ورزشی

رضایی: تخلفی متوجه کمیته ملی پارالمپیک نیست/ پزشکان کلاس بند بین المللی باید پاسخگو باشند

رئیس کاروان ایران در بازی های پارالمپیک توکیو در مورد تخلف دو ورزشکار ایرانی در پارالمپیک توکیو و احتمال تعلیق کمیته ملی پارالمپیک گفت: هیچ تخلفی علیه کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه نیست. کمیته ملی پارالمپیک

هادی رضایی در گفت وگو با بیگ نیوز ، در مورد تخلف دو دارنده مدال طلای ایران در بازی های پارالمپیک توکیو ، با بیان اینکه این دو ورزشکار با شرایط جسمانی سالم در بازی های پارالمپیک توکیو شرکت کردند ، اظهار داشت: رویدادهای مهمی مانند پارالمپیک یکبار مورد تایید قرار نگرفت. اما دو بار در کشورهای مختلف ، این موضوع دیگر مربوط به کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه نیست که می خواهد متهم شود.

وی گفت: هر ورزشکاری که مایل به شرکت در یک رویداد مهم است باید توسط پزشکان درجه بین المللی مورد تأیید IPC (کمیته بین المللی پارالمپیک) ، در دو مرحله و توسط دو گروه پزشکان از کشورهای مختلف مورد ارزیابی و آزمایش قرار گیرد. و سپس آنها مجاز به شرکت در مسابقات هستند. بنابراین ، حتی در صورت تخلف ، این موضوع هیچ ارتباطی با کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه ندارد و لازم است با پزشکان کلاس که مورد تایید کمیته بین المللی پارالمپیک هستند ، برخورد شود.

رضایی افزود: این چه ارتباطی با تعلیق کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون مربوطه توسط سازمان جهانی دارد یا خیر؟ اگر ورزشکاران توسط پزشکان ایرانی طبقه بندی نشوند ، کمیته ملی پارالمپیک پاسخگو خواهد بود. همه ورزشکاران فرستاده شده توسط متخصصان معتمد IPC طبقه بندی شده و برای مسابقات بین المللی واجد شرایط هستند.

وی تاکید کرد: “اگر گفته شود برخی عوامل داخلی اسناد مربوط به سوء رفتار دو ورزشکار شرکت کننده در پارالمپیک توکیو را به کمیته بین المللی ارسال کرده اند و تاکید کردند که این افراد در مورد ناتوانی و وضعیت جسمانی خود حقیقت را نگفته اند و آنها سالم ، آنها سالم هستند ، باید بگویم که این دو ورزشکار یک بار توسط متخصصان بین المللی کمیته بین المللی پارالمپیک طبقه بندی و تأیید شده اند تا یکبار در مسابقات بین المللی در ترکیه و دوباره در آذربایجان رتبه بین المللی خود را کسب کنند و مشکلی برای شرکت نداشتند در پارالمپیک .. بنابراین ، نقض تعلیق کمیته ملی پارالمپیک یا فدراسیون مربوطه وجود ندارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا