دیدار رییس فدراسیون جهانی بدنسازی با صالحی امیری

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام در سفر به ایران با رئیس کمیته ملی المپیک دیدار کرد.

به گزارش بیگ نیوز، صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک همچنین با رافائل سانتونجا رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام اسپانیا، نصرالله سجادی مشاور ارشد رئیس جمهور، کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک و عبدالمهدی دیدار کرد. نصیرزاده رئیس فدراسیون بدنسازی ایران

صالحی امیری ضمن خیرمقدم به این نشست گفت: نصیرزاده ظرفیت های جدیدی را در فدراسیون پرورش اندام ایجاد کرده و قطعا در سطح آسیایی و بین المللی موفق تر خواهد بود و اهداف او قدرت اصلی در دنیا از جمله کمیته ملی المپیک و نیز حضور در این مسابقات است. وزارت ورزش.» حمایت می کنند.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر جایگاه قهرمانان پرورش اندام ایران در آسیا و جهان، از رافائل سانتونجا، رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام خواست تا به جمهوری اسلامی ایران کرسی های جهانی بیشتری بدهد و از نصیرزاده در این زمینه حمایت کند.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت و توجه ما به ورزش پاک، خوشبختانه در سال گذشته نصیرزاده گام های جدی برای ایجاد ورزش پاک برداشته است.

صالحی امیری افزود: با توجه به اینکه آکادمی ملی المپیک جزو 12 آکادمی برتر دنیاست و در 4 سال گذشته 300 دوره آموزشی برگزار کرده است، امکانات سخت افزاری و نرم افزاری کافی برای برگزاری دوره های آموزشی داریم و برای سال 2022 توسعه ما همچنین داخلی، آسیایی و بین المللی را در دستور کار خود قرار دادیم.

وی گفت: از شما دعوت می کنم با حضور در این مرکز، با ایجاد ارتباط قوی تر با ما، دوره های آموزشی در سطح آسیایی و بین المللی را برگزار و میزبانی کنید.

رافائل سانتونجا، رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی بدنسازی گفت: ما معتقدیم ورزش به ویژه بدنسازی نه تنها بدن را تغذیه می کند بلکه به کاهش استرس و بهبود سلامت روان و افزایش روحیه کمک می کند، اما باید توجه داشت که این تنها اتفاق می افتد با ورزش به تنهایی امکان پذیر نیست، بلکه نیاز به یک سبک زندگی مناسب دارد که شامل تغذیه در کنار ورزش مناسب باشد، نقش آموزش برای رسیدن به این سبک زندگی بسیار مهم است و خوشحالم که به آموزش نیز توجه ویژه ای دارید.

وی ادامه داد: بدنسازی با میلیون ها شاخه مختلف تناسب اندام و بدنسازی در دنیا میلیون ها دنبال کننده دارد، بنابراین ما به آن فراتر از یک ورزش و بیشتر به عنوان یک سبک زندگی نگاه می کنیم. درست است که ورزش قهرمانی بسیار مهم است، اما در پشت صحنه باید پیام روشنی برای سبک زندگی درست بدهیم و این رسالت ماست که باید چهره راهبردی داشته باشد.

رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام افزود: موضوع مبارزه با دوپینگ و افزایش آگاهی در این زمینه برای ما بسیار حائز اهمیت است و با وجود اینکه وادا را به دقت دنبال می کنیم اما موضوع آموزش مبارزه با دوپینگ نیازمند یادگیری بیشتر مدیران و نسل جوان است. زیرا ریشه ریشه کن کردن دوپینگ و همچنین از بین بردن افرادی که دوپینگ را منتشر می کنند و مواد مخدر مصرف می کنند، برای نسل جوان برای دنبال کردن ورزش های پاک بسیار مهم است.

وی ادامه داد: با وجود شیوع بیماری عروق ویروس کرونا، مسابقات جهانی را با حضور 102 کشور برگزار کرده ایم و به تازگی بخش چالش تناسب اندام را با 40 کشور جدید آغاز کرده ایم و انتظار بیشتری برای حضور نداریم.

سانتونجا در پایان با تشکر و ابراز افتخار از حضور خانواده فیتنس و پرورش اندام جهانی در ایران تاکید کرد: انتظار داریم مسابقات بعدی در آذرماه سال جاری به میزبانی ایران با حضور کشورهایی از 5 قاره جهان برگزار شود.

عبدالمهدی نصیرزاده نیز در بخشی از این دیدار گفت: از حمایت های رئیس کمیته ملی المپیک ایران تشکر می کنم و امیدوارم بدنسازی نیز بتواند مانند بازی های آسیایی 2006 در این بازی ها حضور پیدا کند. به دنبال میزبانی مسابقات بین المللی به ویژه مسابقات جهانی پرورش اندام در سال 2023 هستیم که امیدوارم با همکاری فدراسیون جهانی این مسابقات نهایی شود.

صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک در پایان گفت: به زودی موضوع حضور بدنسازی و پرورش اندام در بازی های آسیایی را با شیخ احمد رئیس شورای المپیک آسیایی مطرح خواهم کرد و در صورت قطعی شدن کمیته ملی المپیک به طور کامل در مورد آن بحث خواهد کرد.”

پس از این دیدار رافائل سانتونجا و عبدالمهدی نصیرزاده از امکانات آکادمی ملی المپیک بازدید کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا