اقتصادی

دیّر مهمترین نقطه صادرات تره‌بار به قطر است

Есна/бошехр استاندار بوشهر گفت: بندر دیّر مهمترین نقطه صادراتی ترهبار کیشر به قطر است.

احمد محمدی زاده روز یکشنبه در آئین عملیات اجرایی 2 پروژه بندری بندر دیر از جمله احداث 4 اسکله کم ارتفاع، رمپ و پایانه بندر و محوطه سازی بندر دیر اظهار داشت: این شهرستان علاوه بر همه ظرفیت ها دارای ظرفیت های جدیدی در حوزه شیلات، تجارت و بازرگانی ایجاد کرد که باید به آن توجه ویژه ای شود.

احمد محمدی زاده با اشاره به لزوم استفاده از ظرفیت کارآفرینان و سرمایه داران دیر برای رشد اقتصادی، تولید و اشتغال افزود: بندر دیر نزدیک ترین بندر ایران برای تجارت ایران و قطر است و باید زیرساخت های آن به خوبی توسعه یابد.

وی با اشاره به اینکه بندر دیر مهمترین نقطه صادراتی برای صادرات سبزیجات از کیشور به قطر است، ادامه داد: تجار قطری نیز در سفر به ایران توجه ویژه ای به بندر دیر داشتند که این موضوع اهمیت بیشتری پیدا کرد. .

محمدی زاده افزود: امید است زیرساخت بنادر برای صادرات به قطر، بحرین و سایر کشورهای حوزه خلیج فارس توسعه یابد.

وی گفت: ظرفیت بندر جدید تا بردخون در سواحل این بندر افزایش می یابد تا واحدهای پالایشگاهی و پالایشگاهی نفت در این منطقه ساخته و به بهره برداری برسد.

محمد شکیبی نسب نیز در این مراسم گفت: چهار بندر رمپ پست اسکله در مدت 18 ماه به طول 129 متر و با اعتباری بالغ بر 1000 میلیارد ریال ساخته می شود.

وی گفت: پایانه بندر و محوطه سازی بندر در زمینی به مساحت 3 هکتار و با اعتباری بالغ بر 230 میلیارد ریال در مدت 18 ماه ساخته می شود.

هدف اصلی مدیر بندر و کشتیرانی بوشهر تسهیل در اجرای این طرح به منظور تسهیل صادرات و واردات بندر دیر و صادرات کالا به کیشور قطر است.

شکیبی نسب در بخشی دیگر از شرکت خود گفت: همزمان با هفته افتتاح و اجرای دولت، 12 پروژه با اعتباری بالغ بر 3 هزار و 280 میلیارد ریال در این استان آغاز شده است که در مجموع این طرح ها برای 759 نفر اشتغالزایی خواهد داشت. .

وی افزود: پروژه های افتتاحیه اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در هفته جاری شامل بهره برداری از گیت های موقت ورودی و خروجی مجتمع بندری نگین، تکمیل ساخت و ساز اساسی باشگاه بدنسازی بندر خلیج فارس، تکمیل ساخت و ساز اولیه باشگاه بدنسازی بندر خلیج فارس و همچنین بهره برداری از گیت های موقت ورودی و خروجی مجتمع بندری نگین است. تکمیل ساخت اولیه مخزن 100 متری ذخیره هوا و تکمیل ساخت اولیه هتل صدف اعتبار دارد.

شكیبی نسب، ازیر كرد: بهره برداری از قایق تنابـکیر همیار 3 و تکمیل ساخت سازه دریایی سایر پروژه ها افتتاحیه اداره کل کشتیرانی و دریانوردی استان بوشهر در هفته دولت است.

به‌گفته شکیبی نسب، هفته گذشته نیز دولت اجرای چهار پروژه را با اعتباری بالغ بر 2 هزار و 680 میلیارد ریال آغاز کرد.

وی خاطرنشان کرد: پروژه های مذکور شامل آغاز عملیات اجرایی ساخت پایه پایانه مسافربری بین المللی بوشهر، دسترسی به سکوی بندری به حجم 330 هزار متر مکعب، احداث چهار رمپ اسکله کم ارتفاع، ساخت و ساز پایانه بندر و محوطه سازی بندر دیر.

پیام نهایی

دکمه بازگشت به بالا