رنگ از رخ این خفاش پریده!/ عکس

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” رنگ از رخ این خفاش پریده!/ عکس ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز، این خفاش تنها عضو از جنس Ectophylla است. این جنس و گونه هر دو به صورت علمی برای اولین بار در سال 1892 توصیف شدند. این گونه دارای خز متمایز و کاملاً سفید است که تنها در 6 گونه از حدود 1300 گونه شناخته شده خفاش یافت می‌شود. با بریدن استراتژیک برگ، از برگ های گیاه “چادر” می‌سازد.

این خفاش بامزه، سفید است!/ عکس

در طول روز در این چادرها می‌خوابد. این میوه‌خوار متخصص است که تقریباً به طور انحصاری میوه‌های یک گونه از انجیر را مصرف کند. ماده‌ها احتمالاً دو بار در سال باردار می‌شوند و هر بار یک فرزند به دنیا می‌آورند.

بیشتر بخوانید:

شیر کمین کرده را پیدا کنید اگر چشم تیزبین دارید/ عکس

بمب‌افکن چینی که کابوس آمریکا شده است/ عکس

خفاش سفید هندوراس گونه‌ای منحصر به فرد از خفاش بومی آمریکای مرکزی است. این گونه از خفاش خز متمایز و کاملاً سفید دارد، گوش‌ها، تراژی (برآمدگی های غضروفی در جلوی دهانه گوش)، بینی و لب‌های آن به رنگ نارنجی مایل به زرد روشن است. بینی نیز دارای حاشیه دندانه‌دار است. خفاش سفید هندوراسی نیز هشت تا ده “زگیل” کوچک در زیر دهان خود دارد.

این خفاش بامزه، سفید است!/ عکس

خفاش‌های سفید هندوراس در چندین کشور آمریکای مرکزی از جمله کاستاریکا، هندوراس، نیکاراگوئه و پاناما یافت می‌شوند. آنها جنگل‌های همیشه سبز مرطوب و جنگل‌های ثانویه را ترجیح می‌دهند، که می‌توانند نیازهای خاص خود را برای خزان کردن و رژیم غذایی برآورده کنند.

منبع: animalia

227227

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا