اقتصادی

رییس اتاق بازرگانی تهران: میلیون‌ها ایرانی منتظر احیای برجام هستند

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز، مسعود خوانساری در این پیام به مشکلات و محدودیت هایی که اقتصاد ایران در ماه های گذشته با آن حادثه، اشاره کرده و از امید برای بهبود وضعیت در سال 1401 خبر داده است.

او در بخشی از این پیام نوشته “نوروز” نماد شروع فصلی دوباره و الهامبخش پایان روزهای زمستان و یخبندان است و ایران و ایرانیان در حالی که نوروز 1401 و آغاز قرن جدید را جشن میگیرند که بیش از هر زمان دیگری به پیام آمدن بهار نیازمندند; آخرین تحولات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی و همچنین توسعه فناوری های جدید. سیستم ایرانی بدون استقرار یک مهاجر جدی است که آخرین مخلوط را نابود کرده است 100 سالی که کشور از فراز و نشیب هایی مانند جنگ، کارگر، کودتا، قحطی و … با اتکا به سرمایه اجتماعی (مردم، فعالان اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی و …) مشکلات را پشت سر گذاشتن و حالا نیازمند برنامه ریزی دقیق هستند. این مهمترین چیز در زندگی یک مؤمن است.

بازار اسلامی تهران: بین المللی هزاره ایران

اتاق ادامه داده: آینده ایران نه با تکیه بر “نفت” و “اقتصاد دولتی” که با بهره گیری از فناوری و فناوری، جذب سرمایه گذاری (خارجی و داخلی) و کمک گرفتن از نیروهای خلاق و توانمندی تهرانی که می تواند آخرین فرد را تجربه کند. هستیم، رقم می خورند و بعد از آن برنامه ریزی، قانون گذاری و سیاست گذاری بدون نگاه باز به این نیازسنجی ها، محکوم به شکست خواهد بود و می تواند نتیجه ای جز عقبافتادگی داشته باشد. … داشت ؛ نوروز امسال باید فصلی جداگانه در مدیریت، سیاست و اداره اتحاد جماهیر شوروی باشد.

خوانساری با اشاره به مشکلاتی که برای اقتصاد ایران آورده است، بیان کرد: ایران قرن 14 را با همه گیری و حصبه شروع کرد و حالا با فروکش پاندمی به پایان می رسد; سال 1400 در حالی که شروع شد که بزرگترین کشور خطرناک به مرگ هموطنان بر اثر اختصاص اختصاص داشت و هیچ چشماندازی نسبت به فروکش کردن بیماری و واکسیناسیون وجود نداشت اما نمی دید که با برنامه ریزی، کمک گرفتن از تجربه جهانی، فداکاری درمان، درمان میلیون ها دوز واکسن. و واکسیناسیون آسیب؛ شرایط به کلی عوض شد و همین تجربه می‌توان گفت برای تحولات در دیگر سطوح باشد. خوشحالم سال جدید را در حالی شروع می کنم که می توانم بگویم که در ایران و جهان تقریباً کنترل شده است و همین موضوع می تواند دارای بسیاری از نظر، اجتماعی و … در سال آینده برای کشور اقتصادی باشد.

او با اشاره به تداوم مذاکرات وجود دارد برای کنار گذاشتن تحریم ها، تصریح کرد: در این بین اما میتوانستیم نوروز 1401 را همزمان با توافق هستهای با قدرتهای جهانی جشن بگیریم; اتفاقی که حتما کام مردم را که با سخت ترین تحریم های ظالمانه در سال های گذشته روبهرو بوده شیرینتر میکرد اما حالا با “توقف موقت مذاکره” میلیون ها ایرانی چشمانتظار نتیجه نهایی مذاکرات هستند و امیدوارم تیم مذاکره کننده ایران با همراهی دیگر نهادها در هفته های آغازین 1401 خبرهای خوبی را داشته باشند. برای اینکه یک مرد یک مشت داشته باشد. توافقات اقتصادی و برداشته شدن تحریم ها حتما به سرمایه گذاری، جذب سرمایه گذاری و بهبود معیشت مردم خواهد شد و امید تازه و فرصت های جدید را به وجود می آورد. علاوه بر اینها جنگ روسیه و روسیه و چالش‌هایی که برای اننیت غذایی، انرژی و … به وجود آمده است. شرایط جهان را بسیار پیچیده تر از قبل کرده و در این میانه ایران باید برای تصمیم گیری استراتژیک خود در مورد توجه قرار دهد و با دیپلماسی قوی بکوشد تا هوشمندانه بازیگری بیطرف باشد و بیشترین بهره را از فرصت های احتمالی کسب کند.

۲۲۳۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا