عمومی

جدال با مرگ در صف دارو

امروزه ، هنگامی که کشور در وضعیت کرونا سیاه قرار دارد و روزانه بیش از 500 نفر جان خود را از دست می دهند و به گفته مقامات وزارت بهداشت و تحقیقات میدانی ، اکثر بیمارستان های کشور تخت خالی برای بیماران ندارند ، عکس شهروندان در حال مبارزه در صف های طولانی مرگ و تاج گذاری ، و همچنین عکس هایی از بیماران بستری در بیمارستان ، که واکنش های زیادی را در پی داشت ، و سایر موارد رعایت پروتکل ها توسط مقامات تحت نظارت قرار گرفت.

به گزارش بیگ نیوز ، روزنامه “خراسان” در ادامه نوشت: “پس از گذشت یک سال و نیم از آغاز بحران کرونا و تولید اکثر داروها برای درمان کرونا در کشور ، موضوع کمبود داروهای تنظیم کننده و سرم در کشور به بزرگترین دغدغه مردم تبدیل شده است. “نهادهای نظارتی باید کنترل بیشتری بر بازار دارویی کشور داشته باشند تا ما نتوانیم فوریت داروهای ضروری بیماران را با قیمت های نجومی تا 15 برابر قیمت واقعی افزایش دهیم. دیدن.

دکتر علیرضا سالم ، عضو رسمی شورای عالی داروسازی کشور ، در مورد چگونگی یافتن داروهای کمیاب در بازار آزاد گفت: “قیمت فروخته می شود.”

تخت روی زمین

همانطور که پیشتر نوشتیم ، وضعیت تعداد بیماران مبتلا به کرونا این روزها آنقدر بد است که در اکثر شهرها تخت خالی برای بستری شدن بیماران وجود ندارد و عکس های بستری شدن بیماران در زمین منتشر می شود. این عکسها متعلق به بیمارستانهای مشهد ، قزوین ، جاسک و … است که خود نشان دهنده تعداد زیادی از بیماران بود. جمعیت در بیمارستان ها آنقدر زیاد شده است که دیگر جایی برای بستری شدن بیمار وجود ندارد و بیماران روی زمین بستری می شوند. چند روز پیش تصویر بیماران بستری در صندلی ماشین در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد.

کمبود پرستار و کادر درمانی

در بیمارستانها ، نه تنها امکانات کمیاب است ، بلکه تعداد بیماران آنقدر افزایش یافته است که نیروی انسانی برای تحویل بیماران بسیار ناچیز است. به گفته دبیرکل خانه سالمندان ، قبل از کرونا کمبود پرستار در کشور وجود داشت و اکنون کمبود پرستار در کرونا بدتر شده است. محمد شریفی مقدم گفت: ما 1.5 پرستار در هر هزار نفر جمعیت داریم. وزارت بهداشت سقوط کرده و سیستم مراقبت های بهداشتی ما در بحث کرونا به حال خود رها شده است. “

بد نیست بدانید که در شرایط قابل قبول باید 10 پرستار در هر هزار جمعیت وجود داشته باشد. وضعیتی که در کشورهای اروپایی شاهد آن هستیم. البته در کشورهایی مانند ارمنستان و آذربایجان در هر هزار نفر 6 پرستار وجود دارد اما در کشور ما این تعداد به 1.5 نفر در هر هزار نفر رسیده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا