تکذیب خروج نفتکش توقیف شده ایران در آبهای یونان

مدیرکل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با آنا مطرح کرد؛

درحالی که وزارت خارجه از خروج نفتکش توقیف شده ایران در آبهای یونان خبر می دهد، مدیرکل دریایی سازمان بنادر و دریانوردی آن را تکذیب می کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد آنا وزارت امور خارجه در بیانیه‌ای از خروج کشتی ایرانی از آب‌های یونان طی ساعاتی پیش خبر داد.

همچنین گفته شده که دو کشتی یونانی که در آب‌های ایران توقیف شده بودند نیز طی توافق آتن و تهران از بندر شهید رجایی به سمت آب‌های یونان خارج شده اند.

در همین ارتباط حسین عباس نژاد مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در گفتگو با خبرنگار آنا با تایید خروج کشتی‌های یونانی از بندر شهید رجایی اظهار داشت: ما در اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان کار‌های خروج کشتی‌های یونانی را از بندر شهید رجایی انجام دادیم؛ توافق انجام شده میان وزارتخانه‌های خارجه دو کشور بوده و سازمان بنادر و دریانوردی در این زمینه دخالتی نداشته است.

به گفته عباس نژاد کشتی‌های یونانی که در آب‌های ایران متوقف شده بود با خدمه خود به آب‌های یونان اعزام شده است.

این اظهار نظر مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان در حالی است که مهدی فراهانی سرپرست اداره کل امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در گفتگو با خبرنگار آنا یادآور شد: این جوسازی در فضای مجازی اتفاق افتاده و هنوز هیچ کشتی یونانی از بندر شهید رجایی خارج نشده است.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره خروج کشتی ایرانی از آب‌های یونان گفت این اتفاق نیز رخ نداده و اگر قرار است هر اتفاقی رخ دهد، متقابل خواهد بود. فراهانی ادامه داد: هنوز کشتی‌های یونانی آب‌های ایران را ترک نکرده اند.

انتهای پیام/

بیگ نیوز

رسانه خبری بیگ نیوز لاقمند در زمینه اخبار فرهنگی،پزشکی و اجتماعی با بهرمندی از پایگاه های روز ایران و جهان می باشد.
دکمه بازگشت به بالا