فرهنگ و هنر

خواسته‌ای از دولت جدید – بیگ نیوز

رازی هیرمندی ، با نگاهی به دستاوردهای دولت های یازدهم و دوازدهم در زمینه مدیریت فرهنگی ، از دولت جدید خواست تجاری سازی افراد ادبی را به رسمیت بشناسد و سانسور نویسندگان و مترجمان را از بین ببرد.

مترجم ادبیات کودک و نوجوان در گفت وگو با بیگ نیوز ، درباره مدیریت فرهنگ و هنر در دولت های یازدهم و دوازدهم اظهار داشت: «در واقع ، من سیاست های فرهنگی دولت های یازدهم و دوازدهم را با سیاست های دولت ادامه می دهم. دولتهای نهم و دهم. تولید هنر و ادبیات ، از جمله ادبیات کودکان ، اما من حتی متوجه شده ام که این سختگیریها و محدودیتها بی سر و صدا افزایش یافته است. انصافاً ، سانسور کتابهای من در این دوره هنوز زیاد است. دوران سخت آقای احمدی نژاد.

هیرمندی همچنین در مورد وضعیت کتابخانه های عمومی در زادگاهش صحبت کرد و گفت: تعداد کتابخانه های عمومی در سال های اخیر چقدر افزایش یافته است؟ از کتابخانه عمومی شهر دیدن کردم و مردم گریه می کردند. من هیچ تفاوتی با دوره قبل ندیدم ، کتابخانه جدید و جدید نبود. البته وزارت رهبری تنها مسئول مطالعه کتاب نیست. ما حدود 17 میلیون دانش آموز داریم ، وزارت آموزش و پرورش چه تغییر محسوسی در کتابخوانی کودکان ایجاد کرده است؟ چند نویسنده و هنرمند می توانند برای خواندن کتاب برای کودکان به مدرسه بروند؟ هیچ کس از شما هزینه کتاب خواندن را پرداخت نکرده است. خانه کتاب در کتابخوانی در مدارس ایران چه گام های مثبتی برداشته است؟ از فضای مجازی خود چه استفاده ای کرده اید؟ شما یک برنامه سرگرم کننده تهیه کرده اید و آن را در کنار آن برنامه کتابخوانی قرار داده اید ، آیا نمی دانید و اگر نمی دانید چرا از کمک نمی گیرید؟ انجمن نویسندگان و جوانان نرم ترین سازمان فرهنگی است که در خانه اجاره ای شما یافت می شود و بسیاری از اعضای آن کارکنان وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی ، آموزش و پرورش مراکز هستند. نظرات کودکان و جوانان ؛ از چی میترسی؟

این مترجم در مورد پیشنهاد خود برای دولت آینده گفت: “پیشنهاد من برای آینده لزوماً دولت سیزدهم دولتی نیست که ادعا می کند مردم و دموکراسی های فرهنگی است ، یکی از نشانه های بزرگ ممکن است به رسمیت شناختن وحدت ادبیات باشد. ”و عدم مداخله در سازمانهایی که اهالی فن آوری می خواهند ایجاد کنند. این بدان معناست که اعضای هر قبیله باید بدانند که باید با هم ملاقات کنند و سازمان خود را داشته باشند و در مورد مسائل خود صحبت کنند و هیچ گونه سانسوری را بر این گردهمایی که از سوی گروهی از هنرمندان ناشی می شود اعمال نکنند. حقوق سازماندهی کودکان و جوانان را به رسمیت بشناسید و تا آنجا که ممکن است سنگ در مقابل بنیاد قرار ندهید ، بلکه به آنها کمک کنید تا سازمان خود را داشته باشند و معتقد باشند که سازماندهی ادبیات مخرب نیست. مردم و دولت

وی افزود: “سانسور باید از سر نویسندگان و مترجمان حذف شود ، و یکی از بهترین معیارها برای یک کتاب ، درست یا غلط ، مفید یا مضر ، نظر افراد موجود در آن است. درباره کتاب و ادبیات ، و احترام به انتقادات و نظرات آنها. »اجازه دهید. دومین مشکل پس از پیدایش ، حذف سانسوری بود که جامعه ادبی همیشه آن را مورد آزار و اذیت قرار می داد. البته ، من پیشنهاد را مفید می دانم ، اما انتظار ندارم که این کارها انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا