اقتصادی

زنجیره تأمین و توزیع سوخت کشور به طور کامل الکترونیکی شد

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از الکترونیکی شدن کامل تولید و توزیع سوخت کشور و عرضه انواع فرآورده های نفتی در کشور به صورت الکترونیکی خبر داد.

به گزارش بیگ نیوز، علیاصغر عباسی اظهار کرد: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی در چرخه چرخه، نگه داشتن و توسعه فعالیت های نفتی را انجام می دهد و سوخت را به بخش های مختلف مصرف از جمله واحدهای صنعتی، کشاورزی، اصناف خانگی و هر جایی که نیاز به فرآورده های نفتی می شود. پالایشگاهی است، ارسال می‌کند. این بیشتر از طراوت کمی یک شبه نظامی در یک روز است. هماکنون در بخش خانگی، از دو میلیون و ۴۰۰ هزار مصرف کننده داریم.

وی افزود: در مدیریت عملیات در طول یک سال گذشته برای بهبود روندها در اجرای سیاست های دولتی الکترونیکی، در تمامی حوزه هایی که به مردم خدمت می کنند، شرایط برای مصرف مصرف کنندگان سوخت، دریافت می شوند و امروز می توانم همه اینها را از نقطه ای بخواهند. تا رسیدن به دست مصرف کننده اصلی، به صورت کاملاً مکانیزه انجام می شود و حلقه مفقوده این فرآیند، تولید گاز الکترونیکی بود که در سال گذشته به خوبی انجام می شد و امروز آخرین کل فرآیندهای ارائه شده در کشور به صورت مکانیزه انجام می شود و به جرأت می توانم بگویم. شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی فراتر از خود عمل کرده است.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اظهار کرد: امروز سامانه درخواست فرآورده (سدف) شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی حدود 40 سرویس را با بیش از 28 سازمان دیگر مرتبط با تبادل اطلاعات انجام می دهد. شناسایی مصرف‌کنندگان عمده و جزء بر اساس زیرساخت‌های آماری سازمان‌هایی است که با این حوزه مرتبط است. برای مثال زمانی که مصرف کننده برای ثبت نام مراجعه می کند، همه اطلاعات او از اطلاعات هویتی، بانکی و … با اتصال به سامانه دیگر سازمان ها، صحت سنجی شده و صحت و سقم آن بررسی می شود.

وی ادامه داد: بنابراین باید از ما سوخت دریافت کنند، حتما باید توسط سازمان های دیگر (ثبتاحوال، پست، شبکه شاهکار، شرکت گاز و برق) و سازمان های متولی مصرف کننده شناسایی و شناسایی کاملی از آنها انجام شود. در یک سال گذشته از بهمن سال 1399 تا بهمن 1400، جستجوی کردهایم که حوزه های مربوطه را برای بررسی فرآیندهای سیستمی و زیراخته های نرم افزاری طراحی کنیم تا دسترسی مردم را به فردهآورهای نفتی بسازیم و شفافیت بیشتری نیز در دستیابی به آمارهای موجود داشته باشیم. با سیستم‌های زیرساخت‌ها و همچنین ارائه خدمات با کمک‌رسانی به عوامل انسانی، آسیب‌پذیری احتمالی به حداقل رسیده است و در حین تسریع در فرآیند سوخترسانی با کنترل عملکردها از خارج از شبکه‌ها و سوخت‌ها نیز به عمل خواهد آمد.

مهمترین سوال قرآن در مورد نظام نورانی چیست؟ گفت: ما در بخش های مختلف مصرف، استفاده از سیستم های نرم افزاری را در اولویت های کاری خود قرار دادیم و برای این کار مورد نیاز مصرف کنندگان در بخش های مختلف کشاورزی، صنعت، حمل و نقل و بخش های خانگی را در دستور کار قرار دادهایم، به نحوی که دیگر مصرف کنیم. بهترین راه برای کسب درآمد چیست بهترین راه برای کسب درآمد از اینترنت چیست بهترین راه برای کسب درآمد آنلاین چیست؟

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران ادامه داد: در بخش های صنعتی نیز دیگر نیازی نیست که مصرف کننده بخواهد را از سازمان متولی بسازد و آن را به نواحی تحویل دهد و دوباره به حواله تبدیل شود و همه مصرف کنندگان می توانند در هر نقطه ای از کشور باشند. نیازشان با ماراجعه به سامانه‌ تجارت آسان (صدف) به نحوی که ما امروز میتوانیم با استفاده از این سامانه، میزان مصرف مصرفی مصرفی را رصد کنیم و مصرف کنندگان خود را نیز میتوان با مراجعه به حساب کاربری خود، روند دریافت سوخت خود را رصد کرد و این یکی از مخاطرات را انجام داد.

وی با بین اینکه در حوزه های کشاورزی، با شناسایی مصرف کنندگان، اکثر کشاورزان سوختشان را به صورت الکترونیکی دریافت می کنند و سهمیه دارند، آنها روی کارت های بانکی آنها تغذیه می شوند و به راحتی می توانند درخواست کنند تا به سامانه سدف خود مراجعه کنند. نزدیک ترین فروشندگی محل مراجعه کرده و سهمیه خود را منطبق با زیرساخت بانکی دریافت می کنند، گفت: از دیگر مشکلات و وظایفی که ما برعهده داریم، مباحث مردمداری، مردمی، مردمی و کاهش مشکلات و دغدغه های مردم برای دریافت سوخت است که در این زمینه است. دید روشنی از خدمت، دفن مردگان، دفن مردگان وجود داشت.

به مدیر گفته عملیات شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران برای مثال کمیته ای در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی بر عملکرد عامل تنظیم سوخت نظارت می کند و اگر از قرارداد فیمابین تخطی می گیرد و یا خدمات به مردم در صورت انجام درست انجام می شود (مثلا گرانفروشی انجام می شود). یا توزیع و کیفی مناسبی انجام نشده باشد) در کمیته های نیز به کمی هزینه های بررسی می شود که البته از خدمات مثبت این عزیز در حوزه توزیع سوخت تشکر و قدردانی است.

باباسی با بیان طرح توزیع الکترونیکی گاز مایع از اددامات مثبت در شرکتهای موزع، گاز گذشته را از مبادی دریافت میکردند و خریدها را به صورت مستقیم انجام میدادند و سپس میکردند، گفت: اقدام خوبی که در این خصوص گرفت این بود که با برنامه ریزی در بخش خرید شرکتهای موزع، حواله ها را انجام دهید. به صورت منطقه‌ای و در استانی که مصرف می‌کنند، خرید می‌کنند که کاملاً قابل رصد و هماهنگ با روش‌های دیگر فرآورده‌های نفتی است و مهمتر از آن است، آن را برای کارت بانکی و زیرساخت بانکی انجام می‌دهد.

وی افزود: به نحوی که مصرف کننده ای است که برای کپسول گازمایع دریافت می کند، سهمیه تغذیه در کارت را با قیمت مصوب، دریافت می کند که در نفت سفید و نفت گاز نیز به همین شکل است و نمی تواند بیشتر از آن مقداری که قیمت داشته باشد. واقعی فرآورده است، دریافت داشته باشد و با توجه به چالش های موجود در زمینه استفاده از گاز مایع، این یکی از مهم ترین منابع ما در حوزه عملیات شرکت پخش فرآورده های نفتی بوده است. مهم است که به یاد داشته باشید که فرد باید در تمام جنبه های تجارت متخصص باشد.

طبق اعلام شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، او در پاسخ به این سوال که گفت: بله، در بحث انبارهای نفتی و سیستم فروش فرآورده های نفتی به مصرف کنندگان عمده هم همین کارها را می دهند و امروز بسیار عملیات ما در انبارهای نفتی، بر روی زیرساخت های بانکی است و تمام حواله های نفتی که در سامانه فروش ما صادر می شود، می شود. مواد اولیه بهترین هستند، و همه چیز بهتر از یک اجرای ضروری است. یکی دیگر از احتمالات، اصلاحات عملیاتی در سامانه درخواست‌آورده‌های نفتی، انبارهای نفت، فروش مرزی و ارزیابی عملکرد مناطق است که این بخش‌ها، بیشترین حوزه‌های کاری و کاری بوده است که ما در این یک سال انجام می‌دهیم.

عباسی بیان کرد: پس از حمله بری نیز در بین همکاران ما، تلاش ارزشمندی انجام شد و با اقدام به موقع، پذیرش در فرآیندهای مصرف سوخت، تیر دشمنان به سنگ خورد و موفق شد کوچترین وقف ها و در کمترین زمان ممکن، در عرضه فرآورده های نفتی در جایگاه ها، خدمات خود را از سر بگیریم، چرا که سریعا با توجه به شیوه ها و دستورعمل هایی که برای مواقع بحرانی پیش آمده بودیم، به موقع از سیستم مکانیزه به سیستم های غیر مکانیزه و دستی تغییر وضعیت داده و روند سوختگی می پذیریم. در موقعیت‌ها به شرایط عادی تبدیل می‌شود تا کمترین خدشه‌ای به مشتریان و مصرفان سوخت بخش حمل‌ونقل ورد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا