خوشحالی یحیی‌ گل‌محمدی به سبک فرهاد مجیدی و دستیارانش/عکس

پرسپولیس که فصل را با نتایج نامطلوب و فرم ناهماهنگ آغاز کرد، پیش از این هم توانسته شرایط را تغییر دهد و یک پله در بالای جدول قرار گیرد. جایی که استقلال با هدایت فرهاد مجیدی قصد عقب نشینی را ندارد اما پرسپولیس با پیروزی های متوالی عزم خود را برای ششمین قهرمانی متوالی نشان می دهد.

در دیدار مقابل سپاهان، سیدجلال حسینی به عنوان مدافع میانی و کاپیتان نقش مهمی در برتری پرسپولیس داشت و کمال کامیابی نیا به همراه سرلک نقش مهمی در مهار عناصر هجومی سپاهان داشتند، اما امضای یحیی گل محمدی روی خط حمله بود. پایان پیروزی پرسپولیس جایی که پس از نمایش متزلزل تیمش در نیمه دوم با تغییرات تاکتیکی و اضافه شدن یک مدافع سدی مقابل سپاهان ایجاد کرد که هرگز ناکام ماند.

این پیروزی برای یحیی بسیار مهم بود چرا که برای اولین بار در این فصل قرمز و مشکی ها سه پیروزی متوالی و همچنین اولین پیروزی بزرگ در لیگ بیست و یکم را به دست آوردند. علاوه بر این، یحیی گل محمدی هم اکنون با گل خورده استقلال به صدر جدول خواهد رسید که در این فصل حتی در رده های پایین نیز تجربه کرده است.

لحظه ای که وحید کاظمی سوت بازی را به صدا درآورد و جهجا متوجه شد که تیمش در یک نبرد بزرگ تاکتیکی در میان حملات متعدد سپاهان موفق به کسب این سه امتیاز شده است، با خنده ای که کمتر از او دیده بودیم به سمت نزدیک ترین فرد رفت. با پرشی که یادآور شادی های بهزاد غلامپور بود، او را در آغوش گرفت تا پیروزی را به گونه ای دیگر جشن بگیرد. این نشان می دهد که شکست سپاهان چقدر برای او مهم بوده است.

شادی یحیی گل محمدی به سبک فرهاد مجیدی و دستیارانش / عکس

یحیی که در هفته های اخیر 100 بازی روی نیمکت پرسپولیس و سیصدمین برد لیگ برتر با پرسپولیس را تجربه کرده است، در این دیدار موفق شد تیمش را به 1100 امتیاز تاریخ لیگ برتر برساند و پیش از این سرخپوشان در چشم انداز آنها برای غلبه بر استقلال در امتیازات لیگ است. آنها حرفه ای های ایرانی را می بینند.

گل محمدی حالا امیدوار است همانطور که فصل گذشته تیم سابقش تراکتورسازی را شکست داد و سه بار مقابل این تیم پیروز شد، یک پیروزی شیرین را بر تیمش تجربه کند تا همچنان شانس رسیدن به 34 امتیاز در نیم فصل را داشته باشد. آمار خاصی که بعید است با قهرمانی نیم فصل مرتبط باشد.

پیروزی مقابل سپاهان حتی تمرینات پرسپولیس را هم تحت تاثیر قرار داد و یحیی با چهره ای خندان و پرانرژی سرخپوشان را تمرین می کند.

سرمربی پرسپولیس در فصلی که تیمش نسبت به فصول گذشته ضعیف‌تر است، همچنان توانسته این تیم را در جمع مدعیان قهرمانی قرار دهد و این نکته مثبتی است که باید به پرسپولیسی‌ها توجه کرد. حضور در بین مدعیان فصل های متوالی می تواند مهمتر از یک فصل قهرمانی و سپس سقوط باشد. اما یحیی و شاگردانش چیزی جز قهرمانی نخواهند داشت.

بیشتر بخوانید:

5651

دکمه بازگشت به بالا