تقدیر امام جمعه ماهدشت از خبرگزاری های البرز/ ماهدشت از کمبود رسانه تاثیرگذار و جریان ساز رنج می برد

این پست از سایت خبرگذاری بیگ نیوز برگرفته از سایت ” www.borna.news ” در مورد مقاله ” تقدیر امام جمعه ماهدشت از خبرگزاری های البرز/ ماهدشت از کمبود رسانه تاثیرگذار و جریان ساز رنج می برد ” ارائه شده است، در صورتی که محتوای این پست مورد توجه تان واقع شده است به دسته بندی مربوطه مراجعه نمایید.

به گزارش خبرگزاری بیگ نیوز از استان البرز، حجت الاسلام و المسلمین علی رادمرد در خطبه های این هفته نماز جمعه ماهدشت کرج زا اشاره به اینکه راهپیمائی اربعین به خوبی برگزار شد، اظهار کرد: راهپیمایی بی‌نظیر اربعین با مختصات ویژه آن، که بزرگترین راهپیمایی جهان با حضور حدود 22 میلیون نفر از مسلمانان و آزادیخواهان جهان از هر مذهب و نژاد و رنگ و زبان و فرهنگ در مقصد جان‌ها؛ کربلای حسینی به پایان رسید و قافله صدها میلیون دل انسان عاشق در بارگاه حسینی آرامش یافت. اربعین حسینی در قالب کلیشه‌های تکراری جامعه‌شناسی امروز تحلیل‌شدنی نیست، این پدیده بی‌نظیر منطق و روش و قالبی از عشق و معرفت را می‌طلبد. 

وی افزود: حضور حدود چهار میلیون نفر از زائران ایرانی و میهمانانی عزیز از کشورهای همسایه، یک نصاب جدید و تاریخی به شمار می‌آید. در کشاکش جنگ بی‌امان ترکیبی دشمن و عملیات بی‌سابقه روانی استکبار رسانه‌ای در داخل و خارج، هم عاشورای امسال و هم اربعین امسال یک رویداد دشمن‌شکن و حماسه بزرگ بود. 

امام جمعه ماهدشت کرج بیان کرد: علاوه بر حضورِ چهار میلیونیِ ایرانیان در راهپیمایی اربعین، راهپیمایی میلیون‌ها ایرانی عاشق در قالب کاروان‌های موسوم به جاماندگان و هیئتها و دسته‌های عزاداری در خیابان‌ها و مساجد و حسینیه‌ها و مشاهد مشرفه و بقاع متبرکه و منازل و خانه‌های مردم، تکرار یک عاشورای دیگر پس از دهم محرم است که در بیستم صفر تجلی می‌یابد و این خود “نبا عظیم” و”واقعه‌ای بزرگ” است که باید در اطراف آن تأمل کرد. که الحمدلله در ماهدشت هم برگزار شد که از همه ی دست اندرکاران تشکر می کنم.

وی افزود: نقش بزرگ و سهم اول و اصلی ، در خلق این حماسه بزرگ قطعا به عنایت الهی و وعده‌های تخلف ناپذیر خدای متعال و طهارت و قداست خون پاک و مظلومیتِ سید و سالار شهیدان و قیام الهی او و یاران پاکش برمی‌گردد. 

حجت الاسلام رادمرد تصریح کرد: نقش مردم و جوانان از همه اقشار و اصناف و اقوام و مذاهب و هیأتهای مذهبی و گروه‌های جهادی و همت والا و بذل نفس نفیس میلیونها عاشق حسینی است که اربعین را مردمی‌ترین راهپیمایی تاریخ کرده است. علیرغم همه تبلیغات مسموم دشمن و برخی عوامل داخلی او، بار اصلی اقامه عزای حسینی و بزرگداشت اربعین حسینی برعهده مردم است و هزینه دولتی در برابر هزینه‌های مردم که اندک اندک تبدیل به اقیانوس ایثار و گذشت شده است؛ ناچیز است. این مسأله‌ای است که باید به درستی تحلیل و تبیین گردد.

وی خاطرنشان کرد: در برابر این مردم آگاه و عظمت حضور آگاهانه و عاشقانه ایشان باید کرنش کرد و تمام‌قامت ایستاد. کافی است مروری کوتاه بر مجاهدت خالصانه مردم عزیز و دردکشیده استانهای میزبان زوار در گذرگاه‌های شش گانه گواه صدق این ادعاست و همچنین مردم بزرگوار عراق که همه ساله سنگ تمام می گذارند و ما هم از همه شان تشکر می کنیم. 

امام جمعه ماهدشت کرج گفت: ما با هر دستگاهی که هست یک مسئله ای داریم ، خب حضورشان در ماهدشت کم رنگ است  ، حضور مستمر مسئولان حداقل در نمازجمعه ها و داشتن میزهای خدمت یک انتظار حداقلی است که باید محقق شود ان شاءالله

وی با بیان اینکه خوشا به سعادت تمام کسانیکه در این حرکت عظیم صاحب اثر و صاحب خیر بودند،گفت: اما انسان به عنایت خدای متعال و اهل بیت ع در مجالس شرکت می کند ، در این کارهای خیر شرکت می کند ، بالاخره هر کسی در یک محفل حسینی بنشیند و برخیزد، بدون تردید بهره‌ی معنوی از این نشست و برخاست میبرد؛ در این تردیدی نیست. هر کدام از ما ساعتی در این مجالس بنشینیم، دلهایمان آخر آن ساعت از اوّل آن ساعت پاکیزه‌تر و نورانی‌تر میشود. مهم این است که این را نگه داریم؛ مهم این است که این نورانیّت را بتوانیم حفظ کنیم و این جز با تقوا ومراقبت از دستاوردها میسر نیست .

وی بیان کرد: ما در مسیر دین داری و سیاست ورزی برخاسته از دین دچار آفت هایی می شویم که باید مراقبت کرد که محل ضربه زدن دشمنان هم از میسر همین آفت ها می گذرد.

امام جمعه ماهدشت کرج تصریح کرد: آفت دین‌داری یکی این است که دین‌داریِ یک جامعه یا یک شخص، همراه بشود با انحراف، با بی‌مبالاتی، با تحجر و جمود، با فراموش‌کردن نقش عقل، با التقاط، و از این چیزها. آفت دیگر دین‌داری هم این است که دین محدود بشود به‌زندگی شخصی، و عرصه وسیع زندگی اجتماعی انسان‌ها و جامعه را فراموش کند، درباره آن سکوت کند، و از آن کناره بگیرد.

وی با بیان اینکه دو خطر و آفت هم سیاست را تهدید می‌کند، گفت: یکی این است که سیاست از اخلاق فاصله بگیرد. سیاست از معنویت و از فضیلت خالی بشود، یعنی شیطنت‌ها بر سیاست غلبه پیدا کند، هواهای نفسانی اشخاص، سیاست را قبضه کند، منافع طبقات زورگو و زرسالاران جوامع، سیاست را به‌دست بگیرد و به‌این سمت و آن سمت بکشاند. این یک خطر بزرگ سیاست است و اگر این آفت به‌سیاست برسد، آنگاه همه صحنه اجتماعی انسان‌ها دچار عیب و آفت می‌شود. یک آفت دیگرِ سیاست این است که انسان‌های کوته‌بین، انسان‌های کودک‌منش، انسان‌های ضعیف، سیاست را در دست بگیرند و زمام سیاست از دست‌های پُرقدرت خارج بشود، دست انسان‌های بی‌کفایت بیفتد.

حجت الاسلام رادمرد گفت: دشمنان بشدت تلاش می کنند انسان ها نسبت به صراط مستقیم که خدای متعال مشخص کرده ، زاویه پیدا کنند و این زاویه دادن ها برای شکستن اراده های مستحکم است.

وی با اشاره به منویات حضرت آقا در مراسم روز اربعین،گفت: ایشان فرمودند: جاذبه‌ها برای زاویه ایجاد کردن از این صراط مستقیم کم نیست. همیشه این زاویه‌ها بوده، و امروز بیشتر از همیشه است.

امام جمعه ماهدشت کرج افزود: اراده‌ی قوی لازم است تا در مقابل این جاذبه‌های شیطانی بتوانید مقاومت کنید. اگر مقاومت کردید، آن وقت قلّه را فتح خواهید کرد؛ و به قلّه‌ی حاکمیّت دین خدا، حاکمیّت حق، حاکمیّت عدل، به قلّه‌ی رسیدن به مقصود و غرض از خلقت انسانی که عبارت از تکامل انسان و کمال بشری باشد خواهید رسید؛ کاری که از بعد از زمان رسول خدا تا امروز انجام نگرفته. این کار، کار شما است.

وی به جوانان توصیه کرد: شما جوانهای امروز ؛ مایه‌ی امیدید. امروز هر کدام از شما میتوانید یک مشعل نورانی باشید بر سر راه پیرامون خودتان و محیط پیرامونی خودتان. سعی کنید این را نگه دارید؛ تلاش کنید در این راه استقامت بورزید: فَاستَقِم کَما اُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَک توقع  حضرت آقا از شما جوانان عزیز پای گذاشتن در این مسیر نورانی است که نیاز مند اراده محکم و قوی است  با هدف گذاری صحیح و عدم توجه به تحرکات دشمنان درونی و بیرونی برای ایجاد زاویه در مسیر با تمسک به معنویت و ایمان و همه ما با این زمینه سازی ها شاهد ظهور حضرت حجت علیه السلام خواهیم بود ان شاءالله.

حجت الاسلام و المسلمین رادمرد گفت: ۱۷ شهریور ماه یکی از حوادث تلخ تاریخ انقلاب رخ داده در سال ۵۷ که مردم را به خاک و خون کشیدند و برای اینکه آمار کشته شدگان مشخص نباشد ، جنازه را با کامیون بردند به جاهای نامعلوم . چطور میشود اذناب آنها مدعی نجات مردم ایران هستند و چگونه میشود که منجی ما باشند؟ همانهایی که براحتی دستور کشتار مردم را دادند ! در دشمنی ها این وقایع که واقعی است را دچار تحریف می کنند تا آنچه حقیقت است دیده نشود و به فراموشی سپرده شود، اما این لکه ننگ هیچگاه از پیشانی آنها پاک نخواهد شد ، نام شهیدان و امام ما همیشه در تاریخ خواهد درخشید و همیشه راهگشای جوامع بشری خواهد بود.

وی تاکید کرد: یکی از رنج هایی که ماهدشت می برد نبود یا کمبود رسانه تاثیرگذار و جریان ساز است، که بتواند در دو حوزه ظرفیت شناسی و مطالبه گری گام بردار که باید نیروهای خوشفکر انقلابی با ایجاد چارچوب مشخص در این مسیر حرکت کنند ، خب نمازجمعه خودش یک ظرفیت است که باید در حوزه ظرفیت سازی و مطالبه گری کوشا باشد ، رسانه هایی در سطح استان هستند که الحمدلله به نمازجمعه ماهدشت به خوبی می پردازند که به بخاطر تلاش هایشان ان شاءالله بین الصلاتین تقدیری خواهیم داشت.

امام جمعه ماهدشت کرج با تاکید بر اینکه نباید تصور شود که ماهدشت یک فرزند ناتنی است گفت: برخی از افتخاراتی که استان دارد ، در همین ماهدشت رقم خورده که جا دارد مسئولین گرانقدر توجه ویژه ای به زیر ساخت ها و ساختار های ماهدشت بکنند ، برخی محلات ما بشدت از محرومیت رنج می برند ، خب کدام دستگاه باید بیاید پای کار برای حل مشکلات ؟ همه ی دستگاه ها ، همه ی ادارات.

گفتنی است در بین صلاتین نماز عبادی سیاسی جمعه و عصر  به پاس سپاس از زحمات خبرنگاران خبرگزاری های مکتوب استان البرز مانند خبرگزاری بیگ نیوز که در انعکاس خطبه های نماز جمعه ماهدشت همکاری داشتند تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام

IMG_20230908_160604_939

IMG_20230908_160703_785

IMG_20230908_161005_307


آیا این خبر مفید بود؟

نتیجه بر اساس رای موافق و رای مخالف

دکمه بازگشت به بالا