شهرداری بندر امام به پرداخت دیه محکوم شد

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” شهرداری بندر امام به پرداخت دیه محکوم شد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

جنایت |حقوق

آفتاب‌‌نیوز :

محمدرضا جعفری اصل در خصوص این پرونده، اظهار کرد: سال گذشته طبق شکایت یکی از شهروندان در خصوص حمله منجر به صدمه بدنی چند سگ بلاصاحب به فرزند خردسالش، با قید فوریت پرونده قضایی در یکی از شعب دادگاه کیفری ۲ بندر امام به طرفیت شهرداری بندر امام خمینی (ره) تشکیل شد.

به گزارش دادگستری کل خوزستان، وی با تاکید بر این‌که طبق بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، جمع‌آوری حیوانات بلاصاحب از وظایف مستقیم شهرداری است، گفت: هم چنین طبق ماده ۲۹۵ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲، هرگاه کسی فعلی که انجام آن را برعهده گرفته یا وظیفه خاصی را که قانون بر عهده او گذاشته است را ترک کند و به سبب آن، جنایتی واقع شود؛ چنانچه توانایی انجام آن فعل را داشته باشد، جنایت حاصل به او مستند می‌شود و حسب مورد، عمدی، شبه‌عمدی، یا خطای محض است.

جعفری‌اصل افزود: با توجه به مواد قانونی ذکر شده و پس از بررسی و تحقیق در خصوص اعتراض شاکی قرار جلب به دادرسی، برای شخصیت حقوقی شهرداری صادر و شهردار وقت تفهیم اتهام انجام شد.

دادستان عمومی و انقلاب بندر امام خمینی (ره) تصریح کرد: نماینده حقوقی شهرداری بندر امام خمینی (ره) لایحه‌ای در خصوص اقدامات شهرداری برای جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و اختصاص مکان لازم و بیان موانعی نظیر انجمن‌های حمایت از حقوق حیوانات را ارسال کرد که از طرف دادگاه مورد تایید قرار نگرفت.

جعفری اصل گفت: با توجه به بی‌مبالاتی و ترک فعل در راستای وظایف شغلی شهردار وقت، بزهکاری شخصیت حقوقی شهرداری بندر امام خمینی (ره) محرز و مسلم دانسته شد و طبق قانون مجازات اسلامی، رای داگاه بر محکوم شدن متهم به پرداخت دیه در حق شاکی به مبلغ یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون ریال صادر شد.

وی با تاکید بر این‌که در برابر ترک فعل مدیران دستگاه‌ها و ادارات هیچ مماشاتی وجود ندارد، یادآور شد: شهرداری‌ها طبق قانون موظف به جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب از سطح شهر هستند و هیچ عذر و مانعی در این خصوص قابل پذیرش نیست.

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا