جذب ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های آبی کردستان

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.khabaronline.ir ” در مورد مقاله ” جذب ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های آبی کردستان ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

استان کردستان |انتقال آب

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز از سنندج، آرش آریانژاد مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان کردستان در جلسه هماهنگی و بررسی اجرای طرح‌های اولویت‌دار استان، با اشاره به اینکه بالغ بر ۹۴۰ میلیارد تومان اعتبار، در سال مالی ۱۴۰۱ جذب و طرح‌ها و پروژه‌های متعددی در استان فعال و به شکوفایی و بهره‌وری رسیدند، گفت: از مجموع طرح ملی و ملی استانی شرکت آب منطقه‌ای کردستان، مجموعاً 10 طرح در فهرست طرح های ویژه وزارت نیرو قرار گرفته است.

وی افزود: طرح سد و تصفیه خانه چراغ‌ویس سقز، آبرسانی به شهرستان بانه شامل انتقال آب از سد عباس آباد به ایستگاه پمپاژ موقت و دائمی بوئین، انتقال آب به تصفیه خانه بانه، بهره برداری از 4700 هکتار از اراضی پایاب سد گاران مریوان، انتقال آب سد گاران به دریاچه زریبار، آبگیری سد سیازاخ تا ظرفیت 100 میلیون متر مکعب، آبگیری سد امیرآباد، از جمله طرح‌های نیمه تمام اولویت‌دار است که به حول و قوه الهی در مراحل پایانی کار قرار دارند.

همچنین در این جلسه بر ضرورت اجرایی و عملیاتی شدن هر چه سریعتر طرح‌های این شرکت تأکید و مسائل مربوط به طرح‌های استان کردستان در آستانه افتتاح، بررسی شد و طرح‌های مهم استان که نیازمند تزریق اعتبارات بیشتر در دور دوم سفر ریاست جمهوری می باشند، مورد بررسی قرار گرفت.

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا