دانشگاه آزاد اسلامی شهرری میزبان رویداد ملی سامرکد گوگل

محسن رنجبر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا در شهرری گفت: رویداد سامرکد گوگل امسال برای اولین بار در این دانشگاه توسط باشگاه پژوهشگران جوان و نخبه دانشگاه آزاد اسلامی برگزار می شود. یادگار امام خمینی (ره) شهرری و گروه علمی پژوهشی اورکلاک.

وی با اشاره به برگزاری رویداد ملی گوگل سمرد با عنوان “تهران سمرد” در اسفند ماه سال 1401 در مرکز نوآوری و شتاب گفت: این اولین بوت کمپ آموزشی استاندارد گوگل است که با مشورت در حال برگزاری است.

معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی یادگار امام خمینی (ره) یادآور شد: بوت کمپ آموزشی که فاقد این عنوان است با استاندارد و اصول برگزاری بوت کمپ های آموزشی به مدت سه شب در مرکز فناوری های ما، پذیرای آن ها هستیم. علاقه مند به حوزه علوم امنیت سایبری، شبکه و برنامه نویسی است.

رنجبر کرد: بنیانِ تهران سمرکد مبتنی بر دانش و تجربه و با هدف تمرکززدایی از برگزاری دوره های آموزشی استاندارد و سطح بالا محدود به حضور مردمی از شهرهای نزدیک پایتخت نبوده، بلکه میزبان علاقه مندان از سراسر کشور خواهد بود. کشور و امکان اسکان برای آنها فراهم شده است.

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی نیز هدف از برگزاری رویدادهای عام المنفعه در این سطح را به روز رسانی سطح مهارت و کمک به مسیر رشد فردی دانست که برای رفع این نیاز طراحی شده است. میزبان علاقه مندان در سطح ملی باشد.

معصومه پریایی افزود: در بخش رقابتی شهر تهران ماراتن امنیت سایبری را شاهد خواهیم بود که مرکز امنیت کشور نیز از آن حمایت می کند.

وی خاطرنشان کرد: طراحی سناریوهای آموزشی و رقابتی در تهران سمرقند توسط بهزاد قاسمی، موسس گروه علمی تحقیقاتی AurClock انجام شده است، تیمی که بیش از یک دهه در توسعه امنیت سایبری در پروژه های متن باز مشارکت داشته است. مانند سیستم عامل امنیتی پروتو لینوکس، دوی ماراتن ها از جایزه 2 هزار دلاری این مسابقه بهره مند می شوند.

رئیس باشگاه پژوهشگران و نخبگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد یادگار امام خمینی (ره) با بیان اینکه محدودیتی برای حضور بانوان در تهران وجود ندارد، ادامه داد: بر اساس توافقات انجام شده با مسئولان، حضور بانوان در کمپ آموزشی و اسکان آنها در این رویداد ترتیب داده شده است و بانوان امکان حضور در یک بوت کمپ آموزشی و رقابتی در تهران را دارند.

انتهای پیام/4078/4117/

دکمه بازگشت به بالا