شهاب حسینی داور جشنواره فیلم فجر شد

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز، مسعود نقاش زاده دبیر چهلمین جشنواره فیلم فجر به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم فجر، مسعود جعفری جوزانی (نویسنده، کارگردان و تهیه کننده)، مجید انتظامی (نویسنده)، شهاب حسینی (بازیگر) و بازیگر، تهیه‌کننده)، محمدعلی باشه‌هنگر (نویسنده) و کارگردان، محمد داوودی (مدیر فیلمبرداری)، مهدی سجاده چی (نویسنده) و پژمان لشکری ​​پور (منتقد و تهیه‌کننده) را به‌عنوان اعضای هیئت داوران بخش سودا سیمرغ معرفی کرد. چهلمین جشنواره فیلم فجر .

شهاب حسینی داور جشنواره فیلم فجر می شود

مسعود جعفری جوزانی متولد 1327 در ملایر دارای مدرک کارشناسی ارشد فیلمسازی از دانشگاه دولتی سانفرانسیسکو است. جعفری جوزانی از چهره های قدیمی سینمای ایران و از پیشگامان سینمای پس از انقلاب است. جاده های سرد، شیر سنگی، در مسیر طوفان، بلوغ و سریال بزرگ تلویزیونی در چشم باد از شاهکارهای مهم این سینماگر است. جعفری جوزانی به عنوان یک سلبریتی سابقه تدریس سینما و عکاسی در آمریکا و تدریس در دانشکده هنر، دانشگاه تهران، دانشکده صدا و سیما و مدرسه سینمایی باغ فردوس را دارد.

مجید انتظامی در سال 1326 در تهران متولد شد و از کنسرواتوار برلین فارغ التحصیل شد و پس از بازگشت به ایران در ارکستر سمفونیک تهران مشغول به کار شد و در همان سال در دانشگاه تهران و هنرستان عالی موسیقی به تدریس پرداخت. او برای بیش از صد فیلم ترانه سروده و با 4 سیمرغ بلورین جوایزی را در صنعت موسیقی فیلم کسب کرده است. انتظامی یکی از برگزیدگان هشتمین همایش چهره های ماندگار در سال 1389 بود و در سال 1393 از این جهادگر در عرصه های فرهنگی و هنری تجلیل شد.

سید شهاب الدین حسینی در سال 1352 در تهران به دنیا آمد و در رشته روانشناسی تحصیل کرد و فعالیت خود را از سال 1377 در رشته های تئاتر، تلویزیون و سینما آغاز کرد. این بازیگر با آثاری چون «درباره الی»، «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» در سال‌های اخیر علاوه بر بازی، رهبری و تولید با کشورهای خارجی در صحنه بین‌المللی و جشنواره‌های مختلف شناخته شده است. ویتا حسینی در سال ۱۳۸۷ برای بازی در فیلم سوپراستار برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد از جشنواره فیلم فجر شد. او در جشنواره فیلم کن ۲۰۱۶ برای بازی در فیلم فروشنده به کارگردانی اصغر فرهادی برنده جایزه بهترین بازیگر زن جشنواره فیلم کن شد. او برنده خرس نقره ای بهترین بازیگر زن در جشنواره بین المللی فیلم برلین در سال 2011 با بازیگری جدایی نادر از سیمین شد.

محمدعلی باشه آهنگر متولد 1341 دزفول در رشته سینما (کارگردانی) در دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر تحصیل کرد و فعالیت هنری خود را با ساخت و بازی چند نمایشنامه آغاز کرد. او نویسندگی و کارگردانی تعدادی فیلم کوتاه، مستند، سریال و فیلم بلند را در کارنامه دارد و جوایز و جوایز متعددی را برای فیلم های فرزند خاک، ملکه و سرو زیر آب دریافت کرده است. در شانزدهمین جشنواره سینما، ملکه ده مجسمه از جمله بهترین فیلم، بهترین بازیگر زن، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم و بهترین تدوین دریافت کرد.

محمد داودی متولد 1337 در تهران، کارگردان سینما و دانش آموخته دبیرستان تلویزیون و سینما است. وی علاوه بر عکاسی از آثاری چون «رنگ خدا» به کارگردانی مجید مجیدی و «تولد پروانه» به کارگردانی مجتبی راعی، آموزش فیلمسازی و فیلمسازی، مدیریت گروه عکاسی صدا و سیما از اواسط ماه به بعد است. – صد و هفتاد و تولید شده است. او شانزده فیلم مستند کارگردانی و فیلمبرداری کرد و در جشنواره های مختلف داوری کرد.

مهدی سجاده چی، متولد 1340 در تهران، فعالیت حرفه ای خود را از سال 1368 با فیلم پاتال و رویاهای کوچک آغاز کرد و آثاری چون روز سوم، قانون بازی، مرد نامرئی، دمرل و سوفیا و دیوانه از جمله آنهاست. بزرگترین آثار این نویسنده او رئیس انجمن فیلمنامه نویسان ایران است.

پژمان لشکری ​​پور متولد 1354 در تهران و فارغ التحصیل رشته علوم سیاسی و حقوق از دانشگاه تهران و کارگردانی و تدوین سینما است. او فعالیت هنری خود را از سال 1373 آغاز کرد و اکنون عضو دائمی انجمن منتقدان و نویسندگان ایران است. او تهیه کنندگی فیلم‌های «قارچ سمی» و «مزرعه پدری» ساخته رسول ملاقلی پور، «چ» و «بادیگارد» ابراهیم حاتمی‌کیا را بر عهده داشت.

چهلمین جشنواره فیلم فجر با دو بخش فرهنگی و مسابقه از 12 تا 22 بهمن ماه به دبیری «مسعود نقاش زاده» برگزار می شود.

من هستم

دکمه بازگشت به بالا