اجتماعی

خدمات تشخیصی درمانی مبتلایان تالاسمی از پوشش بیمه خارج نشده است

خدمات تشخیصی درمانی مبتلایان تالاسمی از پوشش بیمه خارج نشده است

معاون دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران، گفت: هیچکدام از خدمات تشخیصی درمانی تحت پوشش بیمه‌شدگان مبتلا به تالاسمی از پوشش خارج نشده است.

به گزارش بیگ نیوز، مهرداد الهامی، گفت: بسته حمایتی بیماران مبتلا به تالاسمی برابر اعلام معاونت درمان وزارت بهداشت شامل سرفصل های ویزیت پزشک، مشاوره‌های روانشناسی و تغذیه، شنوایی سنجی و بینایی سنجی، خدمات پرتو پزشکی، تصویربرداری و آزمایشگاهی، خدمات توانبخشی در حال حاضر در سامانه نسخه الکترونیک سازمان بیمه سلامت پیاده سازی شده و بیمه شدگان مشمول در قالب نسخه الکترونیک علاوه بر سهم بیمه پایه از پوشش صندوق برخوردار می‌باشند.
 
وی افزود: بسته تالاسمی از بسته‌هایی است که در اولین مرحله اجرای صندوق صعب‌العلاج و از آبان ماه سال جاری عملیاتی شده است. در سال جاری هیچکدام از خدمات تشخیصی درمانی تحت پوشش بیمه شدگان مبتلا به تالاسمی در بخش سرپایی و بستری از پوشش خارج نشده و کلیه تعهدات بیمه پایه کمافی السابق برقرار است.
 
وی تاکید کرد: هزینه پمپ دفروکسامین (دسفرال) برابر ضوابط و بر اساس فاکتورهای معتبر، به صورت ۱۰۰ در صد مبلغ رسمی تعیین شده قابل پرداخت است، ضمن اینکه بر اساس بند (ج) ماده ۷۴ قانون پنج ساله ششم توسعه جمهوری اسلامی ایران، سازمان‌های بیمه‌گر پایه مکلف به حمایت از داروهای تولید داخل بر اساس نوع ژنریک هستند بر همین اساس همه انواع تولید داخل داروهای تخصصی بسته خدمتی بیماران تالاسمی بصورت رایگان تحت پوشش بیمه است.
 
بنابر اعلام سازمان بیمه سلامت، الهامی اظهار کرد: سازمان‌های بیمه‌گر در بحث کیفیت داروهای تولید داخل و مدیریت حجم تولید مداخله‌ای نداشته و صلاحیت اظهار نظر در این خصوص در حیطه اختیارات و وظایف سازمان‌های ذیربط است. همچنین تدوین تعرفه خدمات تشخیصی درمانی برابر روال مصرح در قانون انجام شده و کلیه تعرفه‌ها و ضوابط اجرایی آن که از سوی هیات محترم وزیران ابلاغ می‌گردد ملاک عمل این سازمان قرار دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا