سکوت گواردیولا شکست – بیگ نیوز

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز; منچسترسیتی در شرایطی شکست 3-1 مقابل رئال مادرید را پذیرفت که تا ثانیه های پایانی مانع از راهیابی آنها به فینال لیگ قهرمانان اروپا شد. حالا و در آستانه بازی لیگ برتر مقابل نیوکاسل، پپ گواردیولا در نشست خبری حاضر شد و مدعی شد سیتی فصل آینده دوباره برای قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا تلاش خواهد کرد.

پپ گواردیولا گفت: “ما بعد از بازی مقابل رئال مادرید با یکدیگر صحبت نکردیم. هیچ کلمه ای نمی تواند به آنچه همه ما احساس می کنیم کمک کند. این فقط یک زمان است، ما باید تا حد امکان خوب بخوابیم و به هدف بعدی فکر کنیم.” فردا اولین روزی است که دوباره با هم هستیم، تا پایان دوران حضور من در سیتی، این احتمالاً یکی از لحظاتی است که به حضور در این باشگاه و سازمان افتخار می کنم و تا آخرین روز تلاش خواهم کرد. اینجا هستند

من خودم را قهرمان نمی دانم، به نیوکاسل فکر می کنم و روی تیم و ادی هاو تمرکز می کنم. بهبود یافته ایم، بهتر از دیروز هستیم و فردا بهتر از امروز خواهیم بود. این فوتبال است، ما دو هفته چالش برانگیز داریم و البته سرنوشت فصل در دستان ماست.

می دانم بازیکنان چقدر در تمرینات و مسابقات متعهد خواهند بود و در این شکی ندارم. 89 دقیقه یک گل جلو بودیم و در آستانه فینال بودیم. رئال مادرید سال هاست که این کار را انجام داده و با توجه به سابقه این تیم همیشه به موفقیت اعتقاد دارد. بازیکنان بزرگی مانند آلفردو دی استفانو، فرانسیس پوشکاش، راول، کریستیانو رونالدو و گونزالو هیگواین در ترکیب هستند و همه این مهاجمان می‌دانند چه باید بکنند.

به همین دلیل آنها همیشه تا آخر می جنگند و این بخشی از تاکتیک های رئال مادرید است. ما باید تا آنجا که ممکن است شرایط را مدیریت کنیم. می‌توانستیم بهتر باشیم، اما آسان نیست. چون ما مقابل رئال مادرید بازی می کنیم و ممکن است این اتفاق در فصل آینده مقابل بارسلونا بیفتد.

احتمال قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا در فصل های آینده: “نمی دانم. این سوالی است که نمی توانم به آن پاسخ دهم، زیرا فوتبال غیرقابل پیش بینی است. شیخ منصور این باشگاه را نخرید و در سال های اخیر روی این امکانات سرمایه گذاری نکرد تا اینکه فقط قهرمان لیگ قهرمانان اروپا، آنها این کار را کردند تا در همه مسابقات شرکت کنند و رقابت کنند، لیگ قهرمانان اولین و آخرین هدف است، ما می خواهیم آن را ببریم، اما هیچ کس نمی داند که آیا این اتفاق می افتد یا نه.

ما باید در همه مسابقات شرکت کنیم و این برای ما افتخار است اما مردم قدر زحمات این باشگاه را نمی دانند. برای من شگفت انگیز است که دوباره در نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا حضور داشته باشم و برای پیشرفت و رقابت با یک تیم بزرگ در خانه و خارج از خانه گام بردارم. رئال مادرید شایسته صعود بود و آنها شایسته این موفقیت هستند. ما به بهترین شکل ممکن بازی می کنیم و سعی می کنیم با همه تیم ها رقابت کنیم.

این برعکس آن چیزی است که مردم فکر می کنند. مردم می گویند اگر این دسته از بازیکنان یا گواردیولا عنوانی را کسب نکنند، بازنده خواهند شد، اما من کاملا مخالفم. ما می دانیم که رسیدن به این اهداف چقدر دشوار است.»

واکنش گواردیولا به ستاره های سیتی: “بازیکنانم می خواستند در فینال بازی کنند و من عملکرد تیم را تحسین می کنم. به لیورپول و رئال مادرید تبریک می گویم و آنها لیاقت رسیدن به فینال را دارند. فصل آینده تلاش خواهیم کرد و اگر نتیجه ندهد خواهیم کرد. دوباره امتحان کن

من بازیکنان را قضاوت نمی کنم و آنها باید خودشان این کار را انجام دهند، اما نظر من نسبت به آنها تغییر نمی کند زیرا می دانم رسیدن به فینال چقدر سخت است. آیا رئال مادرید لیاقت حضور در فینال را ندارد؟ اتلتیکو مادرید در نیمه دوم بهتر از ما بازی کرد و اگر کمی خوش شانس تر بود به نیمه نهایی می رسید. من به آنها نمی گویم این شکست را فراموش کنند. هنوز بازی مقابل تاتنهام در لیگ قهرمانان اروپا را در فاصله یک اینچی رحیم برای گلزنی و بازی با آژاکس به یاد دارم. یک مربی چیزهای خوبی را به بازیکنان یادآوری می کند و ما به آن علاقه داریم. بردن جام ها عالی است، اما فصل بعد آنها را فراموش می کنید و نام دیگری در لیست برندگان و بازنده ها وجود دارد.

بیشتر بخوانید:

دکمه بازگشت به بالا