اقتصادی

رونمایی از اینترنت کودک و نوجوان به زودی/ اتصال مدارس به فیبر نوری و شبکه ملی اطلاعات

بزودی راه اندازی اینترنت برای کودکان و نوجوانان/ اتصال مدارس به فیبر نوری و شبکه های ملی اطلاعات
عکس تزئینی است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن اعلام این خبر مبنی بر اینکه به زودی اینترنت کودکان و نوجوانان رونمایی می شود و در اختیار مردم قرار می گیرد، گفت: ابزارهایی را برای در دسترس قرار دادن آن در اختیار خانواده ها قرار داده ایم. ما برای گروه های سنی مختلف اینترنت امن، مفید و سالم تعریف می کنیم.

به گزارش بیگ نیوز، عیسی زارع پور در سومین روز از سی و ششمین نشست مدیران و روسای آموزش و پرورش جوانان که در سالن اجتماعات در حال برگزاری است، آموزش و پرورش را در رهبری وزارتخانه های جوانان مهم دانست. ، و گفت: آموزش و پرورش به ویژه در شرایط فعلی جوانان بسیار جدی است و امیدوارم در این شرایط بتوانید نسلی شاد، با انگیزه، با اعتماد به نفس، خلاق و پرتلاش تربیت کنید.
وی افزود: در شرایطی هستیم که دشمنان این مرز و بوم «امید» را نشانه گرفته اند و می کوشند نسل آینده را از نظام، دستاوردها و انقلاب ناامید کنند.
وی با اشاره به اینکه آمارها حاکی از تمایل به مهاجرت، جوانان و فارغ التحصیلان لیسانس است و زمزمه آن گاهی در دبیرستان ها به گوش می رسد، گفت: این به معنای فعال بودن دشمن است و در چنین شرایطی این نسل در حال آموزش است، نامزد بودن، متعهد بودن و مبارزه کردن بسیار سخت است. من راضی هستم که چنین سربازانی را برای قدم دوم انقلاب تربیت می کنید.
زارع پور افزود: فناوری اطلاعات و ارتباطات زندگی انسان ها را تباه کرده است. اینکه امروزه با یک ابزار در حوزه ارتباطات جمعی می توان با صدها و هزاران نفر ارتباط برقرار کرد، نتیجه تغییرات اخیر است. اکنون پیام رسان ها ارتباط بین افراد را بسیار آسان کرده اند.
و با بیان اینکه جای شادی هست، نسلی که شما تربیت کرده اید توانسته ما را در بسیاری از زمینه های رشد و نوآوری حمایت کند. یکی دوتا اسکوتر یا سکوی دنیا را گرفته است اما ما در جوانی به آنها نیاز نداریم. یا در زمینه خرید سه چهار اسکوتر دنیا را اشغال کرده است اما خودمان چنین اسکوترهایی را طراحی کرده ایم.
وزیر ارتباطات ادامه داد: اگر این توافق بزرگ در تعامل دو وزارتخانه برقرار نمی شد و شبکه «شاد» زیر نظر آموزش و پرورش قرار نمی گرفت، نظام آموزشی دچار مشکل جدی نمی شد. وزارت ارتباطات در کنار آموزش و پرورش قرار گرفت و ادای احترام کرد. هرچند از نقد جدی استقبال می کنم، اما در زمان خودش بهترین کار بود و توانستیم نظام آموزشی را حفظ کنیم.
وی با اشاره به اینکه تقریبا 87 درصد روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت متصل هستند، گفت: در جشن دولت سال آینده تمامی روستاهای بالای 20 خانوار را به اینترنت متصل می کنیم. در بحث بسترها و بسترهای آموزشی آمادگی داریم تا با کمک دوستان آموزش و پرورش از پتانسیل فناوری اطلاعات و ارتباطات برای توسعه آموزش و پرورش حداکثر استفاده را ببریم.
زارع پور ادامه داد: پروژه بزرگ فیبر نوری برای منازل و مشاغل داریم و معتقدیم نسخه آن راه حلی سالم برای مشکل اینترنت در کشور است، فیبر نوری که سرعت نامحدودی دارد. با کمک دوستان وزارت آموزش و پرورش و فرهنگ، اتصال مدارس از طریق فیبر نوری را در برنامه خود قرار می دهیم.
وی ادامه داد: البته در قالب برنامه ششم توسعه، اتصال مدارس به شبکه ملی اطلاعات را پیگیری کردیم و حدود 80 هزار مدرسه به این شبکه متصل هستند که همچنان ادامه می دهیم و همچنین اتصال به فیبر. نوری
وزیر ارتباطات گفت: این فناوری علاوه بر همه مزیت هایی که دارد ممکن است برای بشریت به ویژه نسل جوان و جوان چالش هایی ایجاد کند. ما در این مدت هم از سیاست و هم از اعدام غافل شدیم. در دنیا قوانینی وجود دارد که بچه ها از این فضا استفاده کنند و به آن پایبند هستند، اما اینجا یک نقطه آسیب در این نسل وجود دارد. لطفا به این نکته توجه کنید.
وی ادامه داد: فناوری جهت به سمتی است که کودک در معرض محتوای نامناسب قرار گیرد و باید خودکنترلی و مهارت های لازم به کودکان آموزش داده شود. باید ابزار تهیه کنیم، خانواده ها و فرزندان را در فضای مجازی بی پناه نگذاشته اند.
زارع پور در خاتمه گفت: یکی از بهترین اقدامات در این زمینه ابزار اینترنتی کودکان و نوجوانان است. ما ابزارهایی را برای قرار دادن در اختیار خانواده ها فراهم کرده ایم. ما برای گروه های سنی مختلف اینترنت امن، مفید و سالم تعریف می کنیم. ابزاری که ما آماده کرده ایم به خانواده این امکان را می دهد که یک لیست سفید برای استفاده فرزندشان تهیه کنند. این فرصت را به صورت سیستمی فراهم می کنیم تا خانواده ها در صورت تمایل از آن استفاده کنند به زودی رونمایی و در اختیار مردم قرار می گیرد.
پیام نهایی

دکمه بازگشت به بالا