عمومی

رعایت نکات بهداشتی برای پیشگیری از بیماری اچ.اف.ام.دی در کرمانشاه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

ابراهیم شکیبا در گفتگو با خبرنگار آنلاین با اشاره به بیماری شایع بین دانش آموزان، اظهار کرد: بیماری اچ. اف. ام. دی یک بیماری ویروسی دست، پا و دهان است که در بین دانش آموزان شیوع بیشتری دارد.

وی با اشاره به اینکه ویروس و بیماری اچ. اف. ام. دی یک بیماری قدیمی است، افزود: در پی ابتلاء به این بیماری هفته‌های اول سیستم ایمنی بدن شروع به مقاومت خواهد کرد اما در بازه‌ی زمانی مشخص فرد مبتلا و بیمار به صورت کامل بهبود پیدا خواهد کرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی استان کرمانشاه تصریح کرد: بیماری اچ. اف. ام. دی از طریق ترشحات بزاق دهان، ترشحات بثورات و تماس با این ترشحات انتقال می‌یابد و در هفته‌های بعد نیز انتقال ویروس همچنان وجود خواهد داشت.

شکیبا با تاکید بر رعایت اصول بهداشت به ویژه در بین دانش آموزان، خاطر نشان کرد: آموزش‌های لازم در زمینه شناسایی و پیشگیری از بیماری اچ. اف. ام. دی به والدین امروز ضروری بوده و شستن مرتب دست‌ها، رعایت اصول بهداشتی و فاصله اجتماعی در جلوگیری از ابتلاء مؤثر خواهد بود.

وی تاکید کرد: دانش آموزانی که علائم بیماری اچ. اف. ام. دی در آنها مشاهده می‌شود باید از رفتن به مدرسه خودداری و به پزشک مراجعه کند.

دکمه بازگشت به بالا