اقتصادی

تغییر کارمزدهای شبکه پرداخت از سال جدید

مسئولان شبکه پرداخت از سه ماهه اول سال آینده تغییرات میزان و مدل سیستم پرداخت این شبکه را اعلام می کنند.

به گزارش بیگ نیوز، نشست تخصصی بررسی نظام وظیفه نظام پرداخت و مبارزه با تخلفات پولشویی و شبکه پرداخت امروز در قالب نمایشگاه تراکنش برگزار شد.

در این جلسه چالش های پیش روی شبکه پرداخت و فعالان این حوزه مورد بحث و بررسی قرار گرفت که مهمترین موضوعات مطرح شده از سوی فعالان شبکه پرداخت، بحث کارمزد، هزینه کارتخوان، «دریافت کارتخوان» و افزایش هزینه فعالان در این حوزه بود. در این زمینه بدون افزایش منابع درآمد.

شبکه پرداخت؛ قلب تجارت

در همین راستا فرهاد فائز مدیر کل شاپرک از شرکت کنندگان در جلسه خواست به نسبت سهمی که در شبکه دارند به مشمولان شبکه پرداخت پرداخت کنند و همان مبلغ را از مردم به گیرندگان پرداخت کنند. پرداخت قابل توجه

پیمان منعم طبری، مدیرعامل شرکت کارت اعتباری ایران کیش نیز گفت: بانک ها باید پذیرندگان را ملزم به پرداخت کنند.

همچنین کاظم دهگان، مدیرعامل شاپرک در قلب شبکه پرداخت تجاری کشور قرار دارد و می گوید:

فیشینگ به نصف کاهش یافته است

وی افزود: بانک مرکزی و شبکه پرداخت برای بازنگری در سیستم کارمزد نظام پرداخت به توافق رسیده اند و از سه ماهه اول سال آینده هم در میزان کارمزدها و هم در مدل شبکه پرداخت تغییراتی ایجاد می شود. ”

دهگان ادامه داد: در صورت عدم تغییر در سیستم پرداخت بانک ها، دو تا سه سال آینده عمر شبکه پرداخت با مشکل مواجه می شود.

از سوی دیگر، سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا از کاهش 50 درصدی جرایم فیشینگ از طریق کد دوم پویا خبر داد و گفت: بیش از 70 درصد جرایم بانکداری الکترونیک در بخش فیشینگ صورت گرفته و این امر آغاز شده است. در طول دوره با معرفی دومین کد پویا در کشور جرایم فیشینگ از این بستر 50 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا