تیراندازی در کنتاکی آمریکا با دو کشته و ۴ مجروح

آمریکایی ها به عنوان مسلح ترین مردم جهان هر هفته شاهد تیراندازی های مرگبار هستند و در آخرین خشونت های مسلحانه دو نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

به گزارش جهان نیوز، بر اثر تیراندازی یک فرد مسلح به مرکز بی خانمان ها در ایالت کنتاکی، دست کم دو نفر کشته و چهار نفر زخمی شدند.

به گزارش فاکس نیوز، تیراندازی حدود ساعت 7:40 شب گذشته به وقت محلی در مرکز هاربر هاوس در هندرسون آغاز شد. مقامات محلی از ارائه اطلاعات در مورد هویت قربانیان و وضعیت آنها خودداری کردند.

ایستگاه پلیس هندرسون تیرانداز کنت گیبس را قبل از ساعت 10:00 شب به وقت محلی دستگیر کرد.

به گفته شان مک کینی، رئیس پلیس هندرسون، مظنون هنگام دستگیری مسلح بود و تحقیقات در مورد تیراندازی ادامه دارد.

بر اساس گزارش مرکز اطلاع رسانی “آرشیو خشونت با سلاح” آمریکا (GVA)، در سال جاری حداقل 381 مورد “تیراندازی دسته جمعی” رخ داده است که به این معنی است که روزانه بیش از 1.7 درصد از تیراندازی های دسته جمعی رخ می دهد. بر اساس تعریف آرشیو خشونت با اسلحه، تیراندازی دسته جمعی در آمریکا تیراندازی هایی است که مهاجم حداقل چهار نفر را مرتکب شده باشد.

در 14 ژوئیه 1401، سی ان ان با انتقاد از تیراندازی ها و قتل های زنجیره ای با سلاح گرم در آمریکا گزارش داد: مردم آمریکا باید هر روز در ترس از “آزادی حمل سلاح گرم” زندگی کنند.

این رسانه آمریکایی گزارش داد که زمانی که قانون اساسی آمریکا در مورد حمل سلاح گرم نوشته می شد، نویسندگان این قانون سلاح هایی به نام تفنگ و تفنگ با خود حمل می کردند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا