جمع کردن چادر مسافرتی

با انتخاب چادر مسافرتی مناسب سفری خوش را برای خود و خانواده رقم می زنید در عوض با انتخاب نامناسب لذتی فراموش نشدنی را به بدترین خاطرات تبدیل می کنید. با مطالعه در مورد کیفیت و قابلیت های چادر مسافرتی میتوانید در شرایط حساس از امنیتی بی نظیر بهره برید.

با کمی دقت متوجه می شویم که چادر مسافرتی یکی از اصلی ترین لوازم سفر محسوب می شود. ما در این جا با بیان توصیه هایی شما را در خرید چادری راحت و ایمن راهنمایی می کنیم.

۱٫ سهولت نصب

اولین فاکتوری که به نظر خریدار فنری می رسد در مورد نصب آن می باشد این چادرها در کمتر از ۲ دقیقه برپا گشته و به آسانی بسته می شود در صورتی که روش صحیح بستن آن را آموزش ببینید عمر چادر  بیشتر می شود.

۲٫ ظرفیت چادر


برای مثال اگر شما خانواده ای ۲ تا ۴ نفره هستید چادر با ظرفیت ۸ نفره برای شما کافی است. شاید اولین نکته ای که به ذهن خریدار برسد که چرا ۸ نفره؟ در جواب این سوال گفته می شود وسایلی که به درون چادر برده می شود نیاز به فضا دارد پس به این نکته نیز توجه داشته باشید.

۳٫ ارتفاع چادر


در هنگام خرید چادر به این موضوع توجه داشته باشید که چادرهایی با ارتفاع حداقل ۱۷۰ سانتی متر مناسب شماست.

۴٫ جنس چادر و دیگر اجزای آن


آخرین و اساسی ترین نکته برای خرید چادر مسافرتی مناسب  جنس چادر واجزای به کار رفته در آن می باشد. جنس پارچه باید طوری باشد که از نفوذ باران به داخل جلوگیری کند و حالت ضد آب داشته باشد. این فاکتور بسیار مهم در پارچه ها با درجه تراکم مختلف دیده می شود که باعث تفاوت قیمت می گردد.در این جا به نکته ای بسیار مهم اشاره می کنیم که اگر چادر ضد آب باشد از بیرون به داخل رطوبت نفوذ نمی کند پس هوای حاصل از دم و بازدم داخل چادر را هم به بیرون انتقال نمی دهد. در این حالت چادر مرطوب می شود و موجب نارضایتی افراد داخل آن می شود.

شرایط نگهداری چادر مسافرتی

 • قبل از بر پایی چادر، حصیر یا پارچه ای برای جلوگیری از آسیب دیدن چادر زیر آن پهن کنید.
 • از روشن نمودن منقل یا آتش درون چادر خود داری نمائید زیرا با تولید گاز سمی موجب گاز گرفتگی افراد داخل چادر  می شود.
 • اگر بر اثر بارندگی یا عوامل دیگر چادر خیس گردید در اسرع وقت آن را بر پا کرده تا خشک شود.
 • برای تمیز کردن چادر از پارچه مرطوب استفاده نمائید.
 • برای جمع کردن چادر از روش صحیح آن استفاده نمائید تا فنرهای آن آسیبی نبیند.

  با چادر خود مهربان باشید برای جمع کردن آن هرگز پای خود را بر قسمت کلاهکسفر کردن در روزهای شلوغ سال نیازمند دقت و برنامه‌ریزی بیشتری است. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که یا قطاری را برای ایام نوروز خریداری کرده اما وقتی به مقصد رسیده‌اید، نتوانسته باشید اقامتگاه مناسبی را رزرو کنید. در این شرایط یا می‌بایست به فکر کرایه مسافرخانه‌ها باشید یا اقامت در چادرهای مسافرتی را تجربه کنید. البته اقامت در چادرهای مسافرتی همیشه هم با اجبار همراه نیست، گاهی ممکن است به طبیعت گردی رفته باشید و بخواهید شب را زیر آسمان پر ستاره به صبح برسانید. شاید هم وقتی از رانندگی در جاده خسته شده‌اید بخواهید استراحت کوتاهی کرده و در گوشه‌ای خوش آب و هوا چادر بزنید. بنابراین دلایل مختلفی برای چادر زدن در انواع مختلف سفر دارید؛ اما آیا می‌دانید چطور باید با چادرهای مسافرتی کار کنید؟ برای بررسی بهتر این موضوع و آشنایی با نحوه بستن چادر مسافرتی قاصدک 24 را در ادامه مطلب همراهی کنید.

آشنایی با انواع چادر مسافرتی

چادرهای مسافرتی در دو نوع میله‌ای و فنری ساخته می‌شوند و بسته به ابعاد چادر می‌توانند ظرفیت‌های متفاوتی داشته باشند. در این میان به طور معمول چادرهای 4 تا 6 نفره طرفداران بیشتری دارند و برای اقامت‌های کوتاه مدت مناسب‌تر هستند. باز کردن هر دو مدل این چادرها معمولاً کار دشواری نیست و تقریباً هر کسی می‌تواند از عهده آن برآید اما طریقه بستن چادر مسافرتی و جا دادن آن در کیف مخصوصش، نیازمند دقت و صبوری بیشتری است. این کار مراحلی دارد که می‌بایست به ترتیب اجرا شوند تا چادر به درستی جمع شده و دفرمه یا شکسته نشود و برای دفعات بعدی نیز قابل استفاده باشد.

نحوه بستن چادر مسافرتی میله ای

فرض کنید یک خریداری کرده‌اید اما موفق به دلخواه خود نشده‌اید. بدیهی است که در این شرایط بخواهید ساک کوچک چادر مسافرتی خود را بردارید و به سفر بروید. اما در سفر امکان دارد در مواقعی نیاز به جمع کردن چادر داشته باشید. مثلاً در صورتی که بخواهید به یک مکان توریستی بروید، نمی‌توانید چادر خود را به امان خدا رها کنید. پس در این شرایط می‌بایست چادر را جمع کرده و مجدداً درون ساک خود قرار دهید. برخی از افراد به طور معمول در انجام این کار با مشکل مواجه می‌شوند، اگر شما نیز جز این دسته از مسافران هستید بهتر است مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 

بررسی داخل چادر مسافرتی

داخل چادر و بیرون آن را کاملاً تمیز کنید و از خشک بودن بدنه چادر اطمینان حاصل نمایید. فراموش نکنید به هیچ عنوان نباید چادری که حاوی مواد غذایی بوده یا خیس است را جمع کنید.

جمع آوری میخ‌ها و میله‌ها

بعد از تمیزکاری به سراغ میخ‌ها بروید و میله‌های چادر را آزاد کنید. سپس میله‌های جمع آوری شده را درون کیسه جداگانه‌ای قرار دهید تا نوک تیز آن‌ها به بدنه چادر آسیب نزند. بعد از جمع کردن میله‌ها، چادر را خوب بتکانید تا اگر حشره یا گرد و خاکی بر روی آن باقی مانده است روی زمین بیفتد.

جمع کردن چادر مسافرتی

سپس چادر را روی زمین پهن کرده و قسمت‌های کناری را در راستای طول به داخل تا بزنید. بعد از اینکه چادر را به شکل یک نوار بلند درآوردید، آن را از وسط تا بزنید. این کار را مجددا انجام دهید تا نوار باریک و بلند شما به یک چهارم نوار اولیه تبدیل شود. سپس اضافه هوای باقی مانده درون چادر را با فشار دادن خالی کرده و شروع به لول کردن آن نمایید. توجه کنید که این کار را به درستی انجام دهید تا چادر درست هم اندازه ساک شده و به راحتی درون آن جای بگیرد. در نهایت نیز کیسه میله و میخ‌ها را درون ساک قرار دهید تا تمامی وسایل مورد نیاز برای برپا کردن مجدد چادر در یک جا قرار بگیرند.

 

بستن چادر مسافرتی فنری

برای بستن چادرهای مسافرتی فنری باید حوصله بیشتری به خرج دهید؛ چرا که جمع کردن اشتباه این چادرها می‌تواند موجب دفرمه شدن چادر شده و عملاً آن را به یک اقامتگاه یکبار مصرف بدل سازد. بنابراین بهتر است تمامی کارهای گفته شده در مراحل زیر را با دقت بیشتری به انجام برسانید.

 

 1. از خشک بودن بدنه چادر اطمینان حاصل کرده و قسمت‌های درونی و بیرونی چادر را به خوبی نظافت کنید.
 2. اگر چادر را با 4 میخ به زمین محکم کرده‌اید، میخ‌ها را درآورده و چادر را آزاد کنید. سپس چادر را بتکانید تا گرد و خاکی روی بدنه آن باقی نماند.
 3. حال روبروی ورودی چادر بایستید و زیپ ورودی را باز کنید تا به هنگام جمع کردن چادر مسافرتی هوای باقی مانده از آن خارج شده و موجب بروز رطوبت در کیسه چادر نگردد.
 4. سپس نزدیک‌ترین ضلع چادر را به داخل فشار دهید و چادر را به صورت کتابی روی هم تا بزنید. با دست دو ضلع کناری مثلث حاصله را بگیرید و آن را 90 درجه رو به جلو خم کنید.
 5. 5. حال باید دو دست را به هم نزدیک کرده و هر دو لبه را با یک دست نگاه دارید. سپس نوک چادر را با دست دیگر بگیرید و به داخل بکشید و همزمان دستی که با آن لبه های چادر را گرفته‌اید به پایین فشار دهید.
 6. 6. در نهایت چادر بدون آسیب رساندن به فنرها به شکل یک دایره درآمده و جمع می‌شود، حال می‌توانید آن را درون ساک مخصوص به خود قرار داده و میخ‌ها را نیز در زیپ کناری ساک جای دهید.

چادر مسافرتی کودک هم می تواند یک سرگرمی مناسبی برای بچه ها باشد و هم زمانی که به دل طبیعت می روید از آن استفاده کنید.

اموزش تصویری بستن چادر |روش جمع كردن چادر مسافرتي فنري بزرگ

نکات ضروری در نگهداری از چادر مسافرتی

 

 •  قبل از بازکردن چادر مسافرتی و برپایی، زیر آن یک زیرانداز یا حصیر بیندازید تا از آسیب دیدن بدنه آن جلوگیری کنید.
 • از جمع کردن چادر خیس به طور جدی خودداری کرده و اگر مجبور به انجام این کار شدید حتماً در اولین فرصت، مجدد چادر را برپا نمایید تا خشک شود.
 • برای تمیز کردن بدنه چادر از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.
 • از روشن کردن آتش درون چادر خودداری کنید.

در پایان یادآور می‌شویم برای فراهم ساختن مقدمات سفر خود و خرید ، قطار یا هواپیما می‌توانید در هر ساعت از شبانه روز به وبسایت قاصدک 24 مراجعه نمایید. همچنین انواع بلیط سفر در اپلیکیشن این مجموعه نیز موجود می‌باشد که می‌توانید نسخه اندروید آن را از کافه بازار یا مایکت دانلود نمایید. اگر نگران بیمه مسافرتی خود هستید یا دغدغه‌ای در خصوص رزرو هتل‌های داخلی دارید نیز تنها کافی است از سایر امکانات این سامانه در این خصوص بهره بگیرید.

 یا بالای چادر نگزارید زیرنحوه بستن چادر مسافرتی و نحوه جمع کردن چادر مسافرتی فنری را در ادامه آموزش میدهیم. انتخاب چادر مسافرتی مناسب سفری خوش را برای خود و خانواده رقم می زنید و در عوض با انتخاب نامناسب لذتی فراموش نشدنی را به بدترین خاطرات تبدیل می کنید. با مطالعه در مورد کیفیت و قابلیت های چادر مسافرتی میتوانید در شرایط حساس از امنیتی بی نظیر بهره برید. با کمی دقت متوجه می شویم که چادر مسافرتی یکی از اصلی ترین لوازم سفر محسوب می شود. ما در این جا با بیان توصیه هایی شما را در خرید چادری راحت و ایمن راهنمایی می کنیم.

بهترین وسیله برای اکثر گردشگران و علاقه مندان به کمپینگ چادر مسافرتی می باشد که در سایز و رنگهای متفاوتی موجود می باشند. در کنار وسایل دیگر برای سفر، مکانی امن و مطمئن برای سرپناه و استراحت نیاز است. بیشتر در شهر های ساحلی به چشم می خورد و قابل استفاده در هر مکانی می باشد

توصیه هایی درباره چادر مسافرتی فنری

چادرهای مسافرتی در انواع مختلفی تولید میشوند، یکی از این مدل ها که در بسیاری از پارک ها نیز دیده میشود چادر های مسافرتی فنری است که از چهار مثلث فنری با پارچه هایی که آنها را به یکدیگر دوخته شده تشکیل میشوند، این نوع چادر ها معمولا بسته بندی دایره ای شکل داشته و حجم و وزن آنها زیاد است، برای نصب چادر سفری هیچ زمانی نیاز نیست و به محض در آوردن از ساک حمل بصورت خودکار نصب میشود.

۱سهولت نصب

اولین فاکتوری که به نظر خریدار چادر های مسافرتی فنری می رسد در مورد نصب آن می باشد این چادرها در کمتر از ۲ دقیقه برپا گشته و به آسانی بسته می شود در صورتی که روش صحیح بستن آن را آموزش ببینید عمر چادر بیشتر می شود.

۲ظرفیت چادر

برای مثال اگر شما خانواده ای ۲ تا ۴ نفره هستید چادر با ظرفیت ۸ نفره برای شما کافی است زیرا سایز طراحی و اجرا شده در این گروه تولیدی استاندارد بوده و پاسخگوی نیاز شما می باشد. شاید اولین نکته ای که به ذهن خریدار برسد که چرا ۸ نفره؟ در جواب این سوال گفته می شود وسایلی که به درون چادر برده می شود نیاز به فضا دارد پس به این نکته نیز توجه داشته باشید.

۳ارتفاع چادر

در هنگام خرید چادر به این موضوع توجه داشته باشید که چادرهایی با ارتفاع حداقل ۱۷۰ سانتی متر مناسب شماست.

۴جنس چادر و دیگر اجزای آن

آخرین و اساسی ترین نکته برای مناسب جنس چادر واجزای به کار رفته در آن می باشد. جنس پارچه باید طوری باشد که از نفوذ باران به داخل جلوگیری کند و حالت ضد آب داشته باشد. این فاکتور بسیار مهم در پارچه ها با درجه تراکم مختلف دیده می شود که باعث تفاوت قیمت می گردد.در این جا به نکته ای بسیار مهم اشاره می کنیم که اگر چادر ضد آب باشد از بیرون به داخل رطوبت نفوذ نمی کند پس هوای حاصل از دم و بازدم داخل چادر را هم به بیرون انتقال نمی دهد. در این حالت چادر مرطوب می شود و موجب نارضایتی افراد داخل آن می شود این گروه تولیدی با دستیابی به محصول منحصر به فرد این مشکل را تا حدود زیادی بر طرف کرده است. اگر توجه داشته باشید به دلیل این که هوای داخل خانه یا هر فضایی دیگر حالت شرجی پیدا نکند برای خانه ها یا فضاهای سر بسته دیگر دودکش تعبیه می کنند و ما هم از این اصل در چادرهای خود استفاده کرده و سقف چادرها را از جنس تور استفاده نمودیم. و برای رفع مشکل نفوذ باران از طریق تور( هواکش) به داخل چادر نیز کلاهکی تعبیه شده تا موقع بارندگی روی سر چادر کشیده شود با این کار حالت ضد آب بودن چادر بیشتر شده و خاطره ای شیرین را از سفر در ذهن شما پدیدار میکند.
جزئیات استفاده شده در چادرهای تولید شده توسط گروه ما از بهترین کیفیت بوده و به همین دلیل شعار ما که برترین تولید کننده چادرهای مسافرتیست به تحقق پیوسته است. در آخر به عنوان توصیه یادآور میشویم که برای خرید چادر مسافرتی به متخصصان و کارشناسان در این زمینه مراجعه نمائید تا از سوء استفاده سودجویان در امان باشید.

فیلم بستن چادر مسافرتی فنری

عکس بستن چادر مسافرتی فنری

۱- درب چادر را باز می کنیم سپس ضلع پشت در را به داخل فشار می دهیم تا چادر کتابی شود.

۲- دو دست را زیر قسمتی که چادر دو رنگ شده قرار می دهیم.

۳- چادر را ۹۰ درجه به جلو خم می کنیم.( مانند رکوع)

۴- دو دست را به هم نزدیک می کنیم.( در همان حالت ۹۰ درجه)

۵- بعد از نزدیک کردن دو دست دو لبه ی چادر را با یک دست می گیریم.

۶- نوک چادر را با یک دست می گیریم و به داخل می کشیم.

۷- با دست فنر های چادر را به طرف پایین فشار می دهیم تا چادر به حالت دایره کامل شود.

۸.درمرحله آخر چادرکه جمع شده را بین دوپا قرارداده وکیف را روی سر چادر میکشیم .

انواع چادر مسافرتی

چادر مسافرتی اتوماتیک

به تازگی چادری به بازار عرضه شده است که مزیت های هر دو مدل عصایی و فنری را در خود جای داده است که به آن چادر مسافرتی اتوماتیک می گویند.

چادر مسافرتی عصایی

چادر مسافرتی عصایی بدین شکل است که سازه از پارچه اصلی جدا می باشد و در زمان نصب شما باید عصا ها را از شیار هایی که تعبیه شده عبور دهید.

چادر مسافرتی گرده ماهی

این مدل چادرها مثلثی شکل هستند. سایز و اندازه بزرگی دارند که به وسیله ۲ چوب عمودی نگه داشته می شوند. از سقف پهنی برخودار می باشند به وسیله طناب به زمین وصل می شوند تا در برابر باد محکم باقی بماند. ولی نصب آنها نسبتا سخت است و باید زمان بیشتری را صرف کرد.

چادر مسافرتی گردشی

چادر مسافرتی سایبان دار به وسیله میله های موجود در آن که از جنس فایبر گلاس انعطلف پذیر میباشد نصب می شوند. تمامی میله ها توسط یک بست آهنی به یکدیگر متصل میگردند و استحکام خوبی دارند.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

 • ا باعث زخمی کردن آن می شود.

 

دکمه بازگشت به بالا