جزئیات راهیابی تیم طراحی دانشگاه آزاد تهران‌شرق به مرحله نهایی جایزه جهانی کانادا

سعید عظمتی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه استان‌های خبرگزاری آنا اعلام کرد که دانشکده تیم طاراحی. هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهرانشرق به سرپرستی این جانب و کیمیا جمشیدزاده و نیلوفر رحیمی اعضای تیم به مرحله نهایی مسابقات “WORLD DESIGN PRIZE FEEEL” کانادا راه یافت.

وی اضافه کرد: در این مسابقات که با حضور معماران و طراحان داخلی مختلف برگزار می شود، طرح های ارسالی تیم طراحی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهرانشرق از بین بیش از یکهزار طرح به مرحله نهایی راه یافتن.


بیشتر بخوانید:

طرح جذب بورون دانشگاهی با راهاندازی “مرکز تحقیقات مرکزی”


سرپرست تیم طراحی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تهرانشرق عنوان کرد: طرح های ارسالی توسط داوران مطرح و برجسته بین المللی مانند کریم رشید، یوگنیا میکولینا، نینا تاکش، آریک لوی و … در بخش های مختلف از طراحی داخلی مورد داوری قرار گرفتن و. طرحهای تیم طراحی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شور در میان برزیدگان

ظظمتی متذکر شد: هدف از این ماجراجویی جدید یادگیری جدیدترین تکنیک ها در این زمینه است.

وی مشخص شد: جایزه طراحی جهانی Feeel پاسخی به “یکبار مصرف بودن”، “یکنواختی” و “فراتر رفتن از لحظه در طراحی” و “جدایی از وابستگی آن به روندهای بیمعنی در طرح های مدرن امروزی” است.

سرپرست تیم طراحی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهرانشرق تبیین کرد: این تیم در طرح خود با استفاده از نقوش اسلیمی کاشیکاری مسجد شیخ لطف الله اصفهان سعی در زنده نگهداشتن فرهنگ و سنت ایرانی دارد.

مسجد شیخ لطف‌الله منونهای از مصادیق طراحی الگوریتمیک

عظمتی مطرح کرد: این تیم با استفاده از فرآیند تجرید در طراحی مینیمال معاصر، مسیر طراحی را از قراردادن نقوش و هند موجود در کاشی های مسجد شیخ لطف الله اصفهان آغاز کرد.

عنوان کرد: مسجد شیخ لطف الله بهعنوان نمونه ای از مصادیق طراحی الگوریتمیک و طراحی با توجه به نور است که یکی از آنها شاهکارهای ایرانی عصر صفوی در میدان نقش جهان اصفهان بوده است، سالهاست میزبان گردشگران ملی و بین المللی بوده و همیشه مخاطب را به تحسین وامیدارد.

سرپرست تیم طراحی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تهران نوار مرزی کرد: نورپردازی در این بنای زیبا که با توجه به چرخش نور در ساعات شبانه روز حائز ارزش بود با کمک بسترسازی یک موبیوس در مسیر طراحی، طرحی پیوسته و ترکیبی از هنر ایرانی. را با اندیشه های معاصر پدید آورده که توسط طراحان بهعنوان یک منبع پخش نور و مستعد در نورپردازی فضاهای معماری می تواند در ارتقای هویت و زیبایی فضا باشد.

عظمتی متذکر شد: در زمینه طراحی منابع روشنایی در سازه، تیم طراحی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهرانشرق با توجه به متریال های رایج در ساخت لوستر سعی کرده از دو متریال پرکاربرد و قابل استفاده در مکان های مختلف ببرد.

وی افزود: متریال های استفاده شده در طرح، استیل مات و پلاستیک شفاف و این لوستر در سه رنگ مختلف «نقره ها»، «طلایی» و «رزگلد» طراحی شده و قابلیت تغییر رنگ نور در رنگ های آفتابی، خنثی و مهتابی با کلوین های بوده است. مختلف را دارد و در طراحی آن جستجو شده با کنترل خیرگی منابع نور (با توجه به عمق قرارگیری “ال.ای.دی” در بدنه و ساختار چراغ) تا حدودی مشکلات نور لوستر را که برای چشم کاربر برطرف کند.

سرپرست تیم طراحی دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد اسلامی تهرانشرق مطرح کرد: این واحد قابلیت انتخاب پخش نور به صورت «فراتاب»، «فروتاب» و «ترکیبی» با نسبت های مختلف برای نیازها و شرایط متفاوت را دارد.

عظمتی اضافه کرد: شرکت “feeel design” تصمیم دارد طرح هایی را که برنده مسابقه را با توجه به ابعاد و متریال هایی که طراحان داوران به تولید کند و تمامی طرح های برنده هم در کتابی با عنوان “مسابقه FEEEL DESIGN WORLD PRIZE” معرفی کنند، می شود. چاپ می‌رسد و به رسم یادبود به نافرات برنده لوح سپاس می‌شود.

انتهای پیام / ۴۰۷۸/۴۰۶۲ /

دکمه بازگشت به بالا