سهامداران عدالت بخوانند/ چگونه می‌توان از سودهای واریزی سهام عدالت مطلع شد؟

به دنبال انجام شده برای واریز سود سال 99 عدالت سهام در چند روز آینده، برخی از مشمولان این سهام اعلام کرده اند که هیچ گونه اطلاعی در خصوص پرداخت سود سال 98 خود را ندارند و نسبت به واریز آن در سال گذشته دچار شک و ابهام شده اند که به دنبال آن هستند. این معنای واقعی سوزاندن آثار بد روانی است.

گواهی آخرین آمار اعلام شده توسط شرکت سپرده گذاری مرکزی، از 2 میلیون و 300 هزار نفر از افراد دارای سهام عدالت هستند که از این تعداد سهام سهام خود را دریافت کرده اند، علت ایجاد چنین مشکلی از آن شماره شبا آنها در سامانه ثبت نشده است. شیا شماره شبای این افراد نامعتبر، مسدود، راکد، مشترک ۲ امضاء ارز یا بلندمدت بوده است.

شرکت واگذاری مرکزی روز گذشته با ارائه جزییات دقیق از رفع این مشکل، اعلام کرد: افرادی که اطلاعات دقیقی نسبت به پرداخت یا عدم پرداخت سودهای واریز شده سهام عدالت ندارند، می توانید با مراجعه به سایت sahamedalat.ir و با ورود به گزینه مشاهده دارایی سهام. عدالت، اطلاعات کامل نسبت به پرداخت های خود را به دست می آورد.

پس از ورود به این گزینه و ورود کد ملی، در صورت “منوی اثبات پرداخت” گزینه “پرداخت موفق” ثبت می شود، بدین معنی که مشکلی در پرداخت سود وجود ندارد و این واریزی انجام می شود، اما گزینه “بازگشت از بانک” را ثبت می کند. »به معنای اشتباه در درج شماره شبا و نامعتبر بودن آن است.

این موضوع بارها از سوی شرکت واگذار شده و همچنین مسئولین حاضر در سازمان بورس معرفی شده است، افرادی که سود سهام عدالت خود را انجام می دهند، باید هر چه زودتر انجام شود برای رفع مشکل ایجاد شده است. مرحله بعدی تصمیم گیری در مورد زمینی است که سهامداران در آن تصمیم خواهند گرفت.

در روش نخست، مشان سهام عدالت می توانند از طریق سامانه سجام sejam.ir مشکل مربوطه را بررسی کنند، در این خصوصی که در سامانه سجام ثبت نام کرده اند باید هر چه زودتر به منظور رفع مشکل، اقدام به ثبت نام در سامانه سجام کنند.

در این میان افراد حضور دارند که پیشتر در جامعه ثبت نام کرده اند، اما سامانه اطلاعاتی را برای آنها انتخاب می کنند که این افراد باید در سامانه سجام و با گزینه «ویریش شماره شبای خود را تغییر دهند.

در روش، مشمولان سهام عدالت دوم می توانند از طریق سامانه شماره عدالت sahamalat.ir این مشکل را انتخاب کنند و با انتخاب گزینه “مشاهده و ویرایش پروفایل” شبای جدید خود را ثبت کنند.

در صورت ثبت شماره شبای حساب فعال بانکی در سامانه سجام یا سامانه سهام عدالت، سود سهام سال 99 به همراه سود سال به صورت یکجا به حساب سهامداران واریز خواهد شد 98.

پیشتر «سید احسان خاندوزی» وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره رقم و زمان پرداخت سهام عدالت اعلام کرد: مجامع عمده شرکت ها در نیمه نخست سال 1400 برگزار شد، اما مردم دارندگان سهان عدالت به روش مستقیم و غیرمستقیم پرداخت نمی شوند. در این میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی و کانون سهام عدالت انجام می‌شوند، به سرعت و تا پایان اسفند ماه امسال سهام عدالت سال به همه دارندگان این سهام پرداخت می‌شود 99.

وی تاکید کرد: سهام عدالت برای سهامدارانی که دارای سهام یک میلیونی هستند، نزدیک به یک میلیون تومان است، اما برای مشمولان دارای سهام هزار تومان حدود 530 550 هزار تومان سود می شود.

همچنین اعداد اعلام شده برای پرداختی سود سال 99 سهام عدالت نشانگر رشد چشمگیر آن نسبت به سالهای گذشته است و این امر نقطه امیدی را در میان مشمولان این سهام که اکثر آنها جزو قشر ضعیف جامعه می شوند، ایجاد می کنند.

۲۲۳۲۲۵

دکمه بازگشت به بالا