شکار یک ماهی عجیب با دندان‌های شبیه انسان/ عکس

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” شکار یک ماهی عجیب با دندان‌های شبیه انسان/ عکس ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز، نام رایجی که به این گونه ماهی‌ها داده‌اند «پاکو» است که برای چندین گونه از ماهیان سراسالمید (دندانه‌شکم) به کار می‌رود.

آن‌ها خویشاوند ماهی‌های مشهور پیرانا هستند و ظاهری شبیه به پیرانا دارند اما فرق اساسی‌شان با پیرانا دندان‌های عجیب‌شان است که شباهتی شگفت‌انگیز به دندان‌های انسان دارد.

اگر چه این ماهی‌ها بومی آمریکای جنوبی هستند اما در سالیان اخیر به دلیل علاقه مردم به نگه داشتن حیوانات خانگی متفاوت سر از زیستگاه‌های تازه از جمله آب‌های شیرین آمریکای شمالی هم درآورده‌اند.

شکار یک ماهی عجیب با دندان‌های شبیه انسان/ عکس

شکار یکی از این ماهی‌ها و نمایش دندان‌های عجیبش سوژه داغ این روزهای شبکه‌های اجتماعی شده است. فردی که این ماهی را در اوکلاهما صید کرده است هفته گذشته تصویر دندان‌هایش را در فیسبوک به اشتراک گذاشت که بازخورد زیادی گرفت.

همانطور که اشاره شد پاکو بر خلاف پیرانا دندان‌های تیزی ندارد و شکل دندان‌هایش نشان از همه‌چیز خوار بودن این ماهی دارد. در رژیم غذایی پاکو از ماهیان و دیگر آبزیان کوچک تا میوه و گیاهان دیده می‌شود.

علاوه بر این، پاکو اندازه‌ بسیار بزرگتری نسبت به پیرانا دارد و ممکن است طولش به بیش از یک متر و وزن به بیش از ۴۰ کیلوگرم هم برسد.

منبع:‌ لایوساینس

۵۸۵۸

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا