اقتصادی

توزیع هوشمند ۲۵ قلم کالای اساسی/ سهمیه اولیه مرغ، برنج و تخم‌مرغ خانوار اعلام شد

اسماعیل گدری فر شامگاه پنجشنبه در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با موضوع فروش اینترنتی کالاهای اساسی گفت: شروع به خوردن غذاهای سالم کرد.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: یکی از سیاست های مهم امنیت غذایی در کنار تولید، بحث توزیع هوشمند است یعنی استفاده از ابزارهای جدید، کسب و کار جدید و استارت آپ ها و خدمات در پایان. زنجیره توزیع.” مردم این کار را برای کنترل بازار مصرف انجام دادند. 18 آبان ماه این طرح را با کمک رسانه ملی با توزیع مرغ و تخم مرغ منجمد از طریق یک تجارت اینترنتی در تهران راه اندازی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت روزانه این دو ماده در تهران حدود 300 تن مصرف خانگی است. البته درب با قیمت مصوب به درب ها تحویل داده می شود.

وی خاطرنشان کرد: مصرف روزانه گوشت مرغ در تهران 1300 تا 1500 تن و مرغ منجمد حدود 300 تن برآورد می شود و محدودیتی برای ورود نداریم، مصرف حدود 200 تن تخم مرغ عرضه شده و مصرف انسانی در همه جا. نیاز هیچ محدودیتی در عرضه وجود ندارد.

قدری فر گفت: تنها با ثبت شماره تلفن و انتخاب مکان وارد سامانه پیش بینی شده می شوند. این سامانه به کد ملی دسترسی دارد که به معنای محدودیت عرضه نیست، بلکه برای مدیریت توزیع در نظر گرفته شده است.

وی افزود: سقفی برای این طرح نداریم اما 5 تا 10 کیلوگرم مرغ، 10 کیلوگرم برنج و یک شانه تخم مرغ در فواصل زمانی ارائه می دهیم و به دلیل نقص در سیستم ها محدودیتی وجود نخواهد داشت. “

گادری فر در پاسخ به این سوال که چرا این پروژه در تهران آغاز شده است، گفت: تهران یک کلانشهر با همه اقوام است و در فاز دوم کلانشهرهایی مانند اصفهان، شیراز، مشهد، یزد و کرج ساخته می شود و در صورت تامین نادرست از آن استفاده می کنیم. روش.

وی افزود: پایش بیابان نشان می دهد که در بسیاری از نقاط کشور کم و کاستی وجود ندارد اما با هوشمندی و نظارت روزانه هوشمندانه وارد جایی می شویم که احساس می کنیم در توزیع و دسترسی مردم اختلال ایجاد شده است و مشکلات را حل می کند. “

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران یکی از ارکان اصلی رویکرد امنیت غذایی را توزیع هوشمند و دسترسی آسان همه مردم به مواد غذایی دانست.

وی افزود: مردم در اقصی نقاط ایران باید بدانند که هر کجا که نگران روند توزیع باشیم، وزارت جهاد کشاورزی با تمام ابزارهای سیاستی، محصولات کشاورزی را با قیمت مناسب به فروش خواهد رساند و دسترسی مردم را آسان خواهد کرد. به کالاهای عمومی.”

وی افزود: از هفته گذشته موضوع طرح شهید امانی با یک مانور ملی با همکاری بسیج وزارت صمت و بحث نظارت مستمر در داخل کشور آغاز شد و از درب منزل شروع کردیم و با حذف مصوبات مصوب شد. قیمت ها را با کنترل هوشمند به اصناف تحویل می دهیم تا بحث دلالی یکباره، واسطه گری و افزایش قیمت مطرح شود.

قادری فر گفت: امروز وقفه کوتاهی در سامانه ایجاد شد و بلافاصله حذف شد و هیچ محدودیتی نداریم و رکورد 14 هزار و 400 درخواست در ثانیه در هر شب را ثبت کردیم که نشان از زیرساخت بسیار قوی دارد.

فروشندگان بازی با سیستم های هوشمند را متوقف خواهیم کرد

قادری فر ادامه داد: دلالان بازی با سیستم های هوشمند را متوقف می کنیم. شبکه کارگزاری نباید در فضای مجازی قابل دسترسی باشد.

ما هیچ محدودیتی برای خرید نداریم، اما کالاهای عمومی را بر اساس سرانه عرضه می کنیم. این سیستم همچنین شکر، برنج وارداتی و کره را توزیع می کند.

وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه فرمانده حوزه غذایی کشور بر عهده جهاد کشاورزی است، افزود: شبکه تعاون روستایی کشور بیش از 16 میلیون نفر را در قالب حدود 8 هزار و 800 سازمان تحت پوشش دارد. البته حدود 3400 فروشگاه تعاونی داریم که با نام روستابازار فعال می کنیم تا در دورافتاده ترین نقاط کشور توزیع و استفاده شود.

تا پایان سال 1400 شبکه بازارهای روستایی را راه اندازی می کنیم

وی ادامه داد: از سه هفته گذشته در تلاش بودیم تا شبکه روستا- بازار را که در روستاهای اطراف مشهد مقدس آغاز شد، فعال کنیم تا پایان سال 1400 در حال تامین بازارهای روستایی هستیم.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران در پاسخ به این سوال که چرا از این سامانه برای فروش اینترنتی استفاده کرده اید، گفت: به دلیل اینکه کار زیاد داریم، تعدادی از بزرگترین سامانه های اینترنتی را به صورت تلفنی دعوت کرده ایم. البته دو شرط اساسی برای ترغیب همه فعالان محیط زیست و نوآوری برای کمک به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری وجود دارد: اول تایید محصولات بنگاهی دوم اینکه باید زنجیره تامین داشته باشند با این دو شرط ، در خدمت تمامی شرکت های دانش بنیان هستیم.

وی افزود: از نظر امنیت غذایی; زنجیره های تولید، عرضه و توزیع به هم مرتبط هستند و همه اینها باید هوشمند باشد.

گدری فر ادامه داد: آنچه با همه سامانه ها شناسایی کرده ایم این است که عودت اقلام بدون قید و شرط است، البته شکایات خود را در بانک اطلاعاتی خود ثبت کرده ایم و شماره تماس 88100032 به عنوان مرکز تماس فعال شده است، مردم انتقاد می کنند، گلایه دارند. فکر کنید و ما تجدید نظر می کنیم تا کنون یکی دو درصد از کالاها برگردانده شده است.

گداری فر گفت: از آنجایی که این بسته ها بسته بندی استاندارد خاصی ندارند، ممکن است اختلاف وزن وجود داشته باشد و در دو روز گذشته امکان پرداخت اضافه برداشت بر اساس آخرین وزن را فعال کرده ایم.

وی گفت: در برخی از مناطق جنوب شرق تهران از جمله میدان خراسان و ری مشکلات بازاریابی داشتیم که در صورت پوشش به تدریج نواقص را برطرف می کنیم؛ آماده پوشش است و آماده توزیع مویرگی در فروشگاه های هدف هستیم. .

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: این شبکه فروش اینترنتی یک شرکت تعاونی دانش بنیان است که حدود چهار سال از فعالیت خود می گذرد.

وی افزود: همچنین برای هوشمندسازی سیستم در خدمت اصناف هستیم یعنی اصناف نیز بدون واسطه می توانند کالا را هوشمندانه دریافت کنند و این امر به زودی انجام خواهد شد.

قادری فر ادامه داد: مردم نتایج شبکه توزیع هوشمند را طی دو سه هفته گذشته لمس کرده اند، زمانی که کمبودی در بازار وجود ندارد هوشمندسازی زنجیره تامین و می تواند به ثبات قیمت ها کمک کند.

گدری فر گفت: از روز یکشنبه پنیر فرابنفش کمتر فاسد شدنی را به سبد اضافه می کنیم و به تدریج شیر و ماست را اضافه می کنیم. نظافت منزل شایسته فرهنگ ایرانی نیست.

مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران افزود: آمادگی های خوبی برای شب تعطیلات و ماه مبارک رمضان داریم.

قدری فر گفت: با تلاش وزیر جهاد کشاورزی قول می دهیم ثبات و آرامش در بازار کالاهای عمومی و کالاهای مصرفی از نظر امنیت غذایی برقرار شود. از 18 آبان شروع کردیم و شاهد تثبیت قیمت مرغ و تخم مرغ بودیم و از دیروز شاهد تثبیت قیمت برنج، کره و شکر بودیم و از هفته آینده به سراغ لبنیات رفته و به تدریج عرضه می کنیم. همه 25 محصول به مردم .؛ در شب تعطیلات نیز میوه ها توزیع می شود.

223223

دکمه بازگشت به بالا