اقتصادی

رونمایی از آکادمی‌های تخصصی سما؛ هر استان یک باشگاه فرهنگی ورزشی

گروه سال خبرگزاری آنا؛ حدود 750 مدرسه سما در کشور وجود دارد که از مقاطع پیش دبستانی گرفته تا دبیرستان در سطوح مختلف ، به دلیل توانایی فوق العاده این درس ، شامل می شود. شناسایی استعدادها و توسعه استعدادها در این مدارس ، ایجاد آکادمی های تخصصی اجتناب ناپذیر است. البته ، مفاهیم مختلفی از مفهوم آکادمی وجود دارد. اما مفهوم واقعی آکادمی این است که این مرکز نه تنها آموزش مهارت های تخصصی در هر زمینه را ارائه می دهد ، بلکه مباحثی مانند روانشناسی ، تغذیه و پزشکی ورزشی را علاوه بر زبان انگلیسی در طول آموزش هفتگی برنامه ریزی شده توسط متخصصان ارائه می دهد.

با تفاهم و فهمی که با فدراسیون کشتی و زورخانه به دست آورده ایم ، سه زورخانه دانش آموز را به طور همزمان در هفته تربیت بدنی در استان های یزد ، همدان و خراسان رضوی افتتاح می کنیم.آکادمی های تخصصی ورزش سما ، همراه با تعدادی دیگر از برنامه های ورزشی ، نمونه بارز این گونه آکادمی ها در دستور کار گروه تربیت بدنی و سلامت معاون آموزشی عمومی و مهارتهای دانشگاه آزاد اسلامی است.

در همین راستا ، معاون آموزشی عمومی و مهارتهای دانشگاه آزاد اسلامی پس از تصمیم گیری گروه تربیت بدنی و سلامت در ایجاد یک آکادمی تخصصی ورزش برای مدارس سما در هر استان ، با جمشید همتی صحبت کرد. مدیر تربیت بدنی و سلامت.دلیل تاسیس این آکادمی ها و سایر برنامه های ورزشی در ادامه خوانده می شود.

هر استان دارای آکادمی تخصصی ورزش است

آنا: برنامه ها و اهداف تربیت بدنی سما برای فعالیت های ورزشی مدرسه چیست؟

همتی: ما تعدادی برنامه از جمله 750 مدرسه و تعداد زیادی دانش آموز فعال در سطوح مختلف آموزش پیش دبستانی را توسعه داده ایم ، به دلیل توانایی عالی آنها در توسعه استعدادها و توانایی های فوق العاده. افتتاح آکادمی های تخصصی هر هفته وی از استانهایی که افتتاح و در کشور افتتاح می شوند نام برد تا در هر استان یک آکادمی تخصصی ورزش داشته باشد.

مفاهیم مختلفی از مفهوم آکادمی وجود دارد و خواهد بود. با این حال ، مفهوم واقعی آکادمی ، به عنوان مثال ، در ورزش ، مرکزی است که آموزش تخصصی مهارت های ورزشی و همچنین موضوعات هفتگی مانند روانشناسی ورزش ، تغذیه ورزشی و پزشکی ورزشی را ارائه می دهد و به طور کامل توسط متخصصان برنامه ریزی شده است. به به عنوان مثال ، علاوه بر آموزش مهارت های والیبال در طول دوره در آکادمی والیبال ، روانشناسی ورزشی ، تغذیه ورزشی ، آسیب های ورزشی ، پزشکی ورزشی ، مفاهیم مربوط به آن رشته و علوم ورزشی به طور کامل آموزش داده می شود.


بیشتر بخوانید:

دانش آموز سما بروجرد در مسابقات وزنه برداری قهرمانی جوانان جهان مدال گرفت

یک مدرسه فوتبال در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس تأسیس می شود


آغاز قهرمانی از مدارس سما

آنا: برای ایجاد این آکادمی ها چه اقداماتی انجام شده است؟

همتی: برای اخذ مجوز آکادمی ها ، ما برای صدور گواهینامه کمیسیون ماده پنجم ، که در واقع مجوز تاسیس باشگاه در هر استان است ، درخواست کردیم. باشگاه فرهنگی ورزشی ایجاد تصویر دانشگاه آزاد اسلامی مجوزها در چندین ایالت صادر می شوند و ایالت های دیگر در تلاش هستند تا اطمینان حاصل کنند که تقریباً همه مجوزها را در طول هفته تناسب اندام دریافت می کنیم. ما قصد داریم در اواخر اکتبر آکادمی هایی را در سراسر کشور افتتاح کنیم.

افتتاح آکادمی های تخصصی سما ؛  هر استان دارای یک باشگاه فرهنگی و ورزشی است

همه رهبران ایالتی تلاش می کنند این کار را انجام دهند و هنگامی که زیرساخت ها ایجاد شود و دانش آموزان در آکادمی ها آموزش ببینند ، ما می توانیم تیم های جوانان تشکیل دهیم و در لیگ های معتبر ورزشی شرکت کنیم زیرا مجوز باشگاه داریم. همین فرایند می تواند زیرساختی برای تشکیل تیم های لیگ اول دانشگاه باشد.

سالهاست که دخالت ورزشکاران و قهرمانان در دانشگاه و محبوبیت بعدی آن بعنوان دانشگاه ، نقدی بر دانشگاه آزاد اسلامی بوده است. ما می خواهیم این دوره و چرخه را تکمیل کنیم ، یعنی از ابتدا به دانش آموزان دبستانی ، دانش آموزان پایه اول و دوم در آکادمی های ورزشی آموزش می دهیم که پس از دانشجو شدن در دانشگاه آزاد اسلامی ورزشکار حرفه ای شوند. اینجا باشگاه دانشگاه است

آنا: مدارس سما در لیگ های کشور چگونه است و آیا مجوز دارند؟

همتی: ما در مورد لیگ جوانان با مقامات ملاقات کردیم و اکنون در چهار رشته: ووشو ، تکواندو ، تنیس روی میز و کشتی (آزاد و فرنگی) تماس گرفته و اقدامات لازم انجام شد.

ورزشهای دیگر نیز بخشی از برنامه های سما بوده اند. اما به دلیل کمبود وقت ، تنها چند منطقه از سراسر کشور را برای معرفی و جذب افراد مستعد به مدارس سماع فراخوانی کردیم.

راه اندازی آکادمی برای تأمین زیرساخت ها و آموزش به زمان زیادی نیاز دارد. در حال حاضر ، ما چهار موضوع را برای مشارکت موثر در لیگ موسوم به دانشگاه آزاد اسلامی سما اعمال کرده ایم.

افتتاح آکادمی های تخصصی سما ؛  هر استان دارای یک باشگاه فرهنگی و ورزشی است

آنا: برنامه های شما برای مدارس سما در فوتبال چیست؟

همتی: علاقه و علاقه به این رشته با توجه به زمین فوتبال فوتبال در استانها وجود دارد ، ما این منطقه را به خود استانها دادیم. مجوز کمیسیون ماده پنجم باید نام موضوعاتی را که اکثر ایالت ها برای بازی فوتبال انتخاب کرده اند نشان دهد. ما می خواهیم با توجه به ظرفیت کشورها آکادمی تاسیس کنیم.

ما نمی خواهیم آکادمی در استان بدون تاریخ ایجاد کنیم ، به عنوان مثال ، آکادمی کشتی در مازندران و آکادمی ووشو و هنرهای رزمی در زنجان تأسیس می کنیم. به طور مشابه ، طبق تحقیقات قبلی ما در مورد استانها ، ما موضوعات را در نظر گرفته ایم و فوتبال یکی از این موضوعات است.

آنا: آیا این ورزش ها می توانند در لیگ امسال شرکت کنند؟

برای اخذ مجوز آکادمی ها ، با اخذ گواهینامه کمیسیون ماده پنجم که در واقع مجوز تاسیس باشگاه است ، برای تأسیس باشگاه فرهنگی و ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی در هر استان اقدام کردیم. همتی: مطمئنم تکواندو و ووشو امسال در لیگ حضور خواهند داشت. از آنجا که ما در این زمینه ها کادر فنی بسیار قوی داریم ، آنها از خانواده دانشگاه آزاد هستند و ما همکاران زحمت کشی هستیم ، قطعاً در این دو حوزه مشارکت داریم. البته عدم وجود لیگ جوانان در همه فدراسیون های کشور در همه زمینه هایی که می توانیم در آن شرکت کنیم. این بدان معناست که بسیاری از افراد اصلاً لیگ گروه سنی ندارند.

افتتاح 3 زورخانه دانش آموز در هفته تربیت بدنی

آنا: سایر برنامه های مدیریت تربیت بدنی برای مدارس سما چیست؟

همتی: برنامه دیگر ایجاد کارگاه های دانشجویی است. با توافق و تفاهمی که با فدراسیون کشتی و زورخانه به دست آورده ایم ، سه زورخانه دانش آموز را به طور همزمان در هفته تربیت بدنی در سه استان یزد ، همدان و خراسان رضوی افتتاح می کنیم.

هماهنگی ایجاد شد و سه استان یزد ، همدان و خراسان رضوی به عنوان پایلوت زورخانه سه دانش آموز به منظور ترویج فرهنگ ایرانی-اسلامی انتخاب شدند. روح قهرمانی و جوانمردی و اخلاق را در آنها ایجاد کنید. هدف سماع گسترش این فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی در مدارس این رشته جذاب کشتی است.

آنا: آیا مجوز باشگاه برای استان ها گرفته اید؟

همتی: در نامه ای رسمی به همه 31 ایالت ، ما اعلام کردیم که هر استان باید حداقل یک مجوز از کمیسیون ماده پنجم برای ایجاد آکادمی دریافت کند. در برخی ایالت ها دپارتمان های دانشگاه مجوز باشگاه دارند. به عنوان مثال ، خراسان رضوی دارای مجوز باشگاه است و سما از مجوزی به نام دانشگاه استفاده می کند و آکادمی می سازد. استانهای بدون مجوز نیز مورد آزار و اذیت قرار می گیرند ، تعدادی از اشکال و رویه های اداری باید دنبال شود و همکارانش ماهها تحت تعقیب قرار گرفته اند. با این حال ، به دلیل گسترش تاج و اعتصابات به تأخیر افتاد.

با این حال ، به احتمال زیاد حداقل 50 درصد ایالت ها تا پایان اکتبر 1400 و یک هفته تربیت بدنی مجوز دریافت می کنند و بقیه پس از دریافت مجوز در ماه های آینده یک آکادمی ورزشی افتتاح می کنند.

افتتاح آکادمی های تخصصی سما ؛  هر استان دارای یک باشگاه فرهنگی و ورزشی است

آنا: آیا کاری برای جذب حامی انجام دادید؟

همتی: تأسیس آکادمی ها سودآور است زیرا زیرساخت های دارای سالن های بدنسازی و امکانات ورزشی در محوطه دانشگاه وجود دارد و با توجه به رفاه مالی خانواده سما ، ما مشکلات مالی زیادی در آنجا نداریم. ما نیاز داریم تا با استفاده از فرصت های اعضای هیات علمی ، کارکنان ، قضات و مربیان حرفه ای در دانشگاه آزاد اسلامی ، سمینارهای ویژه ای را در زمینه حمایت برگزار کنیم.


بیشتر بخوانید:

فعالیتهای 10 رشته ورزشی در باشگاه فرهنگی ورزشی سما کاشان

در بهار برنامه های ورزشی ، آموزشی و فرهنگی را در شهر سما اجرا می کند


زبان انگلیسی مهارت های دیگر نیز در آکادمی های ورزشی آموزش داده خواهد شد. زیرا یکی از مشکلات ورزشکاران بزرگسال این است که انگلیسی نمی دانند ، به ویژه آنهایی که ملی پوش و لژیونر هستند و ما می خواهیم این مشکل را حل کنیم. برای این منظور ، معلم زبان قصد دارد دو یا سه درس در هفته برای دانش آموزان زبان انگلیسی که ارزش بیشتری دارند و بیشتر مورد استقبال خانواده ها قرار می گیرد ، برگزار کند. زیرا آنها علاوه بر آموزش ورزش در این آکادمی ها ، می دانند که سایر نیازهای دانش آموزان مانند زبان انگلیسی ، روانشناسی و تغذیه ورزشی برآورده می شود. این آموزش ها در آکادمی ها می تواند سودآور باشد و حامیان مالی را جذب کند.

تأسیس صحیح و م effectiveثر آکادمی های ورزشی

آنا: آیا همه آکادمی ها چنین تدریس می کنند؟

همتی: به جرات می توان گفت که هیچ آکادمی ای در کشور وجود ندارد که به آموزش ورزش بپردازد پاتولوژیتغذیه ورزشی ، انگلیسی ، روانشناسی ورزش ، علوم تربیتی و غیره غیر فعال.

طبق تحقیقات انجام شده در مورد مفهوم آکادمی در جهان ، مفهوم آکادمی تمرکز بر مهارت ها و نیازهای دیگر علاوه بر آموزش ورزش است. به عنوان مثال ، وقتی باشگاه هایی مانند لیورپول ، منچستریونایتد و بارسلونا کودکان را از سنین پایین استخدام می کنند ، زیرا آنها جوان هستند و به خانواده خود وابسته هستند ، خانواده های خود را در 20-30 کیلومتری ورزشگاه قرار می دهند تا پس از تمرین در کنار والدین خود باشند. به ؛ زیرا در طول سال نمی توانید فرزندان را از خانواده جدا کنید.

آنا: آیا آکادمی آنطور که شما می خواهید کار می کند؟

همتی: همیشه خوب برنامه ریزی کنید ؛ اما در اجرای آن مشکلاتی وجود دارد. ما در تلاش هستیم تا این امر محقق شود. تأکید بر کاربرد مناسب آن است و ما به حمایت مدیران ، به ویژه رسانه ها نیاز داریم. سید محمد بطحایی ، معاون آموزش عمومی و مهارتهای دانشگاه آزاد اسلامی از این پروژه استقبال کرد و ما را در همه جلسات تشویق کرد.

انتهای پیام / 4121/4062 /

دکمه بازگشت به بالا