اقتصادی

«توفان فکری» با فعالیت‌ پژوهشی در گروه‌های تحقیقاتی

علی دهگان پژوهشگر برتر هفته پژوهش 1400 در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های خبرگزاری آنا با بیان اینکه حوزه پژوهشی کشور رو به رشد و توسعه است، اظهار کرد: تحقیقات در تمامی دانشگاه های مطرح دنیا در حال انجام است. فعالیت ها به صورت گروه های تحقیقاتی انجام می شود و با هم کار می کنند و این منجر به طوفان فکری یا پدیده می شود طوفان فکری اتفاق می افتد. ایجاد چنین گروه های تحقیقاتی می تواند جایگاه پژوهشی کشورها را بهبود بخشد.

وی فاصله زیاد دانشگاه با صنعت را مشکل آفرین دانست و افزود: در سال های اخیر بنا به درخواست برخی پایان نامه های دانشجویی ما شاهد کاهش این فاصله ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی بوده ایم. امکان سنجی دقیق تر مشکلات کشور بدون شک می تواند به پایگاهی مناسب برای موضوعات پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری تبدیل شود.

محقق برجسته دانشگاه آزاد اسلامی دماوند ادامه داد: بدون شک یکی از مهمترین پارامترهای پژوهش منابع مالی است. بودجه پژوهشی در دانشگاه های کشور با سایر بودجه ها مطابقت ندارد. امیدوارم مسئولان ارشد کشور به ویژه دولتمردان توجه جدی به تامین اعتبارات پژوهشی داشته باشند.(ادامه مطلب)

هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند در خصوص فعالیت های اخیر، دستاوردهای علمی و پژوهشی خود به آنا گفت: وی در حال حاضر مشغول طراحی نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی در این زمینه است. مهندسی عمران، گرایش ژئوتکنیک دارم. در پروژه تحقیقاتی دیگری با همکاری زهرا گلپزیر، عضو هیئت علمی گروه مهندسی عمران این دانشگاه، بر روی نوع جدیدی از دیوار حائل برای کاهش فشار جانبی خاک کار می کنیم.


بیشتر بخوانید:

لزوم افزایش تعامل حوزه پژوهشی کشور با جامعه علمی جهان

از ثبت 9 ژن و 6 سویه باکتریایی تا انتشار 35 مقاله


دهگان دلایل خود را برای انتخاب به عنوان محقق برتر منتشر کرده است و طی پنج سال گذشته 22 مقاله با همکاری اساتید داخلی و خارجی در مجله Web of Science منتشر شده است. هوش مصنوعی در تقویت خاک

وی افزود: پژوهش یک کار گروهی است. در سال‌های اخیر، همکاران و دانشجویان زیادی در تحقیقات شرکت کرده‌اند، از جمله پروفسور (دانشگاه فناوری مالزی) کامارودین احمد، شروین معتمدی (دانشگاه کاونتری)، علی عارفونیا (دانشگاه فناوری مالزی)، همکاران دانشگاه آزاد اسلامی: ایمان گل‌پزیر. ، محمدعلی ستوده، مهدی یزدان پناه، محمد قمیشی، هادی کابلی، مهدی خاوری و مهدی شعبانیان و سایر دانش آموزان پرتلاش و با انگیزه. البته بدون کمک و همکاری آنها هیچ یک از تحقیقاتی که انجام داده ام تکمیل نمی شد.

به گزارش آنا، علی دهگان، دکترای مهندسی عمران ژئوتکنیک دانشگاه صنعتی مالزی (UTM) در سال 1393 پایان نامه دکتری خود را با موضوع پروفسور کامارودین احمدین و در سال 1394 دانشکده مدل سازی آزمایشگاهی تالاب های تقویت شده با ستون های خاکی سیمانی را به پایان رساند. دانشگاه آزاد اسلامی با واحد دماوند همکاری داشت. وی از سال 1396 به عنوان مدیر گروه مهندسی عمران دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند مشغول به کار است.

انتهای پیام/4121/4062/

دکمه بازگشت به بالا