حداقل نرخ اسباب‌کشی چند؟ – بیگ نیوز

حداقل هزینه حمل و نقل توسط آژانس های اثاث کشی و باربری حدود یک میلیون و 500 هزار تومان است که حدود 500 هزار تومان با نرخ نیروی کار رایگان تفاوت دارد ؛ با این حال ، برخی از هزینه های کار رایگان بیشتر است.

به گزارش بیگ نیوز ، این روزنامه دنیای اقتصاد وی نوشت: “ما در آخرین ماه از فصل جابجایی هستیم و مشاهدات میدانی” دنیای اقتصاد “نشان می دهد که نرخ جابجایی با سه کارگر در فواصل کمتر از 20 کیلومتر در مناطق شهری بین یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزار تومان. البته نرخ مبلمان معمولاً با توافق کارگر و کارفرما تعیین می شود و رقم داده شده کف نرخ جابجایی است. به همین ترتیب ، آژانس های باربری در شمال تهران با ارائه خدماتی مانند بسته بندی و تجهیزات بازکنی که معمولاً بدون توجه به هزینه حمل و نقل برخی کالاها ، حدود یک میلیون تومان بیشتر تعرفه های بیشتری را تعیین کرده اند.

نرخ توافقی

تقاطع خیابانهای آذربایجان و اسکندریه ، پاتوق کارگران مبلمان. حسین جوانی با قدی بلند و اندامی باریک و چهره ای سوخته حدود 30 سال سن دارد. وی در مورد بازار مبلمان تابستانی گفت: “حرکتها کاهش یافته است ، حرکت در بازار ما نسبت به سالهای قبل از کرونا حداقل 40 درصد کاهش یافته است.” قیمت مبلمان به طور منظم با کارگران توافق می شود.

حسین 200 هزار تومان برای پایین آوردن مبلمان چهار طبقه به سه طبقه پیشنهاد می کند: “برای جابجایی اثاثیه از خانه معمولی ، به سه کارگر نیاز است تا مبلمان را در مدت سه ساعت بارگیری و تخلیه کنند.”

تاکنون هزینه کارگران مبلمان با احتساب سه نفر بین 600 تا 800 هزار تومان است. اگر از همان سفارش یک ماشین مبلمان اجاره کنیم ، حداقل هزینه وانت نیسان 150،000 تومان است ؛ فاصله خیابان جمهوری تا فاطمی یکی از رانندگان در کنار کارگران می گوید: “مردم برای اجاره ون مذاکره زیادی می کنند.” اگر هزینه تعویض روغن در همان وانت دو برابر شده باشد. »

در این چهارراه هزینه شرق برای این فاصله حداقل 400 هزار تومان است که همراه با هزینه 600 هزار تومان برای کارگر یک میلیون تومان هزینه دارد. پرسشنامه های خیابان آذربایجان نشان می دهد که برای جابجایی تعداد عادی وسایل منزل با سه کارگر و فاصله خیابان جمهوری به خیابان فاطمی باید حداقل 850 هزار تومان تا یک میلیون تومان در نظر گرفته شود. اما همانطور که گفته شد ، دستمزد مبلمان هم برای وانت و هم برای کارگر قابل مذاکره است و اعداد ذکر شده قیمت کف هستند.

خدمات بیشتر ، هزینه بیشتر

شرایط نمایندگی های بار و مبلمان متفاوت است. این آژانس ها با ارائه خدماتی مانند بسته بندی و مسئولیت کامل مبلمان ، با نرخ بالاتری فعالیت می کنند. با این حال ، برخی از خدمات آنها ارزان تر است. به عنوان مثال ، قیمت کارگر در یکی از نمایندگی های مبلمان برای چهار طبقه تا تجهیزات پایین و سه طبقه برای افزایش 130 هزار تومانی و هزینه کامیون یا شرق در فواصل معمول ، بین 400 تا 500 هزار تومان که کمتر از دستمزد کارگران رایگان است. این آژانسها به طور طبیعی با ارائه خدماتی مانند بسته بندی نرخ ها را افزایش می دهند. هزینه بسته بندی علاوه بر اعداد ذکر شده حداقل بین 400 تا 500 هزار تومان است. به عبارت دیگر ، حداقل هزینه حمل و نقل توسط آژانس های اثاث کشی و حمل بار حدود یک میلیون و 500 هزار تومان است که حدود 500 هزار تومان با نرخ کارگران رایگان تفاوت دارد ؛ با این حال ، برخی از هزینه های کار رایگان بیشتر است.

یک مقام آژانس حمل و نقل گفت: “پس از کرونا ، همه چیز سخت تر شد.” زیرا بسیاری از افراد ترجیح می دهند بعد از انتقال قرارداد را تمدید کنند. علاوه بر این ، حساسیت درجا که افراد هنگام حرکت به دلیل کرونا دارند ، کار را حتی دشوارتر کرده است. “

به گفته مدیر آژانس ، هزینه یک مینی بوس برای فاصله جمهوری و فاطمی “هر سرویس بین 230،000 تا 250،000 تومان است.”

البته اینها نرخ های یکی از نمایندگی ها در مرکز تهران است. جستجوها و مباحثات ما با آژانس های باربری نشان می دهد که این عدد در شمال تهران حداقل 500000 تومان دیگر با مساوی با فاصله گفته شده است. یکی از مدیران آژانس می گوید: “بسیاری از مشتریان ما افراد ثروتمندی هستند که به طور طبیعی وسایل خانه گران تری دارند و باید هنگام جابجایی مراقبت و مدیریت دوچندان داشته باشند.” خدماتی مانند بسته بندی تمام تجهیزات ، جابجایی و بازکردن تجهیزات نیز بخشی از برنامه های ما است که هزینه ها را افزایش می دهد. “

به گفته این مدیر ، هزینه هر کارگر ماهر بین 200 تا 250 هزار تومان و قیمت کامیون در این نمایندگی ها حداقل 100 هزار تومان بیشتر است ؛ به عبارت دیگر هزینه یک میلیون تا یک میلیون و 500 هزار تومان گزارش شده در نمایندگی های شمال تهران بین 2 تا 2 میلیون و 500 هزار تومان است.

دیگر هزینه ها

مشاهدات ما همچنین نرخ جداگانه ای از حمل و نقل کالاهای لوکس را نشان می دهد. هزینه مثلا جابجایی یخچال ها در کنار هم ، میز ناهار خوری با روکش شیشه ای و کف پیانو 100000 تومان است. همچنین کارگران به ازای هر ساعت اضافه 80 هزار تومان دریافت می کنند. نکته دیگر بیمه خانه است. بسیاری از شرکت های حمل و نقل هزینه بیمه تجهیزات را محاسبه می کنند ، اما معمولاً در صورت خرابی یا از بین رفتن تجهیزات ، مسئولیت نمی پذیرند. در صورت مناسب نبودن نان باکی یا کامیون در ورودی ، فاصله پله ها تا ورودی هر متر 15000 تومان است. “ناگفته نماند که هزینه ناهار کارگران یا بر اساس دستمزد محاسبه می شود ، یا اینکه ناهارها به صورت جداگانه تهیه می شود که باید حداقل 200 هزار تومان آن را در نظر گرفت.”

انتهای پیام

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا