دسانتیس خواستار اخراج دانشجویان حامی حماس شد

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” دسانتیس خواستار اخراج دانشجویان حامی حماس شد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

حماس

به گزارش نشریه آمریکایی «نیوزویک»، پس از حمله نیروهای مقاومت فلسطین در ۷ اکتبر (۱۵مهر) علیه مواضع رژیم صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی که باعث شوک و وحشت اسرائیل شد، برخی از آمریکایی‌ها در موسسات آموزش عالی، حمایت خود را از حماس اعلام کردند. بسیاری از آن‌ها به دلیل بیان عقیده خود با عواقب منفی شغلی مواجه شده‌اند.

ران دسانتیس در برنامه (The Megyn Kelly Show on SiriusXM) گفت: چرا ما از ورود افرادی به کشور استقبال می‌کنیم که به طور کامل با ارزش‌های آمریکایی مخالف هستند؟

نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا با طرح این سوال که «این روزها در دانشگاه‌های آمریکا چه می‌گذرد؟» گفت که روادید هر یک از دانشجویان خارجی حامی حماس باید لغو شود و آنها باید به کشورشان بازگردند.

دسانتیس با اشاره به افرادی که حمله نیروهای مقاومت فلسطین به رژیم صهیونیستی را جشن گرفتند، گفت: این دسته افراد را نباید استخدام کنید؛ من هیچ یک از کسانی که این کار را انجام می‌دهند، استخدام نمی‌کنم.

بر پایه این گزارش، در دانشگاه نیویورک، یک دانشجوی حقوق و رئیس کانون وکلای دانشجویی پس از انتشار خبرنامه‌ای با عنوان «مسئولیت کامل حمله حماس بر عهده اسرائیل است» افزود: «من مقاومت فلسطین را محکوم نخواهم کرد».

بر اساس این گزارش، پس از اولین حمله حماس که درگیری میان فلسطین و اسرائیل را دوباره شعله ور کرد، «گروه‌ همبستگی با فلسطین هاروارد» بیانیه‌ای با امضای حداقل ۳۵ گروه دانشجویی منتشر کردند و اسرائیل را مقصر دانستند.

گروهی از آمریکایی‌های طرفدار فلسطین نیز به تازگی در ساختمان کنگره آمریکا دست به تحصن زدند و از مقامات ایالات متحده خواستند از آتش بس میان رژیم صهیونیستی و حماس حمایت کنند.

311311

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا