رقابت یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” ana.ir ” در مورد مقاله ” رقابت یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

رقابت یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس اعلام کرد که یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از واحد شیراز در بخش‌های مختلف بیست و هشتمین مسابقات شفاهی و کتبی قرآن و عترت شرکت کردند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، مراسم اختتامیه بیست و هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت در بخش‌های دانشجویی، استادان و کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز با حضور مسئولان استانی در دانشگاه آزاد اسلامی شیراز برگزار شد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس در این مراسم با استناد به فرمایش امیرمومنان حضرت علی علیه‌السلام در وصف قرآن که می‌فرماید: «بدانید قرآن پند آموزی است و خیانت نمی‌کند، هدایتگری است و دروغ نمی‌گوید»، اظهار کرد: این چند فراز از خطبه ۱۷۶ نهج‌البلاغه در کلام مولا امیر مومنان در وصف کلام خداوند است و به این وسیله درمی‌یابیم که قرآن کریم یک یار و همراه همیشگی است که می‌توان در همه شرایط و دوران‌ها به او پناه برد؛ چراکه کلام خداوند است.

رقابت یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

حجت‌الاسلام مهدی یعقوبی افزود: این توفیق حضور در مسابقات که نصیب هر فرد به‌عنوان شرکت‌کننده و برگزارکننده می‌شود وسیله‌ای است که فرد در هر زمینه‌ای خود را به این دریای بیکران الهی کلام خداوندمتعال متصل می‌کند.

وی ضمن ارائه گزارشی از این دوره مسابقات بیان کرد: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز یک‌هزار و ۲۰۰ و استان فارس ۷ هزار نفر در بخش‌های مختلف مسابقات شفاهی و کتبی قرآن و عترت شرکت کردند و این یکی از ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی است.

مدیر گروه معارف اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس هم در این مراسم تبیین کرد: خداوند در سوره توبه آیه ۵۱ می‌فرماید: «بگو پیامبر، که به ما نمی‌رسد مگر آنچه که خداوند برای ما نوشته است خداوند مولای ماست و مومنان باید بر خدا توکل کنند» قرآن و عترت هردو باهم هستند و از هم جدا نمی‌شوند و اگر قرآن را بخواهیم به تنهایی بفهمیم خوب نمی‌فهمیم؛ بنابراین حتماً باید تفسیر اهل بیت علیهم‌السلام با آن باشد.

رقابت یک‌هزار و ۲۰۰ نفر از دانشگاه آزاد شیراز در مسابقات قرآن و عترت

حجت‌الاسلام محمود محمودیان یادآور شد: نمونه بارز این تفسیر اهل بیت کلام امام سجاد علیه‌السلام است که در دعای ابوحمزه ثمالی می‌‌فرماید: «خدایا از تو ایمانی می‌خواهم که آن ایمان همواره در قلب من باشد و یقینی بده که بدانم به من نمی‌رسد مگر آنچه که تو بر من مقدر کرده‌ای.»

وی افزود: امام سجاد علیه‌السلام همان آیه ۵۱ را در این دعای شریفه می‌آورد و این نشان‌دهنده آن است که قرآن و عترت افتخار شیعه است؛ بنابراین باید دقت کنیم که تفسیر قرآن را از زبان اهل بیت علیهم‌السلام دریافت کنیم.

در پایان این مراسم از نفرات برگزیده مسابقات قرآن و عترت سال ۱۴۰۲ دانشگاه آزاد اسلامی واحد شیراز در بخش‌های شفاهی و کتبی و در سه رده دانشجویی، استادی و کارمندی با اهدای لوح تقدیر و جوایزی از سوی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس تجلیل شد.

دکمه بازگشت به بالا