خبرنگار صهیونیست: 1815 اسرائیلی در حمله حماس کشته شده‌اند

این پست از سایت سایت اطلاع رسانی بیگ نیوز برگرفته از سایت ” farsnews.ir ” در مورد مقاله ” خبرنگار صهیونیست: 1815 اسرائیلی در حمله حماس کشته شده‌اند ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین بیگ نیوز، «یوسی میلمان» روزنامه‌نگار و خبرنگار حوزه امنیتی صهیونیستی امروز (۲۴ آنلاین) در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی ایکس نوشت که در حمله رزمندگان عزالدین القسام، تاکنون ۱۸۱۵ صهیونیست به هلاکت رسیده‌اند که هویت ۴۵۵ نفر از آن‌ها هنوز مشخص نیست.

او نوشت: «از این میان ۱۰۰۰ نفر غیرنظامی، ۲۹۱ نفر از نیروهای ارتش، ۱۰ افسر شاباک، و ۵۴ افسر پلیس جزو کشته شدگان هستند؛ ۵ افسر پلیس نیز مفقود شده‌اند».

حماس

 

همراستا با این خبر ارتش رژیم صهیونیستی امروز (سه‌شنبه) مدعی شد که نیروهای مقاومت حماس، ۲۰۰ نفر را به اسارت گرفته‌اند. پیش از این ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شده بود که حماس، ۱۵۵ نفر را اسیر کرده است. شبکه آی ۲۴ در بیانیه‌ای در این خصوص نوشت: «ارتش به خانواده‌های ۱۹۹ گروگانی که در نوار غزه نگه داشته شده‌اند، اطلاع‌رسانی کرده است».

از سوی دیگر  در سایه انتشار خبرهایی از افزایش شمار تلفات ارتش رژیم صهیونیستی و کشته شدن۲۸۶ نظامی اشغالگر (طبق آمار رسمی)، در دهمین روز عملیات «طوفان الاقصی»، کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی روز گذشته از فرار دسته جمعی شماری از نظامیان اسرائیلی و مخالفت آن‌ها با شرکت در تجاوز به نوار غزه خبر داد.

بر اساس گزارش کانال ۱۰ تلویزیون رژیم صهیونیستی، «خبرهایی از فرار دسته‌جمعی سربازان اسرائیلی و مخالفت آن‌ها با شرکت در حمله به نوار غزه در دست است.اختلافات شدیدی میان رهبران و مقامات ارتش اشغالگر ایجاد شده است و گزارش هایی مبنی بر عقب نشینی افسران و مقامات ارشد ارتش وجود دارد».

این در حالی است که رسانه‌های صهیونیستی، چند روزی است بر روی حمله زمینی ارتش اشغالگر به نوار غزه مانور می‌دهند و از موافقت کابینه رژیم صهیونیستی با ورود زمینی به غزه خبر می‌دهند و ادعا می‌کنند که تنها اختلاف موجود میان سران اشغالگر، بر سر عمق نفوذ زمینی است. اما مقامات مسؤول و تحلیلگران اسرائیلی و غربی در خصوص حمله زمینی به غزه به دلیل تردید‌ از توانایی ارتش اسرائیل برای مقابله زمینی با جنبش حماس هشدار می‌دهند. 

یک سرهنگ ارتش رژیم اشغالگر که خواست نامش فاش نشود، پیشتر در گفت‌وگو با «میدل ایست آی» گفته بود: «عملیات زمینی به غزه، به منزله جهنمی برای نیروهای ذخیره اسرائیلی که به اندازه کافی آموزش ندیده‌اند، خواهد بود..ارتش اسرائیل از کمبود قابل توجه نیروهای ویژه مورد نیاز برای چنین عملیات بزرگی رنج می برد».

از سوی دیگر، «ایهود اولمرت» نخست‌وزیر پیشین رژیم صهیونیستی نیز هشدار داد: «آنچه در انتظار سربازان اسرائیلی است، هر چیزی است که می توانید تصور کنید و بدتر از آن است. حمله زمینی به غزه ساده نخواهد بود و نه برای ما و نه برای آنها جالب نخواهد بود».

جنبش مقاومت حماس، از روز شنبه (۷ اکتبر) عملیات «طوفان الاقصی» علیه رژیم تروریست صهیونیست را آغاز کرده که به یک آبروریزی تمام‌عیار امنیتی و نظامی برای اشغالگران تبدیل شده است؛ در مقابل نیز صهیونیست‌ها در تلاش برای بازیابی آبروی از دست رفته خود آب و برق غزه را قطع کرده و اجازه ورود هیچ کمک بشردوستانه را نمی‌دهند و طی ۱۱ روز گذشته ۲۷۵۰ غیرنظامی که بیشترشان زن و کودک هستند را به خاک و خون کشیده‌اند.

پایان پیام /
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا