شناخت و معرفی حضرت امام خمینی (ره) کار آسانی نیست

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا از بیرجند، حجت الاسلام علی طاهری در نشست بصیرتی ویژه که به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند برگزار شد، گفت: شناخت و معرفی امام زمان (عج) خمینی (ره) کار آسانی نیست و خیلی سخت است. مقام معظم رهبری بیشترین شناخت را نسبت به امام دارند.

وی با بیان ویژگی های امام به نقل از مقام معظم رهبری گفت: در وجود آن مرد الهی صفاتی بود که هر کدام به تنهایی برای ساختن انسان بزرگ کافی است. حضرت امام (ره) بسیار حکیم، هوشیار و زیرک و آگاه بود به گونه ای که به راحتی نمی شد حق را بر او ساقط کرد. یکی دیگر از خصوصیات منحصر به فرد امام زمان (عج) اراده قوی و پولادین ایشان بود و کمتر کسی را می‌توان یافت که با هر مانعی بتوان جلوی او را گرفت.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی گفت: امیرالمؤمنین(ع) که در میدان نبرد مثل فولاد قاطع بود بسیار مهربان و مهربان بود. دلسوز در جامعه و در برابر مستضعفان. امام خمینی (ره) مانند جدش امیرالمومنین (ع) در مقابل استکبار جهانی می ایستد و او را شیطان بزرگ می خواند و به او می گوید که (آمریکا) هیچ غلطی نمی تواند بکند. اما در مقابل مردم و خانواده شهدا وقتی مجسمه یکی از شهدا را در حضورش به او نشان می دهند، اشک سرازیر می شود یا سوزش عجیبی در نماز شب دارد. مرحوم امام خويشتن داري و تقواي خوبي داشتند و هوي و هوس نداشتند و اين كار خيلي سختي است.

طاهری افزود: امام (ره) با آن عظمت و عظمت، امیر هوای خود بود; اما در عین تواضع و بردباری و بردباری او، سخت ترین حوادث در اقیانوس وجودش باعث آشفتگی نشد. امام (ره) متفکری ژرف، سیاستمداری خردمند و دوراندیش و عالمی الهی بود. نه تنها علمای شیعه و سنی; بلکه علمای جهان درباره حضرت امام (ره) به ویژه نویسنده مشهور مصری فهمی هویدی گفته اند که می نویسد: به طور کلی ذهن انسان از بیان دستاوردهای امام (ره) عاجز است.

وی با برشمردن اقدامات و اصلاحاتی که به برکت نهضت و قیام امام خمینی (ره) انجام شد، خاطرنشان کرد: یکی از ثمرات نهضت امام خمینی (ره) اعتبار بخشیدن دوباره به ملت ایران و توقف دشمنی و بی احترامی به ملت ایران بود. شخصیت دینی این ملت حضرت امام (ره) نه تنها به تشیع و اسلام معنویت و دین بخشیدند; حتی به آزادی هم هویت داد. یکی دیگر از ثمرات نهضت امام این بود که اگر از دین به درستی استفاده شود، عنصری فعال و مؤثر در ایجاد انگیزه در ملت هاست که امام (ره) واقعاً کار بزرگی کردند.

معاون هماهنگ کننده نماینده ولی فقیه در سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی ادامه داد: ایشان تکیه نکرد و هدفش الهی بود. انقلاب هایی که بویی از دین نمی دادند به پایان رسید. زیرا افکارشان کهنه و پوسیده و بیهوده است و فایده ای ندارد; اما امام (ره) اولین پیشوای دینی جهان بود که سیاست و فرهنگ را در دین گنجاند و انقلاب امام خمینی یک انقلاب همه جانبه است و رمز تداوم انقلاب چندوجهی بودن آن است. از جامعه ای عقب مانده و منحط و غیر توحیدی به اوج پیشرفت و توسعه در ابعاد مختلف فرهنگی، سیاسی و معنوی رسیده ایم، هر چند نااهلان غبارروبی می کنند. اما آنها نمی توانند خورشید را متوقف کنند.

انتهای پیام/4121/

دکمه بازگشت به بالا