سقوط یک هواپیمای باری واگنر در مالی

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” سقوط یک هواپیمای باری واگنر در مالی ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، شبکه «الجزیره»، بعدازظهر امروز (شنبه)، خبر داد یک فروند هواپیمای متعلق به گروه واگنر حین فرود در شمال کشور مالی سقوط کرده است.

وبگاه «الدفاع العربی» گزارش داد که مدل این هواپیما «Il-76» بوده که در فرودگاه شهر گائو در مالی سقوط کرده است.

پیش از سقوط این هواپیما نیز برخی از کاربران فضای مجازی در مالی تصاویری از لاشه یک هواگرد ارتش این کشور منتشر کرده بودند که واحد هماهنگی جنبش‌‌های ازواد اعلام کرده بودند نیروهای آن‌ها دو هفته پیش این هواگرد را سرنگون کرده‌اند.

ازواد یک دولت خودخوانده در شمال آفریقا است که از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ به‌طور‌یک‌جانبه توسط جنبش ملی آزادی‌بخش ازواد اعلام موجودیت کرده بود.

گروه واگنر یک سازمان شبه‌نظامی روسی است که نیروهای آن در بسیاری از جنگ‌‌ها از جمله در نبرد دونباس برای مقابله با نیروهای اوکراینی حضور داشته‌اند.

 

سایت |فضای مجازی

 

پایان پیام/م
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا