تک برگ، سند الکترونیک در تمامی واحدهای ثبتی سطح کشور صادر و راه اندازی می‌شود.

وی افزود: برای متقاضیان در فرآیند مربوطه پیامک ارسال می‌شود و اسناد مذکور قابل مشاهده در کارتابل ثبتی متقاضی است‌.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی در رابطه با صدور اسناد در استان تصریح کرد: کل اسناد مالکیت صادره از ابتدای سال ۶۴ هزار و ۹۳۱ سند بوده که از این میزان ۷۲۰۳ سند از دفترچه‌ای به تک برگ تبدیل شده و ۳۷ هزار و ۷۳۰ مورد آن تک برگ به تک برگ تبدیلی است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲.۷ کاهش داشته است.

مولوی پور با بیان اینکه از تعداد اسناد صادره از ابتدای سال ۲۰۸۳ سند مربوط به اجرای قانون الحاق است، گفت: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۳ درصد کاهش داشته است. همچنین ۲۲۳۵ سند در اجرای قانون تعیین تکلیف وضعیت ثبتی اراضی و املاک فاقد سند رسمی صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۷ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: ۳۲۸۵ سند مالکیت اراضی کشاورزی به مساحت بیش از ۲۴۵  هکتار طی سال جاری صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۱۰۵ درصدی داشته است.

مولوی‌پور در خصوص صدور اسناد دولتی بیان کرد: طی سال جاری ۱۰۴۱ سند دولتی به مساحت بیش از ۱۵۷هکتار صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۳.۸ درصد کاهش داشته است، همچنین ۱۲۴۵ سند مالکیت اوقاف در سال جاری صادر شده که شامل ۲۴۷ سند وقف خاص، ۳۳۱ سند وقف آستان قدس رضوی، ۶۶۷ سند طلق و وقف و … هست که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰۲ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین ۵۳۱ سند مالکیت مسکن آنلاین و ۷۸۹ سند المثنی از ابتدای سال در استان صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب رشد ۸۱ درصدی و ۲۰ درصدی داشته است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا