جامه سرخِ سپیدرود رونمایی شد

این پست از سایت بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.isna.ir ” در مورد مقاله ” جامه سرخِ سپیدرود رونمایی شد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

بیگ نیوز/گیلان پیراهن رسمی تیم فوتبال سپیدرود رشت در فصل جدید فوتبال ایران رونمایی شد که به سنت همیشگی، سپیدرود دو رنگ قرمز و سفید را بر تن خواهد کرد.

به گزارش بیگ نیوز و به نقل از روابط عمومی باشگاه سپیدرود، در طرح پیراهن سپیدرود از نماد سنتی و باستانی رشت رشتی‌دوزی استفاده شده که مدت‌هاست به دست فراموشی سپرده شده است.

جامه سرخِ سپیدرود رونمایی شد

رشتی دوزی که در یونسکو به ثبت رسیده، از صنایع دستی دوران باستان است و نوعی از رودوزی‌های سنتی ایرانی است که طی آن زمینه پارچه به وسیله نخ‌های ابریشمین رنگین به گونه‌ای بسیار زیبا و چشم‌نواز تزئین می‌شود.

مرکز عمده رشتی دوزی شهر رشت است که به سبب شهرتی که در رشت داشته، رشتی دوزی نامیده می‌شود.

جامه سرخِ سپیدرود رونمایی شد

در طرح پارچه پیراهن سپیدرود هم به‌صورت نامتقارن و کم‌رنگ و پررنگ با طرحی از موج، یادآور خروشانی سپیدرود، رود بزرگ گیلان‌زمین سود برده شده و در ضمن خلل و فرج‌های طرح موج سبب می‌شود تا گرمای بدن بازیکن از این منافذ خارج شود و تعریق کمتری صورت بگیرد.

جامه سرخِ سپیدرود رونمایی شد

لوگوی سپیدرود با همان طرح قدیمی در بالای پیراهن می‌درخشد و برند داریک، تولید پیراهن و سایر البسه این فصل سپیدرود را بر عهده دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا