سنتکام بیانیه داد – بیگ نیوز

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” سنتکام بیانیه داد – بیگ نیوز ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش بیگ نیوز فرماندهی مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه‌ای اعلام کرد انصارالله یمن یک کشتی باری یونانی را با یک قایق بدون سرنشین هدف قرار داد که منجر به مفقود شدن یکی از ملوانان و فرار خدمه شده است.

به گزارش الجزیره، فرماندهی مرکزی آمریکا افزود: کشتی یونانی آسیب دیده در دریای سرخ توسط خدمه رها شده و آب به آرامی در حال نفوذ به داخل آن است.

به نقل از بیگ نیوز این در حالی است که گفته شده خدمه کشتی Tutor توسط مقامات نظامی در منطقه تخلیه شدند و این کشتی در نزدیک آخرین مکان گزارش شده خود در حال حرکت است.

فرماندهی مرکزی آمریکا در ادامه بیانیه خود سلاح‌های انصارالله یمن را به منزله تهدیدی قریب‌الوقوع برای نیروهای آمریکایی و نیروهای ائتلاف دریایی و نیز کشتی‌ها در منطقه دانست.

این فرماندهی در این بیانیه مدعی شد: «پهپاد شلیک شده توسط حوثی‌ها (انصارالله یمن) به سمت دریای سرخ و نیز هفت رادار در منطقه داخل یمن که توسط آنها در حملات به کشتی‌ها استفاده می‌شود، منهدم کرده است.»

این فرماندهی در ادامه ادعاهای خود افزود: «طی ۲۴ ساعت گذشته ۲ قایق بدون سرنشین را که حوثی‌ها (انصارالله) به آب انداخته بودند در دریای سرخ منهدم کردیم.»

همچنین شبکه المسیره گزارش داد طبق تحقیق شبکه آمریکایی «نیوزنشن» از روی کشتی «آیزنهاور» در دریای سرخ، خدمه کشتی «یو اس اس آیزنهاور» تقریباً روزانه با حملاتی از یمن مواجه می‌شوند.

فرمانده ناوشکن یو اس اس لابون به شبکه آمریکایی «نیوزنشن» گفت: ما اولین ناو تاریخ هستیم که در رویارویی دریایی با موشک‌های بالستیک مقابله می‌کنیم.

کریس هیل، فرمانده ناو هواپیمابر «آیزنهاور» به شبکه آمریکایی «نیوزنیشن» گفت: حوثی‌ها (انصارالله) «تقریباً روزانه حملاتی را در دریا انجام می‌دهند.»

311311

دکمه بازگشت به بالا