دلالان در حال بهره‌برداری از بازار خودرو هستند/ صنعت خودرو این گونه ضعیف شد

امیرحسین جلالی در گفتگو با خبرنگار، از قیمت خودرو و روندی که در این زمینه باید طی شود، گفت بیگ نیوز وی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین مشکلات صنعت خودرو، وضع قیمت‌های دستوری است. این امر باعث شد خودرو با قیمت کارخانه به دست مصرف کننده واقعی نرسد و دلالان و فرصت طلبان همواره از این وضعیت استفاده کرده اند.

وی افزود: در حال حاضر تقاضا برای خودرو بیش از نیاز واقعی است و همین امر باعث ثبت نام میلیونی در قرعه کشی شده است. برای پایان دادن به این مقوله و توزیع مناسب خودرو در بازار راهی وجود دارد که دولت سیزدهم را از مقوله قیمتی خودرو دور کرد.

دلالان از بازار خودرو سوء استفاده می کنند/ صنعت خودرو به این ترتیب ضعیف شده است

کارشناس صنعت خودرو گفت: روند تعیین قیمت های دولتی و شرایط ایجاد شده توسط شورای رقابت برای صنعت خودرو روز به روز ضعیف شده و نمی تواند در مسیر توسعه و پیشرفت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه صنعت خودرو به دلیل قیمت های دولتی متحمل ضرر شده است، افزود: دلالان و واسطه ها از بازار خودرو منتفع شده اند و مردم را از خرید راحت و نوسانی خودرو باز می دارند. اگر قیمت های معمولی حذف شود، سودجویان نمی توانند از آنها بهره برداری کنند.

جلالی گفت: وضعیت بازار خودرو اقتصاد کشور را با مشکل مواجه کرده است بنابراین می توان با خروج از قیمت های دستوری در جهت ارتقای کیفیت و افزایش تولید حرکت کرد.

۲۲۳۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا