سامانه بیمارستانی سیار نیروی زمینی سپاه ‌در مرز مهران شروع به کار کرد

به تحمیل استبدال سامانه جنگ‌نوین جیدن کا کیں با حوادث احتمالی;

فرمانده سپاه امیرالمومنین(ع) استان ایلام از استقرار سامانه بیمارستانی سیار نیروی زمینی سپاه به استعداد ۶۵ تخت در مهران خبر داد و گفت: کمیته سلامت و دفاع از قرارگاه اربعین سپاه امیرالمؤمنین (ع) تا پایان اربعین در مهران استقرار دارد.

به گزارش خبرگزاری آنا از ایلام، سردار جمال شاکرمی از سپاه امیرالمومنین (ع) استان ایلام در مرز مهران برای ارائه خدمات در ابعاد مختلف به ویژه در حوزه بهداشت و درمان، خطاب به زائرین خبر اربعین حسینی اظهار داشت: لشکر امیرالمومنین(ع) متشکل از خدمات بهداشتی و درمانی ارتش، جامعه پزشکی و نهاد خدمات درمانی است.

وی بیان کرد: ارائه خدمات عمومی و تخصصی پزشکی، داروخانه، خدمات دندانپزشکی با 5 یونیت سیار، آزمایشگاه، فیزیوتراپی با 5 تخت، خدمات پرستاری با تجهیزات کامل پزشکی شامل اتاق عمل، سونوگرافی، رادیولوژی و … بخشی از خدمات ارائه شده است. به زائرین در عیام الربعین بود.

امیرالمومنین (ع) فرمانده کل قوا گفت: نیروی زمینی ارتش مجهز به سامانه سیار بیمارستانی با ظرفیت 65 تخت، بهداری 60 تخت و مرکز خدمات پزشکی بسیجیان است. دارای 25 تخت، مجموعا 150 تخت، در دو مرکز بیمارستانی مجزا است.

سردار شاکرمی ادامه داد: ارائه خدمات تخصصی دندانپزشکی و فیزیوتراپی با 10 تخت و یونیت، بخشی از خدمات توسط جامعه پزشکی از اعضای کمیته بهداشت و درمان ارتش اربعین ارائه می شود.

فرماندهی امیرالمومنین (ع) جمهوری اسلامی ایران با اعلام اینکه کلیه خدمات بهداشتی و درمانی ارائه شده به زائرین کاملا رایگان است، گفت: در این مجموعه پیشرفته خواهد بود.

در پایان ضمن تشکر از همه دست اندرکاران ورزشگاه اربعین، بیانیه ای اعلام شد: با توجه به بهحر پیک هوزور زایرین در روزهای اخرین، بخشی از این خدمات قبل از شروع رسمی عملیات اربعین است که انجام خواهد شد. از ساعت 10 صفر مهران شروع می شود.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا