دیدار امیرعبداللهیان با مشاور امنیت ملی عراق در بغداد

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” دیدار امیرعبداللهیان با مشاور امنیت ملی عراق در بغداد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز به بغداد، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی و در سومین سفرش به عراق پس از تصدی وزارت امور خارجه در بغداد حضور دارد با «قاسم‌الاعرجی» مشاور امنیت ملی عراق دیدار و گفت‌وگو کرد.

امنیت |مشاور

 

این سفر در راستای گفت‌وگو درباره مناسبات دوجانبه و تحولات کنونی در سرزمین فلسطین و نوار غزه صورت گرفته است. وزیر خارجه در ادامه دیدارهایش در بغداد قرار است با «محمد شیاع السودانی» نخست‌وزیر عراق دیدار کند.

امیرعبداللهیان پیش از این در گفت‌وگو با «فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق درباره ضرورت برگزاری نشست فوق العاده سازمان همکاری اسلامی درباره اوضاع جاری در فلسطین اشغالی گغت‌وگو کرده بود. وزیر خارجه ایران همچنین آمادگی ایران برای میزبانی این نشست را اعلام کرده بود.

امیرعبداللهیان قرار است پس از سفر به بغداد، در مقصد دوم این سفر به بیروت برود.

الاعرجی اخیرا سفری به تهران داشت و با «علی‌اکبر احمدیان» دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و درباره اجرای توافقنامه امنیتی بین ایران و عراق به گفت‌وگو پرداخت و اقدامات انجام شده در این خصوص را تشریح کرد.

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا