راهپیمایی اربعین امسال در شهرهای مازندران برگزار می‌شود

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” راهپیمایی اربعین امسال در شهرهای مازندران برگزار می‌شود ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

شیعیان |عاشورا

بیگ نیوز/مازندران معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران با اشاره به تاثیر عمیق حماسه اربعین در تعمیق باورهای فرهنگی و اعتقادی، مشارکت فعال دستگاه‌های اجرایی استان در برگزاری مطلوب این حماسه عاشورایی را خواستار شد.

روح الله سلگی در جلسه هماهنگی کمیته‌های ستاد اربعین مازندران با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی گفت: راهپیمایی اربعین حماسه ماندگار مردم ایران در دلدادگی به سالار شهیدان کربلا است.

این مسئول با اشاره به تلاش معاندان برای کمرنگ کردن حماسه اربعین گفت: حماسه اربعین ماندگارترین حرکت فرهنگی برای تصویر سازی از فرهنگ عاشورا و حفظ ارزش های آرمانی است و تلاش معاندان برای تخریب آن ثمری ندارد.

به گزارش بیگ نیوز، سلگی با توصیف اینکه عاشورا نماد شور و اربعین نماد شعور حسینی است افزود: راهپیمایی اربعین نشانه اقتدار شیعیان در برابر معاندان است.

وی با اشاره به دین مداری و عشق جاودان مردم مازندران به خاندان آل الله، مشارکت فعال علوی تباران در بازسازی عتبات عالیات را بعد از تخریب آن توسط حاکمان جور تاریخ، بیانگر اوج دلبستگی مردم این سامان به اهل بیت (ع) عنوان و خاطرنشان کرد: افتخار پیوند وثیق مردم مازندران با خاندان پیامبر رحمت (ص) بر تارک این دیار می درخشد.

سلگی با اشاره به کارنامه درخشان مازندران در اعزام زائران اربعین سال گذشته افزود: امسال به دستور استاندار مازندران از ظرفیت تمامی دستگاه‌های اجرایی استان برای پشتیبانی از این حرکت عظیم فرهنگی استفاده خواهد شد.

معاون استاندار مازندران با بیان اینکه پای کار اربعین بودن سمبل دلدادگی و ارادت خالصانه است و تکلیف اداری نیست، اظهار کرد: کمیته های ۱۳ گانه اربعین با همکاری فرمانداران استان در تمامی شهرستانها فعال شده است.

این مسئول با تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی برای راهپیمایی اربعین از طریق رسانه ها از تدارک وسیع صداوسیمای استان در این ارتباط تجلیل کرد و افزود: امسال به دستور استاندار مازندران آئین راهپیمایی اربعین در تمامی شهرستانهای استان برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم مازندران از حماسه حضور در راهپیمایی اربعین، برنامه ریزی برای تسهیل در امر صدور گذرنامه زیارتی از طریق مراجعه علاقمندان به اپلیکیشن پلیس من قبل از عزیمت موکب ها به عراق را خواستار شد.

معاون استاندار مازندران یادآور شد: امسال به دستور استاندار مازندران نیازمندی‌های موکب های عزاداران اربعین فراهم شده است.

وی از اعزام ۳۵ موکب مازندرانی به راهپیمایی اربعین امسال خبرداد و افزود: عاشقان اربعین از هم اکنون می توانند با مراجعه به سامانه سماح نام‌نویسی کنند.

در این جلسه رؤسای کمیته های ستاد اربعین استان گزارشی از نحوه کمک رسانی به موکب های اربعین و تامین امکانات و نیازمندی های مربوطه ارائه  کردند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا