تولیدکنندگان لوازم خانگی باز هم گران کردند

طی یک ماه گذشته تولید کنندگان لوازم خانگی به رایزنی هایی برای کسب مجوز افزایش قیمت با سازمان حمایت انجام دادند اما در نهایت این موضوع به تصویب سازمان حمایت نرسیده است.

گواه این مطلب را باید اعلام کرد که گذشته مفتح معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت دانسته است، چرا که وی اعلام کرده است “لوازم خانگی جزوه کالاهای مشمول درج قیمت تولیدکننده است و مجوز افزایش قیمت تولید صادر نمی شود. واجب و واجب است و ما مجاز نیستیم.»

اظهارات این مقام در وزارت صنعت نشان از آن دارد که جستجو کنندگان لوازم خانگی برای کسب مجوز نتیجه نمی دهند ولی آنها خودسرانه لیست جدید قیمت های خود را در دو هفته اخیر انجام داده اند.

بازار لوازم خانگی،

پیگیری ها از سازمان حمایت نشان می دهد آنها در حال حاضر در حال بررسی گزارشات روزانه سازمان صنعت معدن و تجارت استان تهران هستند، به نحوی که صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: ما به روزانه بازار را رصد کرده و گزارشات را از تغییرات قیمتی و درج قیمت تولیدکننده به سازمان حمایت ارسال می‌کند، در نهایت سازمان حمایت با بررسی گزارشات دریافتی اعلام می‌کند که تغییرات قیمتی در بازار لوازم خانگی مطابق با قانون است یا خیر و اگر مطابق قانون نباشد، نمی‌شود گرفت.

وی در پاسخ به این پرسش که شما روزانه بازار لوازم خانگی را رصد می کنید به عبارتی از 20 دی ماه که لیست قیمت های جدید به بازار ارائه شده گزارش آن را به سازمان حمایت ارسال کرده اید، آیا هنوز سازمان حمایت پاسخی به گزارشات روزانه شما می دهد. بازار ندارد؟ گفت: تا جایی که بنده اطلاع دارم هنوز برسی گزارشات دریافتی هستند.

بازار لوازم خانگی،

برخی از پازوکی رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی درمورد وضعیت فعلی بازار می گوید: با صحبت های مقام های مسئول وزارت صنعت تولید کننده قیمت ها را برگردانده و فروشندگان قیمت محصولات قبلی را به فروش میرسانند.

وی با بیان اینکه هنوز لیست سه ستون قیمت لوزام خانگی توسط تمام شرکت های اجرا شده است، اضافه شود: باید این لیست 3 ستون در فروش در معرض دید خریدار قرار گیرد تا در نهایت محصول با قیمت بالا و غیر منطقی در اختیار مصرف کنندگان قرار نگیرد. .

اظهارات این مقام در اتحادیه فروشندگان مطرح می شود که بازار هنوز با لیست جدید افزایش قیمت ها روبرو بوده و تغییری در برگرداندن قیمت ها به وجود نیامده است. این یک موضوع بسیار مهم در بازار امروز است.

یکی از فروشندگان لوازم خانگی که نمایندگی یکی از شرکت های تولید کننده این حوزه را در اختیار دارد با گلایه از اینکه بازار در رکود به سرمیبرد و خبری از مشتری نیست به خبرنگار بیگ نیوز، میگوید: از اواخر دی ماه شرکت لیست های جدید را به ما ارسال کرده است. 9 میلیون و به عنوان نمونه قبلی قیمت لباسشویی هزار تومان بود که ما با تخفیف 900 10 تا 12 درصدی آن را از کارخانه تحویل گرفتیم و در نهایت محصول را 8 میلیون و 910 هزار تومان خریداری کردیم. اگر به محصول علاقه مند هستید، باید همان هزینه را برای محصول بعدی بپردازید. بهترین راه برای فروش یک محصول خرید یک معامله خوب است بهترین خرید چیست؟

وی با اعلام اینکه ما نمی توانیم با توجه به بازارهای جدید را اجرا کنیم، افزود: با شگردهای خاص و تخفیفات سعی می کنیم محصول را به فروش برسانیم.

بازار لوازم خانگی،

وی با اعلام اینکه انبارهای ما مملو از چند ماه گذشته است، گفت: تولیدکننده در این شرایط با سربار روبروست که در نهایت مجبور به افزایش قیمت‌ها می‌شود که ما امروز خریدهای سه ماهه خود را به فروش برسانیم. ارزش بازار مردم چقدر است؟

فروشندگان دیگری با برگشت اعلام کرده اند اگر قیمت قیمت های قبل باشد باید شرکت لیست جدید را به ما اعلام کند، اضافه کنید: هنوز چیزی به ما اعلام نشده است و ما با قیمت های جدید خریدها را از تولید کنندگان انجام می دهند و به تخفیفات میدهیم تا بتوانیم محصول را انجام دهیم. را به فروش برسانیم.

در حال حاضر بازار لوازم خانگی در بلاتکلیفی قیمتی و رکود در طرف مقابل روبه رو است که یک تولید کننده با توجه به قیمت های سربار قیمت ها را تغییر می دهد و از طرفی فروشندگان نمی توانند محصولات را با قیمت های جدید به فروش برسانند چون وجود دارند. ندارد. این در حالی است که با رسیدن به ماه پایانی سال بازار این کالای مصرفی رونق داشته باشد اما متأسفانه در این شرایط نه تولید کننده و نه فروشنده و مصرف کننده از وضعیت راضی است.

۲۲۳۲۲۷

دکمه بازگشت به بالا