شرایط معافیت سربازی خانواده‌های دارای عضو معلول

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” aftabnews.ir ” در مورد مقاله ” شرایط معافیت سربازی خانواده‌های دارای عضو معلول ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

حوزه |خانواده

آفتاب‌‌نیوز :

رضا محمدی، معاون توانبخشی بهزیستی استان اردبیل ۲۰ خرداد در جمع خبرنگاران با اشاره به ماده ۲۶ قانون حمایت از حقوق افراد دارای معلولیت اظهار کرد: طبق این ماده قانون، یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول باشند و یا حداقل دو نفر از فرزندان ناتوان، معلول و مجرد که در منزل توسط خانواده نگهداری می شوند، از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند.

معاون توانبخشی بهزیستی استان اردبیل افزود: همچنین همسرانی که زن معلول خود را سرپرستی می نمایند(تا مدت زمان سرپرستی) و مشمولانی که حداقل یک فرزند معلول داشته باشند، از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می شوند.

محمدی خاطر نشان کرد: پس از ارائه درخواست متقاضی معافیت سربازی به بهزیستی شهرستانها و در صورت واجدالشرایط بودن، مستندات مربوطه به بهزیستی استان ارسال گردیده و سپس در شورای معافیت پزشکی بهزیستی، معلولیت فرد بررسی و در صورت تایید به اداره وظیفه عمومی معرفی می گردد.

وی افزود: در مورد اعضای معلول خانواده که معلولیت ذهنی داشته باشد، پرونده معلول ذهنی با شدت معلولیت متوسط هم مورد بررسی قرار می گیرد ولی در مورد سایر معلولیت ها حتما باید شدت معلولیت شدید و خیلی شدید باشد.

این مقام مسئول از معافیت سربازی ۴۳ نفر از مددجویان تحت پوشش بهزیستی استان در حوزه توابخشی در یکسال گذشته خبر داد و تصریح کرد: این فعالیت مهم در راستای ارتقاء سطح سلامت جسمی، روانی و اجتماعی افراد دارای معلولیت و بهبود کیفیت زندگی خانواده های دارای عضو معلول انجام می گردد.

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا