سهم صکوک منتشر شده در حوزه انرژی مشخص شد

یک سرمایه فعال سرمایه سهام صکوک منتشر شده در حوزه انرژی نسبت به کل صکوک منتشر شده را اعلام کرد و گفت: بیشتر صکوک به ترتیب از سوی بخش نفت و گاز (حدود 51 هزار میلیارد تومان) و بعد از آن پتروشیمی (حدود 18) منتشر شد. هزارم میلیارد) و بعد بارق (هزارم هزارم).

به گزارش بیگ نیوز، بهنام محسنی در پنل تخصصی هفتمین کنگره نفت و نیرو با موضوع روش های نوین سرمایه گذاری مالی و سرمایه های بازار سرمایه درمورد توسعه خدمات خدمات مالی گفت: صندوق هیبریدی-ارزی، اختصاص مدت زمان، اعتبار بدهی بر گواهی تضمین کالایی. (ETN و استفاده از مدل گواهی مدارک در سایر حوزه های انرژی، چهار ابزار پیشنهادی برای توسعه خدمات مالی هستند که شرکت ها می توانند برای خدمات مالی از آن استفاده کنند.

برمیارد گذاری ملیارد دلاری وزارت نفت در توسعه صنعت نفت

وی ادامه داد: نرسی سنعت نفت در ایران نیشان می‌دهد میزان تولید نفت کوشر به گونه ای که علیرغم تولید در سال 1386 به بیش از یک میلیارد و 498 میلیون بشکه در سال گذشته اما این رقم در کمترین سطح 19 سال بعدی قرار گرفت و به 726 میلیون بشکه کاهش یافت و امسال پارس پیش بینی می تواند به 903 برسد. میلیون بشکه افزایش می یابد. طبق برنامه ارائه شده در وزارت نفت، باید شاهد افزایش تولید نفت از 1408 تا سال 4 میلیون بشکه به 5. 7 میلیون بشکه در روز و افزایش تولید گاز از یک میلیارد متر مکعب به 1. 5 میلیارد متر مکعب در روز می شود. پیش بینی می شود این سرمایه گذاری سالانه حدود 8 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

سرمایه گذاری انرژی در انرژی های نوآورانه

محسنی در بررسی صنعت برق کشور ضمن اشاره به میزان مصرف برق گفت: میزان مصرف برق در کشور تا پایان آبان ماه 1400 نسبت به سال 1399 با رشد 12 درصدی همراه بوده است در حالی که کل توان تولید برق کشور نسبت به سال گذشته به میزان یک درصد بوده است. افزایش ده برابر شده است.

این فعال بازار سرمایه ادامه داد: با توجه به توجه به استفاده از انرژی‌های چند متغیر مانند انرژی خورشیدی و موقعیت‌های جغرافیایی در این حوزه در کشور، باید توجه بیشتری به فعال‌سازی حوزه انرژی به سرمایه‌گذاری در نیروگاه‌های انرژی‌پذیر و محیطی احساس می‌شود. ل نصب شده انرژی های تندیدپذیر و پاک بابر 904 مگاوات بوده است که

سهم صکوک منتشر شده در حوزه انرژی نسبت به کل صکوک منتشر شده است

وی پیرامون مجموعه ای مالی صورت گرفته در صنعت انرژی نگاهی به مقایسه حجم صکوک منتشر شده حوزه انرژی نسبت به کل صکوک منتشر شده از سال 1396 انرژی گرفته و توضیح داد: سهم صکوک منتشر شده در حوزه انرژی در سال 1397 به کل صکوک منتشر شده است. بالاترین نببت به سال ۱۳۹۶ داشت و به ۱۷ درصد رسید. نه تعداد سالها زیاد می شود، نه در تعداد سالها زیاد می شود و نه سالها افزایش می یابد، این افزایشی وجود ندارد.

محسنی همچنین درمورد صکوک منتشر شده در حوزه انرژی اظهار کرد: بیشتر صکوک منتشر شده به ترتیب از سوی بخش نفت و گاز (حدود 51 هزار میلیارد تومان) و بعد از آن پتروشیمی (حدود 18 هزار میلیارد تومان) و بعد از برق (حدود 4 هزار میلیارد تومان) میلیارد تومان) باد است.

پروژه سرمایه سرمایه تمدن صکوک منتشر شده توسط این شرکت در سال 1399 را شامل صکوک اجاره نفت و گاز پارسیان، صکوک اجاره صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سلف موازی نفت خام خام سنگینی و سلف آرین ماهتاب گستر در حوزه نفت و انرژی و انرژی مرابحه وزارت اقتصاد است. و دارایی، مشارکت شهرداری های اصفهان، تبریز، تهران و شیراز عنوان کرد و گفت: صکوک منتشر شده توسط سرمایه تمدن تا ابتدای بهمن ماه 1400 شامل مرابحه ایران خودرو، مرابحه بهمن دیزل، مرابحه بهمن موتور، مرابحه عام، مرابحه کرمان موتور و شهرداری اردبیل است.
محسنی ادامه داد: شرکت سرمایه گذاری در سه سال اخیر نسبت به عرضه اولیه شرکت های پتروشیمی تندگویان، نوری و ارومیه اقدام کرده است که در این بین حدود 28 درصد از سهم بازار در عرضه انرژی های اولیه حوزه به این شرکت اختصاص داده شده است.

وی در بخشی دیگر از سخنرانی خود در تشریح انواع روشهای سرمایه مالی عنوان کرد: دو نوع سرمایه مالی وجود دارد یکی از سرمایه های مالی و دیگری سرمایه های مالی است که شامل اوراق اجاره، اوراق مرابحه، اسناد منفعت، اوراق سلف، سهام و استصناع است. می شود. این سرویس یکی از مهم ترین خدمات مالی در کشور است.
سایر خدمات سرمایه سرمایه گذاری شامل ادغام و تملیک، ارزش گذاری و ارزیابی اقتصادی، طراحی روش های مالی، بازارگردانی و سهام و قراردادهای آتی، صندوق پروژه و صندوق جسورانه، استفاده از قابلیت شرکت پروژه (PDPC)، سرمایه جمع مالی و سرمایه گام می شود. .

بر اساس این گزارش، محسنی ادامه داد: صندوق هیبریدی-زی، اعتبار سرمایه گذاری بر اساس گواهینامه گواهی اسنادی (ETN) و استفاده از مدل گواهی گواهی در حوزه انرژی 4 ابزار پیشنهادی برای توسعه خدمات مالی مالی هستند. که می توانم به آنها اشاره کنم.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا