ورزشی

ریکاردو ساپینتو سرمربى استقلال شد + عکس

به گزارش شفاف و به نقل از کانال خبری باشگاه استقلال، ستاره سابق تیم ملی فوتبال و باشگاه اسپورتینگ پرتغال با بیش از 12 سال سابقه مربیگری و حضور متوالی در مسابقات باشگاهی و قاره ای با باشگاه استقلال به توافق رسید و به عنوان سرمربی جدید این تیم فوتبال انتخاب شد.

ساپینتو 49 ساله که سابقه مربیگری اسپورتینگ لیسبون و براگا در پرتغال، واسکودوگاما برزیل، ستاره سرخ بلگراد، باشگاه‌هایی از یونان، ترکیه و لهستان، استاندارد لیژ بلژیک را در کارنامه دارد و به عنوان سرمربی این کشور انتخاب شد. سال و همچنین قهرمان جام حذفی بلژیک شد و برای اولین بار بازی در فوتبال باشگاهی ایران را تجربه خواهد کرد.

ساپینتو علاوه بر قهرمانی در جام حذفی بلژیک با استاندارد لیژ، نایب قهرمان لیگ بلژیک نیز بوده است. او همچنین با ستاره سرخ بلگراد نایب قهرمان شد و علاوه بر سوم شدن با اسپورتینگ لیسبون، با حذف منچسترسیتی به نیمه نهایی لیگ اروپا راه یافت. ساپینتو با براگا به عنوان بهترین تیم گروه به مرحله گروهی لیگ اروپا صعود کرد و براگا بهترین رکورد دفاعی و تهاجمی را در این مرحله داشت.

سرمربی پرتغالی طی هفته گذشته و پس از آغاز مذاکرات اطلاعات گسترده ای از شرایط استقلال و بازیکنان تیم قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران جمع آوری کرده و به زودی برای مراسم معارفه به ایران خواهد آمد. وی در اولین گام پس از ورود به تهران، اقدامات لازم برای ادامه قهرمانی در فصل جدید را در دستور کار قرار خواهد داد.

دکمه بازگشت به بالا